Megane Coupe çalışma problemi, bilgili arkadaşlar lütfen yardım

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kamyonla tırla anlaşın bence getirin aracınızı boş yere erzuruma götürüp masraf etmeyin.Acelede etmeyin.Çok daha uygun fiyatla aracınızı getircek kişi çıkar.Şehrinizdeki çekicilerle konuşun durumunuzu anlatın illaki tanıdık kamyoncu tırcı arkadaşları vardır aracınızı getirin ankaraya bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz

İnş bunların hiç birine gerek kalmadan çok daha ucuza bulunduğunuz yerde yaptırabilirsiniz

İlgin için teşekkür ederim kardeşim inşallah hallolur yarın servise gidip duruma bakıcam...
Aklıma gelen başka bişey ise aracı olduğu haliyle servisten alıp sanayiye gidip immobilizeri iptal ettirmek iptal edince çalışırmı onu merak ediyorum daha sonra ankarada yaptırırım immobilizeri tekrar ama servisin bana söyledikleriyle şu an immobilizerin dışında hareket ediyoruz gibi geliyor arabayı komple yeniletecekler bana galiba...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İmmoyu iptal edip çalıştırabilirsiniz sanıyorum.Aracınız yeni kasa mı yoksa eski kasa mı? 98-99model mi?
2000-2001-2002model mi?

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis ve bölgede tek malesef. Malesefki burda özel servis bile yok sanayide motor ustası kaporta ustası elektirik ustası gibi bi kaç yer onlarında geneli bildiğiniz gibi doğan şahinci onlarda öğrenmişler arabada biraz elektrik oldumu kafaları karışıyor. Bir arkadaşım opel meriva sı yağ damlatıyor diye sanayiye gitti burda opel seviside yok 1200 tl verdi ancak araba hala yağ akıtıyo ve heryerinden ses gelmeye başladı...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence hiç bişeyi ellemeden adam gibi bi usta bulana kadar daha fazla kurcalatmayn aracınızı.Daha büyük sorunlar açabilirler başınıza,immoyu iptal edicez diye beyni falan yakmasınlarqw

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İmmoyu iptal edip çalıştırabilirsiniz sanıyorum.Aracınız yeni kasa mı yoksa eski kasa mı? 98-99model mi?
2000-2001-2002model mi?

Aracım 2000 model. İmmoyu ilk başta ışık hızlı hızlı yanıp sönerken iptal ettirseydim kesin olurdu şimdi ışık hiç yanmıyor. Acaba bu adamlar arabayı ilk gün çalıştırmışlardı daha sonra takviyeyle uğraşırken falan beyni yaktılarmı çünkü söylediklerine göre röle kutusu erimiş elektirik girişi var çıkışı yok.?

Son düzenleme:

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu yapan yetkili servis mi?
Sizin yerinizde olsam davacı olurdum
sağlam araç bırakıcaksınız onlar beyni yakıcak bilmem ne yapıcak o zaman servis olmasının esprisi ne ?

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu yapan yetkili servis mi?
Sizin yerinizde olsam davacı olurdum
sağlam araç bırakıcaksınız onlar beyni yakıcak bilmem ne yapıcak o zaman servis olmasının esprisi ne ?
Dava hiç sarun değil anında dilekçeyle savcının önüne çıkarım ancak Aracın beyninin sağlam olduğunu ilk gün çalıştığını ispatlayamam Üstelik aracın çalıştığını gözümle görmedim kendileri söylüyor yani ispatlık durumum yok ve aracın şu anki haliyle ilgili bi fikrim yok beni zamanla uyutup alıştırmayamı çalışıyolar napıyolar anlamıyorum 1 hafta oldu...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuçta araç oraya gittiğinde beyni sağlamdı yanık değildi dimi?
Çok karmaşık bi durum.İnş en kısa sürede çözülür ama servisin yaptığı işide çözemedim bence kendilerinden kaynaklı bi sorun oldu o yüzdende böyle oyalıyo olabilirler

mert

Mert Kaan BAYKAL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmıs olsun cıdden zor bı drum ankaraya getırebılırsenız aracı yardımcı olmaya calısırız

coupe10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç girdiğinde herşeyiyle sağlam marş basıyor ancak araç immobilizer kodu silindiği için çalışmıyordu. O akşam kodu girip takviyeyle arabayı çalıştırdırlar 1 saat kadar. Ertesi gün yeni akü getir aracı al götür dediler. Yeni Akü verdik aracı bidaha da çalıştıramadılar ve artık immo ışığı bile yanmıyor.