Megane 4 hb havalandırma sıcaklık sorunu

alperenahlt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arabayı yeni aldım ve kurumsal bi şirketten aldığım için çok deneme fırsatım olmadı bu ve yazın aldığım için soğutmasında sıkıntı yoktu bu hafta yağmurluyken sıcaklığı açayım dedim ama 25 26 derecelerde bile sıcak üflemiyor ılık bi hava geliyor ama ne zaman high olursa klima derecesi , sıcak üflüyor hemen bi düşük dereceye çekiyorum 26.5a direk soğuk geliyor bu sorun normal mi anlamadım yani

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer peteğinden olabilir... Normalde motor ısındıktan sonra 1. kademede bile hamam gibi sıcak hava vermesi gerek...

Son düzenleme:

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arkadaşlar arabayı yeni aldım ve kurumsal bi şirketten aldığım için çok deneme fırsatım olmadı bu ve yazın aldığım için soğutmasında sıkıntı yoktu bu hafta yağmurluyken sıcaklığı açayım dedim ama 25 26 derecelerde bile sıcak üflemiyor ılık bi hava geliyor ama ne zaman high olursa klima derecesi , sıcak üflüyor hemen bi düşük dereceye çekiyorum 26.5a direk soğuk geliyor bu sorun normal mi anlamadım yani

Aynı sorun Talisman aracımda da var. Aracın hiçbir problemi yok ama ısıtma anlamında böyle saçma bir durum var. Çözüm var mı bilemiyorum.

alperenahlt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun Talisman aracımda da var. Aracın hiçbir problemi yok ama ısıtma anlamında böyle saçma bir durum var. Çözüm var mı bilemiyorum.

Galiba kronik ama ben müsait bi zamanda klimacıya göstermeyi düşünüyorum eğer sizde bilgi alırsanız bilgilendirebilirmisiniz

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Galiba kronik ama ben müsait bi zamanda klimacıya göstermeyi düşünüyorum eğer sizde bilgi alırsanız bilgilendirebilirmisiniz

Bakıma götürdüğümde yetkili servise soracağım. Klima gazı falan hepsi sağlam. Son bakımda kontrol etmişler. Bence yazılımsal bir sorun var. Bilgi alırsam paylaşırım

alperenahlt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakıma götürdüğümde yetkili servise soracağım. Klima gazı falan hepsi sağlam. Son bakımda kontrol etmişler. Bence yazılımsal bir sorun var. Bilgi alırsam paylaşırım

Çok sevinirm aynı zamanda ben gidersem buraya yazarım sorunun ne olduğunu

alperenahlt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tekrardan aracı aldığım kurumsal şirketin servisine bıraktım havalandırma için klape motoru arızası var sıcaklık ayarını tam yapamıyormuş

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba tekrardan aracı aldığım kurumsal şirketin servisine bıraktım havalandırma için klape motoru arızası var sıcaklık ayarını tam yapamıyormuş

Hatta değişen parçanın kodunu da öğrenme imkanınız var mı?

alperenahlt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı garantiden değiştirmediler o yüzden ben kendim araştırdım çok pahallı değil fiyatı ama hangisinin bozuk olduğunu söylemediler göğüsü sökmemiz gerekiyor dedi öğrenmek için ,2 adet klape motoru var onların sol ve sağ olarak buldum kodlarını sol klape 277325401R sağ klape 277429948R