Megane 4 sorularim?

baSScholic

Doğancan GÜRSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler güzel forumlar. Kısmet olursa 110-120 bin TL civarında param var. Aklımda ki araba Megane 4 1.6 dizel Gt Line versiyonu. Şuan Megane 2 araca sahibim. Megane 2 den sonra beni konfor olarak üzer mi? En büyük korkurum trim sesi ve konfor sorunu. Kullanıcı arkadaşlar tecrübelerini varsa aracın kronik sorunlarını benimle paylaşırlarsa ya da alternatif sunarlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıyaslanmayacak bir konfıora sahip olacaksın. Dizel otomatik iyi bir alternatif.

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2 ile megane 4 arasında dağlar kadar fark var konfor ve malzeme açısından...kesinlikle tavsiye ederim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler güzel forumlar. Kısmet olursa 110-120 bin TL civarında param var. Aklımda ki araba Megane 4 1.6 dizel Gt Line versiyonu. Şuan Megane 2 araca sahibim. Megane 2 den sonra beni konfor olarak üzer mi? En büyük korkurum trim sesi ve konfor sorunu. Kullanıcı arkadaşlar tecrübelerini varsa aracın kronik sorunlarını benimle paylaşırlarsa ya da alternatif sunarlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tein sesi ilk zamanlar olmasa da ilerleyen donemde mutlaka karşılaşacağınız bir sorun. Konfor olarak bi şey diyemem ama tein sesi Renault için kaçınılmaz. Hazırda zaten megane kullanıyorsunuz, aldığınız dönemden bu yana trim sesi ile karsilasmissinizdir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 3 aylık 2. el hb model aldım. tavan döşemesinde sıkıntı var. tıkırdayıp duruyor. ayrıca göğüsten de tıkırtılar geliyor. başka araçlarda da aynı sorunun olduğunu duydum. merkeze yazdım. gelin bakalım diyolar. bakınca da normal diyolar. siz düşünün artık

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 3 aylık 2. el hb model aldım. tavan döşemesinde sıkıntı var. tıkırdayıp duruyor. ayrıca göğüsten de tıkırtılar geliyor. başka araçlarda da aynı sorunun olduğunu duydum. merkeze yazdım. gelin bakalım diyolar. bakınca da normal diyolar. siz düşünün artık

Hocam bir haftadır sürekli bir kötüleme gayreti içerisindesiniz, anlam veremedim. Aşağıdaki ifadeler forumda sizin yazdıklarınız ve benim bunlara cevabım.
Bu kadar şikayetçisiniz satın arabayı gitsin, niye bu kadar uğraşıyorsunuz, ben sizin bahsettiğiniz sorunların hiç birisini yaşamadım ve 10 aydır her gün bu arabayı kullanıyorum. Sizin cümlelerinizle sizin soru, sorun ve tezlerinize cevap vermeye çalıştım.

ilk olarak;
***(ben de yakıt değerlerinin normal, ancak renault'un abarttığının çok üstünde olduğunu düşünüyorum. şehirlerarası 90 ile gidince 4.5 civarında. şehiriçi 6 civarı. Ford yakıt konusunda övünmüyor. ama bir focus megane 4 e göre çok daha ekonomik.) şeklinde bir ifadeniz var, ben 10 aylık dönem içerisinde 4 defa uzun yol yaptım yaz ve kış dönemlerinde araç 4 yolcu bagaj dolu, 90 km sabit hız 3,9 üzerine çıkmadı, siz 4,5 görmüşsünüz. Unutmamak lazım ki yakıt tüketimi yol şartları ve durumuna göre değişkenlik gösterir.

***(megane 4 hb sahibi biri olarak bu araçtan uzak durmanızı tavsiye ederim.) demişsiniz, uzak duracak kişiler ne almalı, neden uzak durmalılar, siz neden aldınız.

***(bu araç abartıldığı gibi olmamış.) demişsiniz, olmayan ne neler abartılmış, ne bekliyordunuz. Ben 10 aydır aracın sahip olduğu bütün özellikleri denedim kulalndım hepsi de tıkır tıkır çalışıyor, sorunsuz. Ayrıca bu segmentte bu özellikte başka marka aracı bu paraya alamazsınız.

***(bozuk yolda giderken araba dağılacak izlenimi veriyor. çatur çutur) demişsiniz, eğer ki bu kadar çatır çutur dağılacak gibi bir araba, hem de 2. el almışsınız, hiç mi denemediniz, hiç mi araştırmadınız, sizden başka bu ifadeyi kullanan görmedim, duymadım. 12 aydır bütün forumları günlük düzenli olarak takip ederim böyle bir şikayet ve ifadeye ilk kez rastladım.

