Megane 4 Sorun, kendi kendine kaza yapıyor..Yorum alalım

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BİR KAZA İNANILIR GİBİ DEĞİL ARABA EL FRENİ ÇEKİK , KAPİLAR KİLİTLİ PARK HALİNDEYKEN KENDİ KENDİNE YUKARİ DOGRU HAREKET EDİYOR, .ARAC KENDİ KENDİNE MARS ALİP KAZA YAPMIŞ. VİDEO'YU SONUNA KADAR İZLEYİN....

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendisi nasıl marş alır inanılır gibi değil. hımm

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok fazla elektronik de iyi değil demek ki.bunu çok katı kurallarla protokollere elektronik ve mekanik olarak engelleyen sistemler entegre edilmeli.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
İşin içinde başka bir iş var gibi bugün youtube de bende izlemiştim. Motoru çalışır bir vaziyette hareket etse bu araç direksiyon toplamaz mı ? Marş bassa kalkışa geçse bu kadar yavaş mı yürümeye başlar ? Yürürken gündüz ledleri yanmıyor ? İmmo olmadan aracın da çalışması imkansız. Araç bildiğin el freni çekilmemiş gibi boşta akıp gidiyor.

+ El freni dediğin mekanik olacak arkadaş, elektroniğe güven olmaz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin içinde başka bir iş var gibi bugün youtube de bende izlemiştim. Motoru çalışır bir vaziyette hareket etse bu araç direksiyon toplamaz mı ? Marş bassa kalkışa geçse bu kadar yavaş mı yürümeye başlar ? Yürürken gündüz ledleri yanmıyor ? İmmo olmadan aracın da çalışması imkansız. Araç bildiğin el freni çekilmemiş gibi boşta akıp gidiyor.

+ El freni dediğin mekanik olacak arkadaş, elektroniğe güven olmaz.

Elektronikte olsa sonucta arac p de ise sanziman dislisi var bu durumda once nda kirilmis olmasinlazim. Birde arac calismiyorsa direksiyonun sabit kalmasi gerekmez mi arac koseyi donerken direksin tam tur sag veya sol gibi olmus sanki.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Elektronikte olsa sonucta arac p de ise sanziman dislisi var bu durumda once nda kirilmis olmasinlazim. Birde arac calismiyorsa direksiyonun sabit kalmasi gerekmez mi arac koseyi donerken direksin tam tur sag veya sol gibi olmus sanki.

Bende ondan bahsediyorum direksiyon kilidi açılmadan motorun çalışması imkansız. Bizim Megane 2 lerde bile böyle kolon kilidi bozulunca marş bile basmıyor. Bu araç direksiyon hafif sağa kırık gidiyor. Üstlerinden atmaya çalışıyorlar gibi geldi bana. Vites P de olsa gitmesi imkansız. Aracı almaya gittiklerinde vitesin konumunun resmi yok ? videosu yok ? Renault yetkilileri incelemiş kullanıcı hatası demiş zaten..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ondan bahsediyorum direksiyon kilidi açılmadan motorun çalışması imkansız. Bizim Megane 2 lerde bile böyle kolon kilidi bozulunca marş bile basmıyor. Bu araç direksiyon hafif sağa kırık gidiyor. Üstlerinden atmaya çalışıyorlar gibi geldi bana. Vites P de olsa gitmesi imkansız. Aracı almaya gittiklerinde vitesin konumunun resmi yok ? videosu yok ? Renault yetkilileri incelemiş kullanıcı hatası demiş zaten..

Bir uckagit var sonucta araba bu yani kili kirk yarip yapilan testler neticesinde ulasiyor son kullaniciya. Bahsettigim testler trim sesi sizdirmazlik gibi basit seyler degil. Yani motor fren sanziman gibi hayati parcalar olasi her turlu senaryo ile test ediliyor he kul yapisi mutlaka eksiklik olur ama bu zamana kadar olmadiysa orda bi soru isareti vardir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Videonun 7:16 dk sına arka tekerleğin dönmeye devam ettiği açıkça görülüyor.El freni kendi kendine boşalmadıysa çekmeyi unutmuşlardır.

alperen4509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arkadaş yazmış çok fazla elektronik iyi değil diye elektronik park freni iconda geliyor araç ön farlardan görüldüğü gibi touch yada joy manuel el freni var ayrıca p aşınsa araç zaten uyarı vermeye başlıyor şansıman hatası diye en ufak şeyde sanmıyorumm kendi kendine gittiğini muhtemelen el frenini ya tam çekmedi yada unuttu yada siz söyleniyin bu ihtimal haricinde ne olabilir youtubede bende gördüm kafayı yedm rüyalarımaa girdi 1ay sonra alamayı düşündüğüm araçtan

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arkadaş yazmış çok fazla elektronik iyi değil diye elektronik park freni iconda geliyor araç ön farlardan görüldüğü gibi touch yada joy manuel el freni var ayrıca p aşınsa araç zaten uyarı vermeye başlıyor şansıman hatası diye en ufak şeyde sanmıyorumm kendi kendine gittiğini muhtemelen el frenini ya tam çekmedi yada unuttu yada siz söyleniyin bu ihtimal haricinde ne olabilir youtubede bende gördüm kafayı yedm rüyalarımaa girdi 1ay sonra alamayı düşündüğüm araçtan

Olacakla olecege care yok bu kadar dusunmeyin. Herseyin hayirlisi.