Megane 4 HB Icon Derin Mavi

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun, kazasız, güzel günlerde keyifli sürüşler dilerim.
Seramik kaplama yaptırmayı ve cam filmi uygulamasını tercih edebilirsiniz.
Ayrıca SHARKEMRE kullanıcısının yorumları kendini bağlar, ben bu aracı 8 aydır kullanıyorum bir sıkıntı da yaşamadım, bence kendi kararınız vermiş, sıfır araç almışsınız. Bu aşamadan sonra bir çok kişi size şöyle yapsan, böyle yapsan diye bir çok yorum yapacaktır, (bana aracı aldığım ilk günden itibaren çok fazla böyle yorumlar geldi) bu tarz yorumlar sizi karamsar yapmasın, bu tarz fikir ve yorumları beyan edenler araca sahip olmayan kişiler, ne aracı kullanmışlar, ne sahibi olmuşlar. İşte böyle forumlarda yapılan yorumlardan, kendi düşüncelerini de üzerine koyarak ahkam kesmekteler. Bir örnek vereyim bir arkadaş, bu araç için sıfır aldım, dört kapı sürtüyor, boyası kalktı, bagaj kapağı sürtüyor bu araç şöyle kötü böyle kötü diye yorum yazmıştı, kendisinden belirttiği şikayetlerle ilgili fotoğraf koymasını istedim, 2 aydır bekliyorum fotoğrafları tık yok.
Yani sizin anlayacağınız yapılan her yoruma kulak asmayın, kendi kararınızı vermiş, bir araç almışsınız, tadını çıkarın, keyfini yaşayın. Tekrar hayırlı olsun.
dostum bak ukala cevabına rağmen dostum diyorum yinede ; ben aracı kullandım kullanmadan yorum yapmam kaldı ki yazımı iyi okursan sadece megane 4 e değil astra ve i30 gibi araçlarıda kattım 90 bin büyük para benim gözümde bu para verilmez dedim bu benim düşüncem kendim megane 3 kullanıyorum ben uygun fiyata aldım aldığım fiyata piyasada c sınıfı dizel otomatik yok ancak arkadaş eğer alım aşamasındaysa diye fikir ve öneri belirttim megane 4 gayet güzel araç megane 3 e göre özellikle malzeme kalitesinde ciddi iyileşme var astra j den çok daha iyi astra k ile başa baş yarışır ancak 90 bine 1-2 yaşında çok üstü premium araçlarada yöneliebilir mesela v40 gibi ben bunu söyledim arkadaşa hayırlısı olsun ama burası forumsa üslubunca herkes yorum ve öneri , eleştirilerini yapabilir size soracak ta değilim emin olun siz aracınızı daha almadan ben ilk gelen megane 4 ile bursa istanbul arası yol yaptım işim gereği ister inanın ister inanmayın

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımız içine sinerek sıfır araç almışken bu yorum abesle iştigal olmuş, kendin istediğin aracı alabilirsin lakin Renault Forumunda kendi fikirlerini bu şekilde dile getiremezsin...
ilk kez forum kullanmıyorum ben kendi önerimi geliştirdim olayın renault la ilgisi nedir ? hayır her yorumda sizden izin almamız mı gerekecek ? anlamadım komik olmuş biraz

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanmak nasip olsun Allah kaza bela göstermesin. Benim akrabalarımın çoğu oto tamir sektöründe gördüğüm durumlardan sonra 2.el temiz araç bulmak zor ne yazık ki ve ben pimpirikliyim bu yüzden de olabilir. 80 90 bin verip 2. el benden önceki sahibinin o araçla neler yaptığını kısaca geçmişini bilmediğim bir araca 80-90 bin tl vermektense gider o paraya sıfır araba alırım en azından kafam rahat olur. Buda benim şahsi görüşüm, kendi görüşünüzü dile getirebilirsiniz saygı çerçevesinde ve kurumu bu şekilde kötülemeniz hoş değil.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum bak ukala cevabına rağmen dostum diyorum yinede ; ben aracı kullandım kullanmadan yorum yapmam kaldı ki yazımı iyi okursan sadece megane 4 e değil astra ve i30 gibi araçlarıda kattım 90 bin büyük para benim gözümde bu para verilmez dedim bu benim düşüncem kendim megane 3 kullanıyorum ben uygun fiyata aldım aldığım fiyata piyasada c sınıfı dizel otomatik yok ancak arkadaş eğer alım aşamasındaysa diye fikir ve öneri belirttim megane 4 gayet güzel araç megane 3 e göre özellikle malzeme kalitesinde ciddi iyileşme var astra j den çok daha iyi astra k ile başa baş yarışır ancak 90 bine 1-2 yaşında çok üstü premium araçlarada yöneliebilir mesela v40 gibi ben bunu söyledim arkadaşa hayırlısı olsun ama burası forumsa üslubunca herkes yorum ve öneri , eleştirilerini yapabilir size soracak ta değilim emin olun siz aracınızı daha almadan ben ilk gelen megane 4 ile bursa istanbul arası yol yaptım işim gereği ister inanın ister inanmayın