***(ben 10 sene clio hb kullanmış biri olarak renault'ya yöneldim. Arabama kendim kadar iyi bakan biriyim. Tavandan gelen sesler konusunda sözümün arkasındayım. umarım diğerlerinin başına gelmez. çok sinir bozucu. ha, belki hava ısınınca düzelecek. onu da süreç gösterecek.bu sesler dışında gerçekten çok güzel bir araba.) demişsiniz, tavandan gelen ses dışında iyi bir araba diyorsunuz, madem iyi bir araba, neden uzak durulması gerekiyor, madem iyi bir araba çatur çutur dağılacak gibi bir araba diyorsunuz, madem iyi bir araba neden abartıldığı gibi olmamış.?

***(ben 3 aylık 2. el hb model aldım. tavan döşemesinde sıkıntı var. tıkırdayıp duruyor. ayrıca göğüsten de tıkırtılar geliyor. başka araçlarda da aynı sorunun olduğunu duydum. merkeze yazdım. gelin bakalım diyolar. bakınca da normal diyolar. siz düşünün artık) demişsiniz. Ben bu güne kadar forumlarda Sedan modeli dahil tavan döşmesinden ses gelen, göğüsten tıkırtılar gelen şeklinde bir şikayet okumadım.

Her konuda şikayet belirmişsiniz, aracı 2. el almışsınız, sizden önce aracın başına bir şey gelmiş mi biliyormusunuz, tavan konusunda veya göğüs konusunda bir işlem görmüş mü biliyormusunuz.

Buraya kadar yazdıklarım sırf Renault fanlığı yapmak için değil, fakat sizin bu şekilde her konuda yorum yazarak kötülemeye çalışmanız beni bunları yazmak zorunda hissettirdi.
Ha gelelim şu meseleye, benim hiç mi şikayetim yok araba süper, 4/4 lük, 10 numara mı hayır. Öncelikle servislerdeki beceriksizlik, bu araç konusundaki bilgi eksikliği yetiyor zaten, daha iyisi olamaz mıydı.? Mutlaka olabilirdi.

Sizin tezlerinizi savunduklarınızı tamamen çürütmek için yazmadım, belki de ben çok şanslıydım ben bu sorunları yaşamadım, aracınız yeni ve garanti kapsamında, 2.el olması size bir şey kaybettirmez, üzerine gidin uğraşın mahkemeye verin. hakkınızı arayın.

Ben bir sorun yaşadım bu güne kadar genel merkezle iletişime geçtim derhal çözdüler.

İyi forumlar, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

baSScholic

Doğancan GÜRSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma giremedim çok araştırdım çok farklı segment olsalar bile Kadjar ve Megane arasında kaldım bugün Megane 4 Gt Line 1.6dCi 130bg konfor paketi stepne headup display 8.7inç ekran ve 18inç jant opsiyonlarıyla sipariş ettim muhtemelen 2 hafta içinde teslim edilecek umarım pişman olacağım bir karar vermemişimdir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma giremedim çok araştırdım çok farklı segment olsalar bile Kadjar ve Megane arasında kaldım bugün Megane 4 Gt Line 1.6dCi 130bg konfor paketi stepne headup display 8.7inç ekran ve 18inç jant opsiyonlarıyla sipariş ettim muhtemelen 2 hafta içinde teslim edilecek umarım pişman olacağım bir karar vermemişimdir.
Şimdiden hayırlı olsun.

34VR1415

Megane2Extreme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı olsun dış ve iç bakımından son derece gösterişli bir araç.Pişman olucağınızı zannetmiyorum.Kazasız belasız sürüşler.

adurgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem Megane 2 1.4 Sedan hem de Megane 4 1.2 Tce HB Icon kullanıyorum. Hafta içi işe gidip gelirken Megane 2'yi kullanıyorum, hafta sonlarında Megane 4'ü. Aralarındaki en büyük farklar ses ve performans. Megane 2'de hız 100'e ulaştığı anda motor sesi çok fazla gelmeye başlıyor, Megane 4'te ise 120-130'da bile motor sesi gelmiyor. Megane 4'ün motoru performans açısından eco modu kullanmama rağmen gayet iyi. GTLine belki büyük jantların etkisiyle bir nebze daha kasisleri hissettirecektir ama konfor ve trim konusunda herhangi bir şikayetim yok.