Megane 4 tauch orjinal Renault 7 inç ekran bilgisi?

Kılıç_han

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb Arkadaşlar. Aranıza 2017 çıkışlı, 2016 model megane 4 Dci Edc Tauch donanımlı araç satın alarak katılmış durumdayım. Araçta tauch donanım standart teyp var. Bugün sahibinden ilanları gezerken, icon donanımda standart olarak sunulan 7 inç ekranın orjinal aynısını sıfır olarak satan bir satıcı ile görüştüm. Elinde stoklu olarak varmış ve orjinal Renault muş. Fiyatıda 1200 TL. Bu ürünü alırsam Benim aracımdaki direksiyon kumandası çalışır mı, navigasyon güncelleniyor mu, seçim olarak tesla ekran* mı yoksa bu fiyata bu ürünü mü tavsiye edersiniz. Satıcı ürünün orjinal parça numarasını da gönderdi. 280904571R. Benim aracıma uyar mı. Yardımcı olursanız sevinirim. Fotolarını da yüklüyorum.

Son düzenleme:

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimdekinden bahsediyorsunuz heralde, o saticidan fotolarida aldim sokette uyuyor gibi ama, koddan arastirdigimda yabanci sitelerde alttinda bir kutu ve baglanti kablosu var, olsa bile sanki fonksiyonlarin bazilari calismaz gibime geliyor, denemek lazim istanbulda olsam gider denerdim.
90defdbbe57d189ccbc4c56ea63f4a3f.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatı uygun. Tesla ekran diye geçen modeller 2500tl civarlarında. Ama tesla ekranlar Android. Güncelleme derdi yok. Sürekli haritaları güncelliyorum ben. 5 aydır kullanıyorum çok memnunum.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatı uygun. Tesla ekran diye geçen modeller 2500tl civarlarında. Ama tesla ekranlar Android. Güncelleme derdi yok. Sürekli haritaları güncelliyorum ben. 5 aydır kullanıyorum çok memnunum.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Bende fiyat uygun oldugu icin ilgilendim 900'e birakti takmasida basit ama iste olacakmi denemek lazim.

murat çapan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
deneme imkanınız oldumu olduysa bılgı verirseniz sevinirim bende düşünüyorum çünkü

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deneme firsatim olmadi hocam android taktirdim. Ama pisman oldum birak orjinali kalsin.

Emresekeremre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 touch modele uyumlu mu acaba bunlar nette bununla ilgili bi bilgi bulamadım var mı acaba uygulayan

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bence uyumlu çünkü Touch Chrome bakarken icon'daki 7" ekran var diyorlardı. Bu da o ekran. Denemek lazım yetkili servis ustaları veya buradaki arkadaşlar da cevap verir bence.
Bu arada Megane için bu ekranlar uygunmuş eski konu ama 1200-900 gibi fiyatlar uygun geldi diğer markalara göre.

Emresekeremre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
malum sitede bi ilan var 2018 touch hb aracıma soket girişi uymadı diye satıyorum yazmış. belki sedana uyuyodur. kesin bişey de bulamıyorum internette ,yapan uygulayan da yok sanırım

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle kolay gelsin ben de yeni aldım aracı icon istediğim gibi bulamazken Touch paket almayı düşündüm ekranı da değiştiririm diyordum. Sizin de şimdiki durumu düşünerek empati yaptım. Aramalarda ben orjinal 7inch bu panelin takılmasını göremedim.

Ama elimizde Touch Chrome örneği var. Sonuçta 2017 sonunda belli süre satılmış bir donanım. Burada da icon'daki 7" ekran var. Ben bu yüzden çok büyük ihtimal olacağını düşünüyorum. 2017 deseniz bir düşünürdüm Çünkü 2017 sonunda ekranda donanımsal olarak da versiyon da değiştiğinden bu ekranlar Carplay Android Auto destekliyor. 2018'lerin hepsi destekliyor. Mesela benimki 2017 Mart desteklemiyor ama yazılım güncellemesiyle sadece Android Auto destekliyor.

Size tavsiyem yetkili servise gidin. Ben ekranı güncellemek istiyorum yapılabilir mi? Hangi ekran kullanılıyor dediğinizde usta diyecektir. Oluyor şu ekran derse isterseniz aynı kodlu ekran bulunursa dışardan temin edersiniz.