Megane 4 icon aldim aldim ailece rezil olduk bitmek bilmeyen arizaları bizi bıktırdı

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığınız sıkıntılar her ne kadar çözülse de psikolojik olarak çok sıkıntılı bir durum, geçmiş olsun. Bir çok arkadaşın fikir beyan ettiği gibi ilk çıkan arabaları bir kaç ay beklemek gerektiği düşüncesine ben katılamayacağım. Bu konu tamamen sizin şanssızlığınız, bir talihsizlik yaşamışsınız tekrar çok geçmiş olsun. Bir aracın ilk çıktığında çok sorun yaşatabileceği düşüncesi ile bir süre beklemek bence çok ta doğru değil, ben 26 Nisan 2016 tarihinden beri Megane 4 icon hb kasa araç kullanıyorum, araç şu anda 78.000 km de bu araçla hiç sorun yaşamadım desem yalan olmaz belki de bu şans meselesi. Kendi aracımla sadece periyodik bakımlar için servise gittim, sadece sol ön kapıdan bir ses geliyordu bakım sırasında dile getirdim onu da çözdüler bana da gösterdiler kapı içerisinde fazladan olduğunu söyledikleri ve benim de gördüğüm hiçbir yere bağlantısı olmayan bir küçük parçanın vidası gevşemişti. Bence sorun araçların ilk piyasaya sürülmesinden ziyade bizim yerli montaj araçlarda, sizin aracınız hb midir sedan mıdır bilmiyorum ama bütün forumlarda ve gruplarda dikkatimi çeken şey gerek sorunlar, gerek trim sesleri falan çoğunlukla sedan kasalarda, dediğim gibi ilk tanıtıldığı günden 12 sonra bu arabayı aldım ve kullanmaya başladım yurtdışı montaj olduğu için sanki biraz daha fazla özen gösterilmiş hissine kapıldım, sedan kasalardan bu kadar çok şikayet duyunca . Belki Renault yurt dışından gelen araçlarla Türkiye'de montajı yapılan araçların arasında neden bu kadar sorun yaşandığını bir incelemeli, mutlaka bu yönde bir istatistikleri vardır. Ama yine de bu tür sorunların tamamen şans olduğunu düşünüyorum.

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim

Yaşadığınız sıkıntılar her ne kadar çözülse de psikolojik olarak çok sıkıntılı bir durum, geçmiş olsun. Bir çok arkadaşın fikir beyan ettiği gibi ilk çıkan arabaları bir kaç ay beklemek gerektiği düşüncesine ben katılamayacağım. Bu konu tamamen sizin şanssızlığınız, bir talihsizlik yaşamışsınız tekrar çok geçmiş olsun. Bir aracın ilk çıktığında çok sorun yaşatabileceği düşüncesi ile bir süre beklemek bence çok ta doğru değil, ben 26 Nisan 2016 tarihinden beri Megane 4 icon hb kasa araç kullanıyorum, araç şu anda 78.000 km de bu araçla hiç sorun yaşamadım desem yalan olmaz belki de bu şans meselesi. Kendi aracımla sadece periyodik bakımlar için servise gittim, sadece sol ön kapıdan bir ses geliyordu bakım sırasında dile getirdim onu da çözdüler bana da gösterdiler kapı içerisinde fazladan olduğunu söyledikleri ve benim de gördüğüm hiçbir yere bağlantısı olmayan bir küçük parçanın vidası gevşemişti. Bence sorun araçların ilk piyasaya sürülmesinden ziyade bizim yerli montaj araçlarda, sizin aracınız hb midir sedan mıdır bilmiyorum ama bütün forumlarda ve gruplarda dikkatimi çeken şey gerek sorunlar, gerek trim sesleri falan çoğunlukla sedan kasalarda, dediğim gibi ilk tanıtıldığı günden 12 sonra bu arabayı aldım ve kullanmaya başladım yurtdışı montaj olduğu için sanki biraz daha fazla özen gösterilmiş hissine kapıldım, sedan kasalardan bu kadar çok şikayet duyunca . Belki Renault yurt dışından gelen araçlarla Türkiye'de montajı yapılan araçların arasında neden bu kadar sorun yaşandığını bir incelemeli, mutlaka bu yönde bir istatistikleri vardır. Ama yine de bu tür sorunların tamamen şans olduğunu düşünüyorum.
teşekkür ederim ama şunu burda belirteyim bir daha asla renault almayacağım diğer ağaçlarımın hepsi renault tu hepsinden memnun kaldım hele megane 2 senelerce kullandım hiç sorun yaşamadığım için renault tu tercih ettim yalnız şunu da üzülerek belirteyim takas için aradığım kişiler renault la takasa dahi girmek istemiyorlar girmek isteyenlerde ölü fiat veriyorlar Bundan sonra araba tercihim 6 yıl garanti veren otomobil firmaları olacak 3 yıl veren değil....

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 larda genelde sıkıntı var. 2017 lerde sorunlar çözüldü. 2019 iconlarda genel sorunlar çözüldü üretime henüz başlamadı. 2022 de megane 5 çıkacak.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim ama şunu burda belirteyim bir daha asla renault almayacağım diğer ağaçlarımın hepsi renault tu hepsinden memnun kaldım hele megane 2 senelerce kullandım hiç sorun yaşamadığım için renault tu tercih ettim yalnız şunu da üzülerek belirteyim takas için aradığım kişiler renault la takasa dahi girmek istemiyorlar girmek isteyenlerde ölü fiat veriyorlar Bundan sonra araba tercihim 6 yıl garanti veren otomobil firmaları olacak 3 yıl veren değil....

Çok geçmiş olsun başınıza gelenler için bende önceki aracım clioyu sıfır olarak 2013te almıştım 6 yıl sonunda 160bin kmde sattım aile büyüdüğü için de ikinci el megane aldım ve onda da bir sorun yaşamadım çok şükür. 6 yıl garanti dediğiniz firmaların garanti kapsamlarını araştırmanızı da tavsiye ederim, Küçük yazılarda ek durumlar oluyor genellikle km limiti gibi mesela 5yıl diyor ama km limiti hala 100bin ve eğer kilometre yapan biriyseniz zaten 5 yıl dolmadan çoktan 100bin yapıp garantiyi bitirirsiniz. Bunun dışında standart garanti sonrasu uzatılmış şartlı onarım garantisi kapsamı diye geçiyor onda da motor ve yürüyen aksamı kapsıyor sadece gibi ek şartlar çıkabiliyor bu nedenle iyi araştırmakta fayda var. ikinci eldeki kişilerin tavırları için de bu durum ülkemizin yapısıyla alaklı daha çok belli markalara gereğinden fazla ilgi göstermeye ve tapmaya ve bazı markaları da önyargılarla yerin dibine batırmaya meyilli bir toplumuz ne yazıkki ama bu şartlarda ülkenin gerçekleri ve ona göre hareket etmek de sizin tercihinizdir.

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 larda genelde sıkıntı var. 2017 lerde sorunlar çözüldü. 2019 iconlarda genel sorunlar çözüldü üretime henüz başlamadı. 2022 de megane 5 çıkacak.
benim anlamadığım 2016 modellerde madem sıkıntı var neden renault gibi bir firma açıklama yapıtta 2016 modellerde sıkınrı var bu araçların garanti süresini 3 yıl daha uzatıyoruz demiyorlar. toyota arızalı araçlarını çağırarak üçretsiz parça değişimde bulundu neden renault yapmıyor şikayetler bölümlerini lütfen inceleyin hep amortisör sorunu yazık değil mi bizler zar zor para biriktiriyoruz kredi çekiyoruz üretim hatalı araçları piyasaya sür sonra deneme tahtası gibi kullan valla kesinlikle 170 bin tl vermem bu araçlar çünkü hak etmiyor.....

muratbirlik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkayet sahibi arkadas

Aramıza hos geldin.bendede 2016 ıcon var neler cektım neler.satsam satamıyorum da baskasına bu problemlı aracı veremem ayıp.bende gıttım baska bır arac almak zorunda kaldım

Insanlar araclarındaki ek opsiyonlari sayarlar ovunerek ben ise utana utana neler cektiğimi
- arac normal yolda gıderken bosa cıkıyor vıtesten.yazılım yuklendı vs ama faydası yok sadece azaldı.cozum olmadı.renaulta gore hayati bir tehlikesi yoktur
- gear box ta bir cok parca degişti
-frenle alakalı bır hortum değişti
-sag kapı dusup duruyor
-aku degişti
-dıreksıyon mafsalı kac kere ıslem gordu
-koltuk masajı bozuldu
-koltuklardan gıcırtı gelmeye basladı
- arac gerı gerı gelırken tıtreyerek kalkıyor.cozum yok.

daha nice hatırlayamadıklarım

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkayet sahibi arkadas

Aramıza hos geldin.bendede 2016 ıcon var neler cektım neler.satsam satamıyorum da baskasına bu problemlı aracı veremem ayıp.bende gıttım baska bır arac almak zorunda kaldım

Insanlar araclarındaki ek opsiyonlari sayarlar ovunerek ben ise utana utana neler cektiğimi
- arac normal yolda gıderken bosa cıkıyor vıtesten.yazılım yuklendı vs ama faydası yok sadece azaldı.cozum olmadı.renaulta gore hayati bir tehlikesi yoktur
- gear box ta bir cok parca degişti
-frenle alakalı bır hortum değişti
-sag kapı dusup duruyor
-aku degişti
-dıreksıyon mafsalı kac kere ıslem gordu
-koltuk masajı bozuldu
-koltuklardan gıcırtı gelmeye basladı
- arac gerı gerı gelırken tıtreyerek kalkıyor.cozum yok.

daha nice hatırlayamadıklarım

Çok Geçmiş olsun arkadaşım,ama bu gibi sorunları ,sosyal medyadan paylaşalım yapalım ki firmalar kendilerine çeki düzen versinler sorumlulukların bilir 6 yıl garanti uygulasınlar araçlarına , inan bende yıldım usandım insan bir sürü para verdiği araç a korkarak biner mi? inanın ailece korkarak biniyoruz nerede ne hata verecek bıktık usandık ,şimdi bu 2019 model araç alanalar 3 sene sonra garantisi bitmiş araçta aynı sorunlarla karşılaşmıyacağının garantisini kim verir ben şahsen bir daha asla renault almam tercihim 6 sene veren firmalardan yana olacak ........

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Geçmiş olsun arkadaşım,ama bu gibi sorunları ,sosyal medyadan paylaşalım yapalım ki firmalar kendilerine çeki düzen versinler sorumlulukların bilir 6 yıl garanti uygulasınlar araçlarına , inan bende yıldım usandım insan bir sürü para verdiği araç a korkarak biner mi? inanın ailece korkarak biniyoruz nerede ne hata verecek bıktık usandık ,şimdi bu 2019 model araç alanalar 3 sene sonra garantisi bitmiş araçta aynı sorunlarla karşılaşmıyacağının garantisini kim verir ben şahsen bir daha asla renault almam tercihim 6 sene veren firmalardan yana olacak ........

