Megane 4 1.5 dci edc yakıt tüketimi

onurg57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
WbOJV8.jpg

Bu aracımın 1 ay önceki yaklaşık 2000 kmdeki yakıt tüketimi. Şu anda bunun 0.3 altında aynı bu şekilde dikkatli kullanımda. Ortalama hız 25km

SertanCem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'un resmi sayfasındaki değerler hayal şu durumda. Benim ortalamam 5,7 lt. , ama fabrika verilerinde şehir içi-dışı ortalama 3,8 lt. gösteriyor. Bu kadar sapma olmaması lazım. Benim gibi şirket aracı olarak kullanan kişiler için ekonomi en önde gelen konu. Bileydim başka markalara da bakardım. Eski aracım clio 3 tü..4,6 görüyordum ki arabayı gerçekten zorluyordum bazen.. Bu megane'ı kız gibi kullanıyorum yine olmuyor..Neyse sizi de baydım kusura bakmayın..

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'un resmi sayfasındaki değerler hayal şu durumda. Benim ortalamam 5,7 lt. , ama fabrika verilerinde şehir içi-dışı ortalama 3,8 lt. gösteriyor. Bu kadar sapma olmaması lazım. Benim gibi şirket aracı olarak kullanan kişiler için ekonomi en önde gelen konu. Bileydim başka markalara da bakardım. Eski aracım clio 3 tü..4,6 görüyordum ki arabayı gerçekten zorluyordum bazen.. Bu megane'ı kız gibi kullanıyorum yine olmuyor..Neyse sizi de baydım kusura bakmayın..

Hocam bende bir de clio 4 dci joy var. Onun tüketimi ortalama 4,5 litre ve tamamen Ankara ş.içi kullanıyoruz. Gerçi clio 60.000 de, megane 4'ün tüketimi ilk bakım olan 20.000 bakımından sonra ne olur bakacağız.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 un de tutmuyor degerler merak etmeyin.sirketlerin buyuk yalani tuketim konusu.sehirici var sehirici var.hangi sehir ve neresinde saat ve hava durumu vs.ben izmie full sehirici 1.5 dci 90 bg. Manuel ort .tuketim 6.3 lt.ki o kadar sakin kullaniyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Fabrika verilerini özellikle şehir içinde yakalamak çok zor.Fark büyük.1,6 dci Kocaeli şehir içi 7,1 lt/100 km

volki2020

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 un de tutmuyor degerler merak etmeyin.sirketlerin buyuk yalani tuketim konusu.sehirici var sehirici var.hangi sehir ve neresinde saat ve hava durumu vs.ben izmie full sehirici 1.5 dci 90 bg. Manuel ort .tuketim 6.3 lt.ki o kadar sakin kullaniyorum.

Clio 4 1.5 dci manuel icon aracimla uzun yolda 3.3 ortalamayi yakaladim ben.resmi de var ama nasil yuklenecegini bilmiyorum

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hılıresim e yükleyin.Sonra linki ekleyin.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.5 dci manuel icon aracimla uzun yolda 3.3 ortalamayi yakaladim ben.resmi de var ama nasil yuklenecegini bilmiyorum

Sehirdisinda sikinti yok zaten sehir ici tutmuyor.o da sehirici kavrami cok goreceli oldugu icin.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bence ülkeden ülkeye ve terimden terimede göre çok büyük fark var.

altımda Clio 4 icon 1.5dci edc 90lık var aracı naptım ne ettiysem 5.4 altına inmedi normal kullanımımda (hiç dikkatde etmiyorum az yaksın gayretim yok ama uçmuyorumda) hatta samimi olmak gerekirse genelde o bile olmuyor genelde 5.6-5.9 arası geziyor.

aynı birebire aracın ismi modeli ufak tefek ayrıntıları değişik halini Hollanda'da kiraladım araç ortlama 4.3lt yaktı.

adamların yakıtı çok daha kaliteli, havası tertemiz oksijen oranı muhtemelen daha yüksek, yolları eğimsiz, ışık sayısı çok çok daha az genelde durmuyorsunuz göbek dediğimiz onlarda ada sistemi mevcut ama ışıksız , trafik genelde sabit 60-80de seyrediyor. eee ne olacaktı :) yakıt elbet deli gibi fark etti.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada EDC şanzımanlı 1.5 dcilar kağıt üzerinde kim ne yazarsa yazsın daha fazla yakıyor.

bunu 1.5 sene önce beyan ettiğimde adı lazım değil gerzek bir internet bilimadamı yok öyle değil desede arkadaşlar bende 1.5 dci icon clio 4 90 manueelde oldu oldukça uzun süre ve km bindiğim şu an ikinci 1.5 dci edc clio4ümde.

aynı kişi,aynı yollar şartlar, aynı sürüş karakteri ve arada net 0.4-0.6lt var diyebilirim özelliklede şehiriçinde trafikte hatrı sayılır bir fark var.