Megane EDC Triger

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamda triger zincirli değil, Plastik kayış mevcut :D

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ben de aynı durumdayım, 2015 model 1.5 dCi EDC Touch Plus 110bg

servis trigerin kayış olduğunu ve 4. yılda değişmesini gerektiğini söyledi

yıllık bakım 1000-TL, triger 1300-TL fiyat verdi

siz naptınız? özele mi gideceksiniz?

Uzatılmış garantiniz varsa tavsiyem servise yaptırmanı ama arabanın garantisi bitti ise eğer bence sağlam bir özel servise yaptırın derim. Ayrıca parça kodları internette mevcut tüm yedek parçaları int. den daha ucuza alarak sadee işçilik parası verebilirsiniz. deiğim gibi en pahalı malzemeleri seçseniz bile bu şekilde 2300 tl yi bulmuyor bile. Mart ayının girmesini bekliyorum. o ay içerisinde yaptırıcam ve kesinlike trigeri değitiricem. Bunun la birlikte devirdaim V kayışı gibi şeyler de değişecekmiş. Bilgilendiririm arkadaşlar.

buzzluck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
garanti bitti malesef, özel düşünüyorum ben de

muhtremelen aynı parçalar olacak sizinle, parçalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc şanzıman demiş kendisi başlıkta. Size de, sizin araç manuel sanırım diye sormuş.
Sorun bu değil. Burada yanlış bir bilgi de veriyor olsam bu şekilde direk hiç sorgulamadan insanın uyarılması ve itham altında bırakılması pek hoş değil açıkcası. Ben o ironi olayında gerçekten olayı espri olarak anladığım için söylenmiş bulundum. Yanlış anladığım için kusura bakmayın.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bu değil. Burada yanlış bir bilgi de veriyor olsam bu şekilde direk hiç sorgulamadan insanın uyarılması ve itham altında bırakılması pek hoş değil açıkcası. Ben o ironi olayında gerçekten olayı espri olarak anladığım için söylenmiş bulundum. Yanlış anladığım için kusura bakmayın.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kadar yanlış anlaşılmanın ardından:) o zaman bende bir bilgi paylaşayım sizinle.Bugün Ankara Çelik otodan 2015 megane 1.6 cvt touch plus aracımın 4.yıl periyodik bakımı ile ilgili almış olduğum fiyat bilgisini paylaşayım. Aracın triger kayışı zincir olduğundan belirli bir değişim aralığı ve zorunluluğu yokmuş.Diğer bakım olarak rutin yağ,antifiriz,polen filtresi,yağ filtresi hava filtresi,fren hidroliği,motor sıvısı ve aksesuar seti olarak kasnak v.s birkaç daha bir şey söyledi ama aklımda kalmadı %20 indirimle birlikte 1670.-TL fiyat verdiler.:mad:

buzzluck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da tavsiye edeceğiniz özel servis var mıdır? Yetkili servislerin fiyatları fahiş :sinirli

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
triger seti parça kodu 7701477028
Yağ filtresi parça kodu 8200768927
Alternatör kit parça kodu 117203694R
Mazot Filtresi parça kodu 164009384R
Hava Filtresi parça kodu 165467751R
Polen Filtresi parça kodu 272774936R
Devirdaim parça kodu 7701478830

yukarıdakiler değişecek olan parçaların OEM kodları. Yukarıdakilerden farklı olark ben Mazot filtresini Delphi alacağım, hava ve yağ filitresini MANN marka tercih edeceğim.

buzzluck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar aradım mais'i, daha önce bana da 4. yıl bakım için triger dahil indirimli 2300 demişlerdi. Fakat ona mazot filtresi dahilmiş. Mazot filtrem önceki bakımda değiştiği için gerek yok dediler ve fiyat 2100'e indi.

Fakat my renault uygulamasındaki listeden bahsetttim ve fren hidroliği ile soğutma sıvısı da gerekir diyip 2700'e güncellediler fiyatı :pislik

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar aradım mais'i, daha önce bana da 4. yıl bakım için triger dahil indirimli 2300 demişlerdi. Fakat ona mazot filtresi dahilmiş. Mazot filtrem önceki bakımda değiştiği için gerek yok dediler ve fiyat 2100'e indi.

Fakat my renault uygulamasındaki listeden bahsetttim ve fren hidroliği ile soğutma sıvısı da gerekir diyip 2700'e güncellediler fiyatı :pislik

Hocam özel servis bulun bir tane bulunduğunuz ilde sağlam olsun reno yada en azından 1.5 dci motorları bilsin. Sonrasında internetten taksitli bir şekilde malzemeleri alırsınız. inanın 2700 tl nin yarısına hadi 1500 tl ye halledersiniz. İsterseniz ben martın 10 unda alışveriş yapacağım, size tam malzeme listesinin ne kadar tuttuğunu açık açık yazarım.

buzzluck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özele gidicem ama EDC sorunu çıkar da iyi niyet garantisinden faydalanamam diye endişe ediyorum