Megane Coupe çalışma problemi, bilgili arkadaşlar lütfen yardım

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorununuzu çözebildinizmi bilmiyorum ama benzin hortumlarına bakn benzın pompası çalışmıyo olabilir aracınızn gec çalışmasıda bundan kaynaklanıyo olabilr ve daha sonra tamamen bozulmuş olabilr ve bence aracınızı çalıştrmadan önce serv lambasınn sönmesini bekleyip çalıştrmanız aracınızn ömrünü uzatıcaktır

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar mrb.
maddi sıkıntı nedeniyle araç 1 ay yattı ve daha sonra sanayiye götürdüm ve başıma gelenler...

Çekici ile sanayiye götürdüm usta kayış sıyırmıştır sübaplar eğilmiştir dedi ve motor üst köşedeki kapağı söküp baktı kayışta bir problem yok muş. Ancak enjektörlerden biri kırık bu yüzden dedi(tahminim sökerken kendi kırdı) alıp taktık bujileri değiştirdik manifolt başınç kaptörü daha önceden kırıktı motor arıza lambası yanıyordu yan sanayi 40 tl. buldum onuda değiştirdik. Sıra marşa başmaya geldiki bu arada akü araba yatınca boşalmıştı takviyeyi bağladık ve marşa bastık araç yine çalışmadı. Bu seferde immobilizer ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyordu immobilizer kodu girmemiz lazım dedi servisten istedik vermedi tanıdık bulup sevisle anlaştık 70 tl ye götürüp bıraktık servis yoğundu bırakın biz sizi ararız dediler. Akşam Kodu girmişler araç çalışmış 1 saat kadar sabah aradık gelin alın araç çalıştı ancak akü ölmüş yeni akü getir dediler. Benim ustayla bereber akü aldık taktık arabaya ancak bu sefer immobilizer ışığı hiç yanmıyordu. Kodu tekrar yükleyelim yoğunuz aracı bırakın dediler bıraktık akşam tekrar vardırdığımızda araç immobilizer kodunu otomatik siliyormuş kabul etmiyormuş. Ertesi gün tekrar gidip akşama kadar bekledim ancak yapamadılar. Elektirik tesisatında problem var komple elektirik tesisatını elden geçirmemiz lazım (350 tl) ve akünün yanındaki röle kutusunu değiştirmemiz(317 tl) lazım elektirik girişi var çıkışı yok kutu erimiş dediler.bunlar yapılınca araç çalışacakmı diye sorduğumda ise belli olmaz çalışmayabilir beyin daha önce işlem görmüş beyni değiştirmemiz gerekebilir (1200tl.) veya enjeksiyon beynini değiştirmemiz gerekebilir (1250tl)dediler. Bu arada aracın başındayken elektirik ustasına sorduğumda bilgisayara bağladıklarını ama araçta sorun görünmediğini söyledi. 1 gün sonra servis sorumlusuyla görüştüğümde Neden arıza görünmüyor 1000 tl yi geçtim ama aracın arızası belli değil dediğimde ise arıza bilgisayarda görünüyor beyni değiştirmemiz gerekiyor biz tesisatı kontrol edelimki problem varsa yeni beyin tekrar bozulmasın hatta belki beyin almaya gerek kalmaz dedi.

Şu anda tam 1 hafta oldu hala ses yok adamlardan arkadaşlar ben nasıl bir kumpasın içindeyim veya içindemiyim Araç çalışıyor 1 gün sonra gittiğimde çalışmıyor aracın ne kadar pahalı parçası varsa değiştiricez diyolar usta başka servis sorumlusu başka konuşuyor immobilizer kodu ile enjektör beyninin ilgisi varmı bu olanlar hakkında fikriniz bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim... Biraz uzun oldu kusura bakmayın..

Son düzenleme:

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladığım tek şey bir tane bile usta dencek adamın olmadığı
Önerim aracınızı yakın illerde adam gibi bi ustaya göstermenizdir.İnş en kısa sürede sorununuz çözülür

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef Ayberk kardeşim Usta bulamıyorum en yakın yer erzurum orası 200 km götürmekde problem..
Adamlar bu yazdığım parçaların tamamını değiştirse masrafım 4-5 bin tl ancak genede çalışacağının garantisi yok Araç zaten 10bin tl aracı hurdayamı versem diye düşünmeye başladım..

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada olsanız her türlü ucuza hallederdik gerek çıkma parça gerek usta işçiliği illaki düzelirdi aracınız.Ama çok ters taraftasınız erzuruma götürseniz bile ordada yapacak usta çıkıcağını pek sanmıyorum.Siz ankaraya gönderin aracı biz burada çözeriz sıkıntısınıqw

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saol kardeşim aklımdan geçmedi değil ankarada 12 yıl yaşadım eğer aracı yapamazlarsa -tabiki bu ağır parçalar değiştirmeden- burdan erzuruma 500 tl çekici verip ordada usta bulamamaktansa 1500 verip kamyona koyar ankaraya götürürüm daha iyi

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle yapın.Zaten her şekilde şu hali ile işinize yaramıyor. Emin olun Ankara tayfamız çoğu servisten çok daha iyidirler. En önemliside sürekli bildikleri araçlarını götüdükleri ustaların kalitesi.

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saol kardeşim aklımdan geçmedi değil ankarada 12 yıl yaşadım eğer aracı yapamazlarsa -tabiki bu ağır parçalar değiştirmeden- burdan erzuruma 500 tl çekici verip ordada usta bulamamaktansa 1500 verip kamyona koyar ankaraya götürürüm daha iyi

Bir kamyonla tırla anlaşın bence getirin aracınızı boş yere erzuruma götürüp masraf etmeyin.Acelede etmeyin.Çok daha uygun fiyatla aracınızı getircek kişi çıkar.Şehrinizdeki çekicilerle konuşun durumunuzu anlatın illaki tanıdık kamyoncu tırcı arkadaşları vardır aracınızı getirin ankaraya bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz

İnş bunların hiç birine gerek kalmadan çok daha ucuza bulunduğunuz yerde yaptırabilirsiniz

Son düzenleme:

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pulat kardeşim yarın servise gidicem arabayı geri almayı düşünüyorum ama adamların ağzı iyi laf yapıyo yarın beni başka kumpasa sokar kafamı karıştırır aracı yaparız ümidi verirlermi diye tırsıyorum.
Olanları anlattım tecrübeli arkadaşlardan konu ile ilgili şu bu olabilir gibi bişey öğrenebilirsem adamlara buna bakın- yapın diyebilirim veya problem beyindedir değiştir kurtul diyen varsa değiştirticem ama adamlar bunları yapıncada çalışmayabilir diyince tırsıyorum. Masraf kadar kredi çekicem adamlar beni batıracaklar burada.:sinirli

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orası nasıl bi servis?
Biz bunu değiştiririz sorun bunda olmayabilir çalışmayabilr deme lüxleri yok.
Aracınzı götürdüğünüz yer yetkili servis mi yoksa sanayide bi servis mi?