Megane 4 Sorun, kendi kendine kaza yapıyor..Yorum alalım

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle birşey düşündük birkaç arkadaş açıkçası:Bu araç kiralıksa kiralık araçlara birçok cihaz takılıyor. Çalınması halinde araç takip için GPS gibi... Acaba araca benzer bir uzaktan kumanda sistemi takılmış olup merkez yerden çalıştırma yönlendirme gibi birşey yapılmış olabilir mi?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle birşey düşündük birkaç arkadaş açıkçası:Bu araç kiralıksa kiralık araçlara birçok cihaz takılıyor. Çalınması halinde araç takip için GPS gibi... Acaba araca benzer bir uzaktan kumanda sistemi takılmış olup merkez yerden çalıştırma yönlendirme gibi birşey yapılmış olabilir mi?

Acikcasi vites kolu mekanik elektronik degil vites P de ise D ye nasil alabilirler ki

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acikcasi vites kolu mekanik elektronik degil vites P de ise D ye nasil alabilirler ki

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bilemedim tansel hocam. Beyin fırtınasıydı zaten. Bu tip bi sistem yok mudur hiç acaba?

allegro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video açılmıyor ama nette dolaşan beyaz megane ise o aracın el freni çekik değil çünkü araç rampaya yan çıktığında ara tekerlekler boşa dönüyordu el freni çekik olsa zaten araç gitmez ve lastik boşa dönmez,elektronik el freni sadece icon donanımda var ve araç icon değil büyük ihtimal o araç acele ile hangi vites konumunda olduğu bilinmeden park edilmiş.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

Bilemedim tansel hocam. Beyin fırtınasıydı zaten. Bu tip bi sistem yok mudur hiç acaba?

Bu benim aklıma gelmişti videoda yorumum da vardı. Aracı elektronik el freni sanmıştım ben. Bu gps modülünü takan akıllı ustalar + elektriği içerdeki sigorta panelinde bulunan herhangi bir sigorta ayağından alıyor. Gps cihazı fazla akım çekip sigortayı attırıp el frenini etkilemiş olabilir diye düşündüm. Fakat aracın el freni mekanikmiş. Gps modülü ile hırsızlığa karşı aracın motorunu stop ettirebiliyorsun, kornasına basabiliyorsun, kapılar kaç kez açılmış nerelerde kaç dakika durulmuş vs bu tarz şeyleri modülleri eklettirerek yapabiliyorsun.

Araca gelince kiralayan arkadaş büyük ihtimal el frenini çekmedi. Çektiğinden bahsediyor fakat kaza sonu aracın arka tekerleği bisiklet tekeri gibi dönüyor. Çektiğini ıspatlaması için kaza yerinde aracın içini videoya eklemeliydi. Tahminimce masraftan yırtmak için Renoya çamur attılar.. Mekanik el freni bu gibi düz veya hafif eğimli yerde ( disk veya kampana olsun) imkanı yok bırakmaz. Sağ ve sol ayrı tel çekiyor fren kaliperini. Arkadaş da videoyu kaldırmış zaten.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bi halt işledim, megane 4 e çamur atar hallederim, masraftan yırtarım mantığı, başka bir forum sitesinde de yazdım 18 aydır kullanıyorum, mecburiyetten yokuşa park ediyorum her gün, böyle bi şeyle karşılaşmadım.