Megane 4 sorularim?

baSScholic

Doğancan GÜRSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen 2 hafta içinde araç teslim edilecek aldığım vakit deneyimlerimi tecrübelerimi fotoğraflarını paylaşıcam artık :) Allah herkese gönlünde ki ni nasip eylesin

baSScholic

Doğancan GÜRSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kısmet olursa aracım bu hafta içi geliyor alırken dikkat etmem gereken bişey var mı acaba? Forumlardan okuduğum kadarıyla stoplarda bi simetri problemi varmış serviste çözülüyormuş sizin duyduğunuz ya da başınıza gelen bir olay var mı acaba?

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bir haftadır sürekli bir kötüleme gayreti içerisindesiniz, anlam veremedim. Aşağıdaki ifadeler forumda sizin yazdıklarınız ve benim bunlara cevabım.
Bu kadar şikayetçisiniz satın arabayı gitsin, niye bu kadar uğraşıyorsunuz, ben sizin bahsettiğiniz sorunların hiç birisini yaşamadım ve 10 aydır her gün bu arabayı kullanıyorum. Sizin cümlelerinizle sizin soru, sorun ve tezlerinize cevap vermeye çalıştım.

ilk olarak;
***(ben de yakıt değerlerinin normal, ancak renault'un abarttığının çok üstünde olduğunu düşünüyorum. şehirlerarası 90 ile gidince 4.5 civarında. şehiriçi 6 civarı. Ford yakıt konusunda övünmüyor. ama bir focus megane 4 e göre çok daha ekonomik.) şeklinde bir ifadeniz var, ben 10 aylık dönem içerisinde 4 defa uzun yol yaptım yaz ve kış dönemlerinde araç 4 yolcu bagaj dolu, 90 km sabit hız 3,9 üzerine çıkmadı, siz 4,5 görmüşsünüz. Unutmamak lazım ki yakıt tüketimi yol şartları ve durumuna göre değişkenlik gösterir.

***(megane 4 hb sahibi biri olarak bu araçtan uzak durmanızı tavsiye ederim.) demişsiniz, uzak duracak kişiler ne almalı, neden uzak durmalılar, siz neden aldınız.

***(bu araç abartıldığı gibi olmamış.) demişsiniz, olmayan ne neler abartılmış, ne bekliyordunuz. Ben 10 aydır aracın sahip olduğu bütün özellikleri denedim kulalndım hepsi de tıkır tıkır çalışıyor, sorunsuz. Ayrıca bu segmentte bu özellikte başka marka aracı bu paraya alamazsınız.

***(bozuk yolda giderken araba dağılacak izlenimi veriyor. çatur çutur) demişsiniz, eğer ki bu kadar çatır çutur dağılacak gibi bir araba, hem de 2. el almışsınız, hiç mi denemediniz, hiç mi araştırmadınız, sizden başka bu ifadeyi kullanan görmedim, duymadım. 12 aydır bütün forumları günlük düzenli olarak takip ederim böyle bir şikayet ve ifadeye ilk kez rastladım.

***(ben 10 sene clio hb kullanmış biri olarak renault'ya yöneldim. Arabama kendim kadar iyi bakan biriyim. Tavandan gelen sesler konusunda sözümün arkasındayım. umarım diğerlerinin başına gelmez. çok sinir bozucu. ha, belki hava ısınınca düzelecek. onu da süreç gösterecek.bu sesler dışında gerçekten çok güzel bir araba.) demişsiniz, tavandan gelen ses dışında iyi bir araba diyorsunuz, madem iyi bir araba, neden uzak durulması gerekiyor, madem iyi bir araba çatur çutur dağılacak gibi bir araba diyorsunuz, madem iyi bir araba neden abartıldığı gibi olmamış.?

***(ben 3 aylık 2. el hb model aldım. tavan döşemesinde sıkıntı var. tıkırdayıp duruyor. ayrıca göğüsten de tıkırtılar geliyor. başka araçlarda da aynı sorunun olduğunu duydum. merkeze yazdım. gelin bakalım diyolar. bakınca da normal diyolar. siz düşünün artık) demişsiniz. Ben bu güne kadar forumlarda Sedan modeli dahil tavan döşmesinden ses gelen, göğüsten tıkırtılar gelen şeklinde bir şikayet okumadım.

Her konuda şikayet belirmişsiniz, aracı 2. el almışsınız, sizden önce aracın başına bir şey gelmiş mi biliyormusunuz, tavan konusunda veya göğüs konusunda bir işlem görmüş mü biliyormusunuz.

Buraya kadar yazdıklarım sırf Renault fanlığı yapmak için değil, fakat sizin bu şekilde her konuda yorum yazarak kötülemeye çalışmanız beni bunları yazmak zorunda hissettirdi.
Ha gelelim şu meseleye, benim hiç mi şikayetim yok araba süper, 4/4 lük, 10 numara mı hayır. Öncelikle servislerdeki beceriksizlik, bu araç konusundaki bilgi eksikliği yetiyor zaten, daha iyisi olamaz mıydı.? Mutlaka olabilirdi.

Sizin tezlerinizi savunduklarınızı tamamen çürütmek için yazmadım, belki de ben çok şanslıydım ben bu sorunları yaşamadım, aracınız yeni ve garanti kapsamında, 2.el olması size bir şey kaybettirmez, üzerine gidin uğraşın mahkemeye verin. hakkınızı arayın.

Ben bir sorun yaşadım bu güne kadar genel merkezle iletişime geçtim derhal çözdüler.

İyi forumlar, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Sana desteğe geldim gardaş.:)
Bu elemanı bende görüyorum her yerde kötülemeye çalışıyor.Hatta bir konuda kendisini sıkıştırdım, hala cevap yazamadı.Muhtemelen farklı markanın fanı veya kullanıcısı.Renault piyasayı silip süpürünce toktokçuların arabaları ellerinde kalacak diye tutuştular.Eminim burayada yazmayacak.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah Sentimental kuru gürültüye pabuç bırakmamak lazım.