Megane EDC Triger

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MVB7Ma.jpg
[/URL][/IMG]Merhaba arkadaşlar;

2015 1.5 dci 110 ps edc Megane 3 touch plus araca sahibim. Arabam henüz 40. 000 km 'de ancak hem 4 yılın dolması hem de bir ara my renault uygulamasından tespit edebildiğim kadarıyla bu sene periyodik bakımdan ziyade eklediğim fotoğraftaki bakımların da yapılmasını tavsiye etmişler. Ancak şu an my renault uygulaması çalışmıyor, reno port uygulamasında da böyle bir öneri yok. zamanında ekran resmi almam bu açıdan iyi olmuş.

Bu durumda arabanın trigerinin değişmesini gerektiğini ve diğer unsurlardan da bahsetmiş. servis indirimli şekilde 2300₺ fiyat verdi. Bende özel servise yönelmek surumunda kalacağım. Hatta tüm parçaları tedarik ettikten sonra sadece işçilik masrafını karşılarayak bu işlemi çözmeyi düşünüyorum.

Belki çok abartıyorsunuz diyeceksiniz ama; Motor yağını Motul RN 0720 olarak;

Fren balatalarını FEREDO alarak;

bu markalarla değişimi gerçekleştirmek istiyorum.

Triger değişimiyle birlikte başka şeyleri de hazır o bölüm çaılmışken değiştirilmesi tavsiye ediliyordu. Bu aksamlar hangileriydi acaba?

Bir de yukarıdaki markalara ek hava, yağ, mazot filitresi şu marka tercih et şeklinde önerileriniz varsa memnuniyetle değerlendiririm.

Teşekkürler.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben olsam değişmem araç daha 4 yaşına yeni girmiş km si ise çok düşük benim araç 2014 ve 68 binde birkaç ustaya gösterdim gerek yok dediler seneye değiştiririm hele kapalı garajda duruyorsa triger km yi doldurmadıkça sorun çıkarmaz

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 2011 model 105 hp dci. 2017 yılında aldığımda 50 000 km deydi. Km dolmamıştı ama 6 yıl geçtiğini için değiştirmiştim. Çıkan eski parçaları servise bagaj koyun demiştim ama koymamışlardı ama fazla eskidiğini sanmıyorum.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğru söylüyor olabilirsiniz ama işimi şansa bırakmak istemiyorum. Sonuçta en az 4 sene daha binmeyi düşünüyorum arabaya. Bir de triger ile birlikte hanileri değişiyordu hatırlayan var mı?

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğru söylüyor olabilirsiniz ama işimi şansa bırakmak istemiyorum. Sonuçta en az 4 sene daha binmeyi düşünüyorum arabaya. Bir de triger ile birlikte hanileri değişiyordu hatırlayan var mı?
Aslında forumda çokça konuşulan bir konu araştırırsanız ne zaman değişeceği ve değiştiren kullanıcılar hakkında yorumlardan konusunda daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi karar sizin. İnsanın içine kurt düşüyor bir kere. Bende alırken ilk iş değiştirmek olmuştu ilk araba heyecanı ile birlikte. Burada benim açtığım detaylı konuyada bakabilirsiniz.
http://www.renaultfanclub.com/megan...-5-dci-105bg-bakim-triger-yetkili-servis.html

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında forumda çokça konuşulan bir konu araştırırsanız ne zaman değişeceği ve değiştiren kullanıcılar hakkında yorumlardan konusunda daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi karar sizin. İnsanın içine kurt düşüyor bir kere. Bende alırken ilk iş değiştirmek olmuştu ilk araba heyecanı ile birlikte. Burada benim açtığım detaylı konuyada bakabilirsiniz.
http://www.renaultfanclub.com/megan...-5-dci-105bg-bakim-triger-yetkili-servis.html

