Megane 4 icon aldim aldim ailece rezil olduk bitmek bilmeyen arizaları bizi bıktırdı

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikinci el 2016 model megane icon 24.000 km de araç aldım ,Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde kırmızı ışıkta beklerken aracın debriyajı düştü araç arkada bekleyen arabalar sayesinde kenara çektik,aracı çekiciye yükleyip aracı götürdüler bu nasıl iş anlamadım,hangi çağdayız aracın debriyajı nasıl düşer aracın en can alıcı yeri, debriyaj tabana yapıştı bir daha yukarı gelmedi ,ya gecenin bir vaktinde dağlık alanda ısız bir yerde debriyaj düşseydi 5 - 6 saat servis mi bekleyecektik artı ben ve ailemi kim gelip kaldığımız yerden alacak ,tam bir hafta debriyaj üst merkezi değişimi için bekledik ama sağ olsun servis bize bu süre içinde araba tahsis etti, aracın arızaları bununla kalmadı 26 binde km akü bitti gene yolda kaldık ,servis aküyü yerinde değiştirdi,arkasından fren sistem arızası verdi tekrar servise gittim ,yeni aküyü şarj ettiler bende şüphelendim yetkili arkadaşa akü garantiden yeni değişti problem varsa dedim dinletemedim şarj edip yazılım yükleyerek gönderdiler ,aracı özel servise götürdüm sol tekerden frene basınca ses gelmeye başladı tekerler söküldü fren kaliper'inde boşluk olduğunu tornada işlem yapılması gerektiğini söyledi ben hiç bir işlem yaptırmadım garantisi bozulmasın diye,bu seferde aracın arkadan devamlı ses gelmeye başladı öyle rahatsız edici ses ki arkada ya biri oturduğunda ayrı ses araç kalkarken dururken ayrı bir ses eski model araç gibi amortisörler den ses gelmeye başladı , inanılır gibi değil ben megane 2 kullandım hiç ama hiç sorun yaşamadım aracı 160 bin kilometre ye kadar kullandım ne yolda bıraktı nede amortisör patladı , ayrıca aracı hemen hemen her çalıştırmada star stop gösterin yazısı çıkıyor,inanın araca binerken korkar olduk nere de ne zaman yolda bırakacağı belli olmayan sorunları aniden çıkıyor tatbiki bu sorunlar tüm araçlarda olacak diye bir şey yok ben yaşadıklarımı yazdım hem servis hemde müşteri hizmetleriyle şikayetimi dile getirdim hepsi garanti kapsamında yapıldı (Amortisörler hariç), buradan renault servisine tekrar teşekkür ederim servis konusunda Türkiye de tek inanın renault çoğu markadan çok daha iyi bir satış sonrası hizmet veriyor garantisi diğer markalara göre mükkemmel , tek sorun aracın üst üste sorun çıkarması işimizi gücümüzü bıraktık aracın arıza ve sorunlarıyla uğraşıyoruz.Bu benim 4 aracım hepsi renault tu memnun kaldığım için megane 4 iconu tercih ettim bu görüşleri paylaşmak istedim aracımı zararı nada olsa satma kararı aldım çünkü araçtan soğuduk ailece teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Efe_demir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım çok geçmış olsun allah bir daha göstermesin ama inanınkı şansızlık sizi bulmuş 2 senedir kullanıyorum sadece servise bakım için gittim tekrar gecmış olsun

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle geçmiş olsun. Araç garantili olduğundan islemler sorunsuz halledilmis sanırım ama arada kaybedilen zaman ve cekilen cile size zarar olmuş. Bu tip sorunlar malesef hemen her urunde sadece araba da değil basimiza gelebiliyor. İnsallah bunlar sonuncudur diyelim. Sizde belirtmişsiniz gerci herhalde size denk gelmiş ama amortisor sorunu sanırım kronik forumda pek çok kişi sikayetci zaten bu durumdan. Diğer arızalar için yorum yapamıyorum malesef. Umarım tekrarlanmaz diyelim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederi sağolun

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun her marka da olabiliyor maalesef önemli olan servisin arıza halinde yaklaşımı . Hiç kimse daha yeni sıfır denilebilecek araçta sorun yaşamak istemez fakat maalesef olabiliyor. Tekrar geçmiş olsun

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim servis konusunda Türkiye de tek lider firma diyebilirim , tüm parçalar garanti kapsamında değişti, araç serviste kaldığı günler içinde araç bile tahsis ettiler , ama beni ve ailemi üzen ,sorunları oldukça fazla olan araç a denk gelmem.

Son düzenleme:

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun. Benimde 2016 icon ve söylediklerinin fazlasını yaşadım. İlk çıkan araçlar oldugu için sorunlar 16lara denk geldi. Bende sizin gibi isyankardım fakat bu sayede arabanın herşeyini ögrenmiş oldum. Kapı için aydınlatmalarınızda göz kırpmaya başlar yakında yanıp söner ve bunun beynide degişecek Hasan Bey. Bundan sonra aracınız sorun çıkarmayacak :) bakımdan bakıma gönül rahatlıgıyla sürün. :)

Siyahinci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracınız bana göre ölü araç diye tabir edilen bir araba fabrikalardan çok nadiren böyle araçlar çıkabiliyor bu durum opel vb başka markalarda da olabiliyor geçmiş olsun:(

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim

Sizin aracınız bana göre ölü araç diye tabir edilen bir araba fabrikalardan çok nadiren böyle araçlar çıkabiliyor bu durum opel vb başka markalarda da olabiliyor geçmiş olsun:(

teşekkür ederim ama madem böyle durum var ilk çıkan araçlarda biziz kobay olarak kullanıyorlar bütün parçalar için 6 yıl garanti versinler debriyaj düşmesi nedir hangi çağdayız 110 km hızla giderken debriyaj düşse ve bende panikle sem kazaya neden olmaz mı bu olay

Siyahinci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim ama madem böyle durum var ilk çıkan araçlarda biziz kobay olarak kullanıyorlar bütün parçalar için 6 yıl garanti versinler debriyaj düşmesi nedir hangi çağdayız 110 km hızla giderken debriyaj düşse ve bende panikle sem kazaya neden olmaz mı bu olay
Sizin arabanız ilk parti megane4 ise üretim ise bunların olması daha da yüksek ihtimal
Bunu mercedes bile yapıyor adı: müşteri üzerine arge yani gelen şikayetler doğrultusunda değişiklikler iyileştirmeler yapılıyor w205 w213 'te bile ilk üretimlerde trim sesi rüzgar sesi vb olabiliyor çıkar çıkmaz alan kişiler bir ton şikayet ile mbclubtr ye üye olup derdini anlatıyor ; ancak debriyaj düşmesi tam bir rezalet bunun arge ile ilgisi yok tekardan büyük geçmiş olsun unutmayalım yeni bir araç çıkar çıkmaz alınmaz en az 6ay/1 yıl civarı beklenmeli(makyajlı kasalar hariç)

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi