Megane 4 Ses İyileştirme (Orjinalliği Bozmadan Ses iyileştirme)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]Cümleten selamlar.[/FONT]

[FONT=&quot]2009 model jetta aracımı satıp 2017 megane 4 sedan araca geçmiştim. Araç genel olarak güzel fakat müzik dinlenmesin diye tasarlanmış bir araç maalesef.[/FONT]
[FONT=&quot]Ticari boş caddy araç bile ses konusunda çok üstündü. Bende çok para harcamadan nasıl çözerim diye araştırmaya başlamıştım.[/FONT]

[FONT=&quot]Ardından "[/FONT]Orjinalliği Bozmadan Ses iyileştirme Tavsiye[FONT=&quot]" adlı konuyu buldum ve arkadaşlar sağolsun değerli tavsiyeler sonrası koltuk altı slim bass alıp tweeter ile biraz düzelteyim diye yola çıktım.[/FONT]

[FONT=&quot]Ürünleri incele, seç sipariş ver derken baya zaman geçti üzerinden. Bu arada aracımın hoparlörlerine birşey oldu ve ses hiç çıkmamaya başladı. Ardından sonradan taktırdığım tesla ekranda birşey vardır diyere söküldü ve servise gitti. 700TL para aldılar. taktık ses yine yok. Orj ekranı taktık ses yine yok anladık ki kabinlerde gitmiş.[/FONT]

[FONT=&quot]Söktük baktık [/FONT]hoparlör[FONT=&quot] altında pas tespit ettik. Detay iç temizlik için götürdüğüm yerlerde oldu diye tahmin ediyoruz.[/FONT]

[FONT=&quot]Ardından işin içine 4 kabin fiyatı daha eklendi.[/FONT]

[FONT=&quot]Amfi takmadan ne yapabilirim diye ses sistemi işi yapan yerleri gezdim birkaç hafta. Ardından tanıdık vasıtası ile bir firma ile anlaştım ve işi hallettik.[/FONT]

[FONT=&quot]Navigold NG08-m16 koltuk altı slim bass : 1335TL[/FONT]
[FONT=&quot]Clifford çif yollu (üzerinde kensinden tweeter mevcut ve amfi ile çalışmaya uygun) 4 [/FONT]hoparlör[FONT=&quot], işçilik, sarf malzeme dahil : 1900TL[/FONT]

[FONT=&quot]Bu değişim ile megane 4 ses sistemi toparladı. Eski jetta aracım ile kıyaslanmayacak derecede daha iyi oldu.[/FONT]
[FONT=&quot]Slim bass'tan hiç bu kadar performans beklemiyordum. Ön yolcu koltuk altına koyduk ve kumandası da del biç olmasın diyerek far yükseklik ayarı tarafına sabitledik. Erişimi çok kolay oldu.[/FONT]

[FONT=&quot]Bass max seviyede iken ses %30ların üzerinde araç içi titreşim yapıyor [/FONT]
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
[FONT=&quot] Resmen o titreşimi hissediyorsunuz. ve öyle tekme atar gibi değil tok kalın bir bass veriyor.[/FONT]

[FONT=&quot]Velhasılkelam orjinal ses sisteminde problem olmayanlar bu bassı alıp taksın önlere 2 adet orta seviye dome tweeter ile bambaşka bir ses deneyimi yaşayabilir. Hiç orjinal hali ile katlanmaya gerek yok ayrıca büyük paralar harcamaya da gerek yok.[/FONT]

[FONT=&quot]Cümleten kazasız belasız.
[/FONT]

325f29fbfcde94c352d5ebf8c84fdf0a.jpg
64b30146f6c1f57679a44ba9fb54fd19.jpg

Ekli dosyalar

• 325f29fbfcde94c352d5ebf8c84fdf0a.jpg
    325f29fbfcde94c352d5ebf8c84fdf0a.jpg
    102.5 KB · Görüntüleme: 269

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız icon değil ise ses sistemi megane4 lerde gercekte çok kötü hatta Fluence ile aynı. Ben icon kullanıyorum geçenlerde joy vey touch kullanma fırsatım oldu ve icon ile kiyaslanamayacak derecede zayıf ses sistemi vardı joy ve touch için. İcon da yani kendi kullandigim araçta bir vag grubu kadar olmasada beni araca ilave ses sistemi yaptirmayacak kadar tatmin ediyor diyebilirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ben de icon var ama ses sistemi bana gayet yeterli geldi. Bass'lar gayet tok ve tizler ise netti... Tabi bu kişiden kişiye değişebilir...

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız icon değil ise ses sistemi megane4 lerde gercekte çok kötü hatta Fluence ile aynı. Ben icon kullanıyorum geçenlerde joy vey touch kullanma fırsatım oldu ve icon ile kiyaslanamayacak derecede zayıf ses sistemi vardı joy ve touch için. İcon da yani kendi kullandigim araçta bir vag grubu kadar olmasada beni araca ilave ses sistemi yaptirmayacak kadar tatmin ediyor diyebilirim.
Bu güne kadar hep vag gurubu aracım oldu ve ses ile alakalı hiçbir konu aklıma bile gelmedi.
Ama renault beni mecbur bıraktı. Ses sistemi çok kötü. Joy anladık ama touch orta paket araç bari bir tık iyileştir ama yok işte..
Ön yolcu koltuğu bir yükseklik ayarsız ya daha ilerisi var mı.. Renaultta orta paket yok. Bomboş ve boş şeklinde paketler :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası okun kiyasina giremem ama söyle bir durum var ne kadar ekmek onladar köfte. Touch ve joy için yine kiyaslama yapamam fakat icon icini şunu soylebilirim ki doluluk konusunda vag grubu renaultun yanindan bile gecemez. Hele ki vw grubunda hemen her şeyin opsiyon olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Yanlış anlamayin kiyas yapmak değil amacim ama karsilatirdiginiz donanimlar konusunda haklisiniz. Zira boş diyebilecegimiz araçların ses sistemleri hiç olmasa daha iyi renault tarafında o kadar rezalet. Zamanında Fluence varken ilk isim ses sistemini elden geçirmek olmuştu. Yani markadan markaya fark var diyelim.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası okun kiyasina giremem ama söyle bir durum var ne kadar ekmek onladar köfte. Touch ve joy için yine kiyaslama yapamam fakat icon icini şunu soylebilirim ki doluluk konusunda vag grubu renaultun yanindan bile gecemez. Hele ki vw grubunda hemen her şeyin opsiyon olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Yanlış anlamayin kiyas yapmak değil amacim ama karsilatirdiginiz donanimlar konusunda haklisiniz. Zira boş diyebilecegimiz araçların ses sistemleri hiç olmasa daha iyi renault tarafında o kadar rezalet. Zamanında Fluence varken ilk isim ses sistemini elden geçirmek olmuştu. Yani markadan markaya fark var diyelim.

Tansel hocam yeni kasaları bilemeyeceğim ama bende 2009 orta paket jetta vardı. Şimdi 2017 model orta paket megane var ve vag grubunu daha dolu buluyorum.

Mesela eksikliğini hissettiğim birkaç fark; vag'da var reno'da yok olanlar

1- Yol pc'de genel yakıt ortalamasının dışında yapılan yolun yakıt ortlaması
2- Yol pc'de genel ortalamanın hızın dışında yapılan yolun hız ortlaması
3- Ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı
4- Otomatik kararan dikiz aynası
5- Otomatik yanan farlar
6- Otomatik silecek
7- Viteste spor modu
8- R modunda yanaşırken sağ ayna kaldırımı otomatik gösterme
9- Anahtar ile uzaktan camlar açılıp kapatma (açma modu maalesef yok)
10- Arka yolcular için ortada klima üfleçleri
11- Bagaj içinde yanlarda eşya koyma bölümleri
12- Bagajda torbaları tutacak otomatik katlanır tutucu
13- Cama homojenize su püskürtme (renoda rezalet bir ön cam suyu püskürtme var)
14- Ön park sensörü
15- Ses sistemi
16- Kol dayamada yükseklik ayarı
17- Kilitli torpido (özel eşyalar için kilit olmazsa olmaz)
18- koltuk altları saklama gözleri
19- Ön tavanda gözlük saklama bölümü
20- Şoför koltuğu diz altı destek

Bunların eksikliği öyle bir hissediliyor ki.. Şimdi meraktan soruyorum. Renaultta bu var senin jettanda bu yoktu bu olmazsa olmaz diyeceğiniz tek bir özellik var mıdır acaba :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz özellikler orta donanım için evet haklisiniz fakat benim bahsettiğim kısım tam dolu donanım için. Yine burada da markaya göre artı eksi olacaktır fakat vag geubu bu ısı çok iyi kiviriyor insanlara tam da ihtiyaci olan özellikleri sunuyor. Bu yüzden başka bir markada olmayan bi sürü donanımı var ve aslında insanlar da bu yüzden bu kadar çok yercih ediyor. Ama iş higline ve icon donanimlara geldiğinde renault bariz olarak one geçiyor. Örneğin led far, anahtarsız giriş calistirma, hayalet diyebilecegimiz kadran, surus modlari gibi renaultta standar olan bi sürü özellik vag da highline kısmına gecildiginda opsiyona kayiyor. Benim burda en büyük diyebilecegim donanım led far ve anahtatsiz giriş calistirma benim için ikiside vazgecilmez. Ama her seyde olduğu gibi artilar eksiler her şey goreveli size yeten bi donanım bana yetmeyebilir veya tam tersi gibi :)

Cozef95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meraba hayirli ramazanlar bnm aracimda 2020 megane dün bagaja su doldugunu farkettim tam olarwk nedir sorun su nerden gelio tecrubesi olan varmi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meraba hayirli ramazanlar bnm aracimda 2020 megane dün bagaja su doldugunu farkettim tam olarwk nedir sorun su nerden gelio tecrubesi olan varmi
Su almayan yok. Varsa da onlarda alacak. Kalite bu kadar. Benim aracımda bagajdan su aldı. Servis kullanıcı hatası dedi zorla bana kitledi. Yanlış hatırlamıyorsam 3000bin TL ye yakındı. Kasko kullandım.

2f3ef9c3566216776e206b19ef2aab2b.jpg

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

Cozef95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis niye kullanım hatası diycek ki. su almıs tepeden aracın garantisi var yapsınlar