Konuyu baştan sona okudum. sizin araç manuel sanırım değil mi? bunun bilgisi yoktu galiba. Bunun yanında ben çok pimpirikli bir insanım, tamam maddi kaygılardan dolayı 4 sene diye bir ömür biçmiş olabilirler ama şöyle düşünüyorum yazın 40 derecenin üstü sıcaklığa, kışında -5 derecelere kadar düşen bir sıcaklık söz konusu bu memlekette. ayrıca motor çalışırken ki deformasyonu da hesap edersek, sanki renault ar-ge si boşuna söylememiştir diye düşünüyorum. ama kuruntu da olabilir tabiki. ama arabanın lastiklerinin kenarında oluşan çatlaklar bu kayışta oluşmayacak değil tabiki. Sonuç itibariyle tavsiye tecrübe ne varsa bekliyorum. teşekkürler.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç manuel. Forumlarda aynı araçların bu gibi parça değişimlerinin daha uzun süreler de değişim yapıldığını okumuştum. Bizim ülkede şartlar daha farklı dediğiniz gibi sıcaklık farkı çok olan yerler var buda lastik ürünleri üzerinde ciddi yıpranma yapabilir. Benim aracı rizeden aldım Ordu da yaşıyorum o yüzden buralarda sıcaklık farkı çok olmadığından iç Anadoluya göre daha az yıpranacaktır. Servise giderseniz direk değişim derler. Sadece renoya bakan özel servislere gidip bi kontrol ettirip fikir sahibi olabilirsiniz yine de. Ben yetkili servis sürekliliği bozulmasın diye servise yaptırdım birde ekstradan krank kasnağı değiştirmişlerdi bayağı masrafı oldu bana. Parçaları kendiniz alıp sanayide yarı fiyatına yaptırabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle servise yaptıracağınız gibi geliyor :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç manuel. Forumlarda aynı araçların bu gibi parça değişimlerinin daha uzun süreler de değişim yapıldığını okumuştum. Bizim ülkede şartlar daha farklı dediğiniz gibi sıcaklık farkı çok olan yerler var buda lastik ürünleri üzerinde ciddi yıpranma yapabilir. Benim aracı rizeden aldım Ordu da yaşıyorum o yüzden buralarda sıcaklık farkı çok olmadığından iç Anadoluya göre daha az yıpranacaktır. Servise giderseniz direk değişim derler. Sadece renoya bakan özel servislere gidip bi kontrol ettirip fikir sahibi olabilirsiniz yine de. Ben yetkili servis sürekliliği bozulmasın diye servise yaptırdım birde ekstradan krank kasnağı değiştirmişlerdi bayağı masrafı oldu bana. Parçaları kendiniz alıp sanayide yarı fiyatına yaptırabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle servise yaptıracağınız gibi geliyor :)

Arkadaşım madem aracın manuel vites neden otomatik vites trigeri için yanlış bilgiler veriyorsun. Adam edc otomatik vites trigerinin değişimini soruyor. Şimdi senin yazdıkların zaman kaybından başka ne olabilir ki?

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Servis 2300₺ indirimli fiyat çıkardı. o yüzdem mecburen dışarda yaptıracağım. bunun yanıdna malzemeleri kendim alsam ( fren balataları, triger, v kayışı vs.) 500₺ işçilik yazsalar bile bana maliyeti en fazla 1600 ₺ oluyor ki orjinal parçalar kullanıyorum. motor yağı mesela motul alıcam bu sefer (elf alsam 190 ₺ motul 300 ₺ ). feredo balata düşünüyorum. bu gibi pahalı malzeme almama rağmen yine 2300 ü bulmuyor. o yüzden özel servis yolu göründü bana.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım madem aracın manuel vites neden otomatik vites trigeri için yanlış bilgiler veriyorsun. Adam edc otomatik vites trigerinin değişimini soruyor. Şimdi senin yazdıkların zaman kaybından başka ne olabilir ki?

İkisi arasındaki fark nedir?