Dostum yorumda ukalalık yok, öncelikle yeni sıfır bir araba almış bir insana HAYIRLI OLSUN denir. Siz önce arkadaşa bir hayırlı olsun diyeceksiniz, hangi marka, ne model aldığının önemi yok bence.
Sonra yorumunuzu eleştirinizi, eksi ve artılarını yazarsınız, benim yorumumda da yazdığım gibi yorumlar yapan kişiyi bağlar, haklıdır haksızdır bu kimseyi ilgilendirmez. Ancak bu kadar para verip araç sahibi olan bir kişiye de biraz saygı duymak gerekir.
Arkadaş alım aşamasındaysa fikir vermek istedim demişsiniz, arkadaş diyor ki; paramı ödedim, ocak ta aracımı teslim alacağım, ilave ne yaptırayım?
Her markanın her aracın kendine göre avantajları dezavantajları vardır, araç alan arkadaşımızın nerede yaşadığını bilmiyorum, tamam Volvo güzel araç ben de V40 tan dönüp megane aldım ama Volvo nun bakım, onarım, servis, ikinci el durumlarını da araştırıp, ikamet ettiğiniz yere göre de bir karar almanız gerekir diye düşünüyorum.
Arabaya verilecek para konusuna gelince yurt dışı ile fiyatları, opsiyonları, özellikleri karşılaştırdığınız zaman bizim ülkemizde satılan hiç bir araca o paralar verilmez, o da ayrı konu. Buna bütün markalar dahil.

(Ukalalık konusunda, bana bu araç üzerinden ne ukala yorumlar yaptılar biliyor musunuz, yapılan yorumlar sonucunda aracımı satıp bana şu olur du bu olur du diye söylenen araçları getirin hemen alayım dememe rağmen kimse bu işe giremedi, özellikle astra, golf ve passat fanları ile bu konuda çok can sıkıcı sohbetlerim oldu. ben araç almadan tam 3,5 ay bütün markaları araştırdım, inceledim, test sürüşlerini her birinde en az üç defa yaptım farklı bayilikler aracılığıyla, bu paraya bu özelliklerde ancak bu aracı alırsınız bir de skoda.)

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
ilk kez forum kullanmıyorum ben kendi önerimi geliştirdim olayın renault la ilgisi nedir ? hayır her yorumda sizden izin almamız mı gerekecek ? anlamadım komik olmuş biraz
Renault Forumunda Renault marka araçları eleştirdiğin ve başka marka önerdiğin zaman izin alman gerekir, düzgün yazdığın her yorumda izin alacaksın diye bir kaide yok !

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Forumunda Renault marka araçları eleştirdiğin ve başka marka önerdiğin zaman izin alman gerekir, düzgün yazdığın her yorumda izin alacaksın diye bir kaide yok !
ustam buranın renault forumu olduğunun farkındayım kendimde şuanda renault kullanıyorum memnunum ama eleştirilecek yanları var elbette kıyaslama yapılabilir denk markaların modelleriyle neyse konu uzamasın alan arkadaşa hayırlı olsun kazasız belasız kullanması dileğiyle

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin inşallah. Cam filminden başka bir şey yaptırmamanızı önerebilirim ancak.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun... Güle güle kullanın

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SertanCem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız .. Bende sedef beyaz icon HB megane var 3 ay önce aldım. Şimdiki aklım olsa boya koruma yaptırırdım çünkü iş için 10 gün yurtdışına gittim , arabayı da havaalanına yakın bir yere bırakmıştım. Döndüğümde gördüm ki yoğun bir kuş pisliği oluşmuş özellikle ön kaputta. İyi bir oto yıkamacıya gittim, pislikler çıktı ama dalda dalga beyaz lekeler kaldı dikkatli bakılınca her yerden görünüyor. Yıkamayı yapan yerin sahibi yapacak bir şey yok bu saatten sonra pasta cila falan da yapma bence boyayı inceltirsin daha kötü olur falan dedi. Olduğu günün ertesinde yıkatsaydın okeydi ama aradan birkaç gün geçince boyaya işliyor artık dedi. Üzüldüm tabi.. Aynı zamanda arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum, kuş pisliği kimyasal bir madde sonuçta ve boyaya zarar veriyor .Böyle bir durumla karşılaşıldığında sizler neler yapıyorsunuz, çözüm nedir?

Umutgulen66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin kendi fikri ama bnde çok muamma yasadım. Sonunda sıfır megane aldım. 2-3 yasında bmw 1 audi a3 volvo almaktansa ilk sahibi olucagım bi araba aldım. Tercih meselesi ama lütfen hevesimizi kırmayalım birbirimizin