Öncelikle Merhaba. Daha önce ne sorunlu arabalar vardıda Millet Garanti lafını bilmeden gider sanayide yaptırırdı. Hiçbir firma ne kadar yazarsanız yazın garanti süresini uzatmaz. Övülen toyota gibi firmalar geri çagırıp parça değişimi yapıyor evet fakat renaultta birebir değişimi yapıyor. Renault un servis kalitesi hiçbirinde yok. Size Şöyle bir örnek vereyim VW in egzos emisyon skandalı bir yazılımla kapatıldı ve tüm dünya kandırıldı , 2014 caddy miz enjektör probleminden servise gitti ve 14bintl masraf çıkardılar hepsi değişecek. Neden? Atııkları yazılımdan dolayı kendileride itiraf ediyorlar ama sonuç Bize 14bin hayırlı olsun. Renaultta aracıma kedi girdi kayış kopardı bunu bile ücretsiz değiştirdiler. İlk çıkan her arabada bilsenizde bilmesenizde sorunlar olur. Burada aracım 2016 model ama hiç sorun yok diyen arkadaşlar aracını yandan foto çekip gruba atabilir mi? Cam kenarlarındaki lastikleri görelim nasıl yamuk nasıl egri. Bagaj kapagının fotosunu atabilirlermi yamuklugu görelim. Üst spoilerin yamuklugunu görelim :) Size burda sorun saysam inanamazsınız ama siz farkında degilsiniz. Araçlarınız piyasada doluluk oranına göre tüm araçlardan daha dolu ve fiyat olarak daha ucuz.Degerini bilin güzel araçlarınızı zevk alarak kullanın. Bir golfün veya astranın yanına koyup bir güzelligine bakın Allah aşkına. Daha fazla para vererek alacagınız bir golf veya leon size +ne getiriyor bir düşünün. Allah herkesi onların servislerinden korusun.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes kendi kullandigi araclardan yola ciktigi için diğer markalar biraz konu dişi kalıyor sorun yaşayan kişi için cunku diğer marka kullanilmamissa özellikle bilinez o kişi için. Bir çok kişi de arka gucune bakarak basina gelen olayla ilgili başka markada en ufak sorun yasamamasi veya basina bir iş gelmemesine rağmen o marka daha iyi diyebiliyor. Servisleri savunmuyorum elbet yanlış anlasilma olmasın gerektiginde yerden yere de vururum ayrı konu yaptimda. Ama bu noktada araçta meydana gelen her hata acaba uretici in mı? Her sikintida garantili olan urunle ilgili yetkili servisin kapisini caliyoruzda sorun bizim kullanimimizdan kaynaklida olabilir mı acaba? Bir de su olay var garantiden yapilan islemlerden de servis para kazaniyor. Yani bu ısı yapmama gibi bir luksu olamaz. İsciligini, parça parasını her kurusunu alıyor. Basima gelen en son olayda örneğin şanzıman için araya kimi soktuysak bir türlü iyi niyet kapsamina aldiramadik. Sonradan ogrendim ki 2014 yilina kadar uretilen ve kullanilan edc beyin ve catallarda sorun olduğu bunu 2015 yilinda guncelledikleri için sorunun ortadan kalktigi seklinde. Tabi bu bilgiyle de saldirdiysam sonuç cikmadi sonuçta fabrikasyon bir hata. Su an için ufak yağ kacagi dışında sorun yok ama bana kısmı olarak peyder peyi 10.000 tl ye patlayacak bir masraf acacak bu da asikar. 143.000 de olan araç bu km ye kadar yetkili servis bakimli ve bu olaydan sonra kesinlikle parça almak dışında ugramam. Bu tip marka ve servis yaklasimlari son kullaniciyi uzse de markaya yine iş kaybi olarak donmekte. Bunu anlamayacak kadar salak degillerdir herhalde. Ama gel gelelim turkiyede araç satisinda 1 numara olmuş bir markadan söz ediyoruz artık ki zannedersem otv desteği surdugu surece bu böyle devam edecek. Daha önce biliyorsunuz vw gruptaydi liderlik ve sıklıkla arızalı sorunlu araçları duyuyorduk. Demekki bu olay renaultta da var ve satış rakamlari artikca arızalı araclarin orani daha da goze batiyor. Herkes hakkini arayacak tabi ki ama malesef ki ulkemiz kosullari ve ilginç markayı koruyan yasalari gereği gerekli yasal adimlari da atamiyoruz ataakta 5-10 yıllık dava aurecleriyle karsilasiyoruz. Bence bu yasal duzenleme olmadığı surece herkes bosa kurek çekiyor olacak. Saygilar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Merhaba. Daha önce ne sorunlu arabalar vardıda Millet Garanti lafını bilmeden gider sanayide yaptırırdı. Hiçbir firma ne kadar yazarsanız yazın garanti süresini uzatmaz. Övülen toyota gibi firmalar geri çagırıp parça değişimi yapıyor evet fakat renaultta birebir değişimi yapıyor. Renault un servis kalitesi hiçbirinde yok. Size Şöyle bir örnek vereyim VW in egzos emisyon skandalı bir yazılımla kapatıldı ve tüm dünya kandırıldı , 2014 caddy miz enjektör probleminden servise gitti ve 14bintl masraf çıkardılar hepsi değişecek. Neden? Atııkları yazılımdan dolayı kendileride itiraf ediyorlar ama sonuç Bize 14bin hayırlı olsun. Renaultta aracıma kedi girdi kayış kopardı bunu bile ücretsiz değiştirdiler. İlk çıkan her arabada bilsenizde bilmesenizde sorunlar olur. Burada aracım 2016 model ama hiç sorun yok diyen arkadaşlar aracını yandan foto çekip gruba atabilir mi? Cam kenarlarındaki lastikleri görelim nasıl yamuk nasıl egri. Bagaj kapagının fotosunu atabilirlermi yamuklugu görelim. Üst spoilerin yamuklugunu görelim :) Size burda sorun saysam inanamazsınız ama siz farkında degilsiniz. Araçlarınız piyasada doluluk oranına göre tüm araçlardan daha dolu ve fiyat olarak daha ucuz.Degerini bilin güzel araçlarınızı zevk alarak kullanın. Bir golfün veya astranın yanına koyup bir güzelligine bakın Allah aşkına. Daha fazla para vererek alacagınız bir golf veya leon size +ne getiriyor bir düşünün. Allah herkesi onların servislerinden korusun.

Seat Leon nun bir farı 5000 liraydı. Sıfır araç almak zaten hayal banada elimdeki Fluence i kendi imkanlarımla dolu pakete çevirmeye çalışıyorum elimdeki aracın kıymetini bilenlerdenim.