Megane III 1.6 CVT teknik bilgileri

Headhunter117

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdem Bey,

Bu soruyu çok fazla soran oldu ama ben Ankara'da http://nev-kar.com/urun/elf-elfmatic-cvt-otomatik-sanziman-yagi/ Nev-Kar firmasına sordum. Ellerinde yok ama getirtebilirler. 135 TL litresi. 675 TL yapıyor. Fakat NS-3 olup olmadığından emin değiller. Ankara'da yine HC otomatik şanzımanı aradım, daha önce de gitmiştim, yağı değiştiririz dediler. Filtre için Hemapar Ankara'yı aradım var ama tam emin olamadılar. Artık dükkana gidip bakacağım.

Sorum şu ki,

https://www.motul.com/tr/tr/products/multi-cvtf Bu sayfada Motul CVTF, Elf CVT yağının OEM performansını veriyor deniyor. Üstelik internette 90 TL'ye bir litresi alınabiliyor. Acaba eğer NS-3 Elf CVT bulamazsak NS-2 Elf CVT yağ mı alalım Motul CVTF mi? Arada toplamda 225 TL fark var elbette.

Ne dersiniz?

Hocam ben dahil 2 arkadaşa yağ değişimi yaparken motul kullandık. Ben o aracımı sattım bir süre kullanıp, ama diğer arkadaşım kullanıyor hala herhangi bir problem olmadı. Yağ değişiminden kaynaklı daha da iyi oldu hatta. Seçim sizin fakat benim tavsiyem size önce orjinal yağ arayın bulamazsanız motul alın. Benim otomatik şanzımancı hep motul kullandığını söylemişti.

Bir de hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama Bursa’ya gelebilirseniz değişim konuşumda tecrübeli bir yer önerebilirim.

Erdem bey bir de şöyle bir yağ çıkmış araştırmak gerekiyor ama birebir ns-3 muadili yağ.

https://mannol.com.tr/urun/oem-cvt-ns-3-8220

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti hakkında bir bölüm mevcut rehberde. O işlem 25-30km/h hızlarda yaşadığım silkeme durumunu da çözdü, bu ek bilgileri ara ara ekliyorum rehbere, bilginiz olsun, adres hep aynı.

ismailix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti hakkında bir bölüm mevcut rehberde. O işlem 25-30km/h hızlarda yaşadığım silkeme durumunu da çözdü, bu ek bilgileri ara ara ekliyorum rehbere, bilginiz olsun, adres hep aynı.
19.sayfadaki PDF de son güncelleme 14.10 görünüyor
Link paylaşımı yapar misin güncel halinin

ismailix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.
Bir de şanzıman yağı filtresi PDF belgesinde hangi başlık altında bulabilirim. Eğer yoksa orada marka model bilgisi verir misiniz

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.
Bir de şanzıman yağı filtresi PDF belgesinde hangi başlık altında bulabilirim. Eğer yoksa orada marka model bilgisi verir misiniz

"Kâğıt filtre" başlığında tüm muadilleri ile beraber yazıyor, iki tip şanzıman var.

ENESTALHA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Erdem Bey,
Benim aracın direksiyonunda bir setleşme durumu mevcut. İlaveten, şerit değiştirirken zorlanma ve direksiyonun toparlanmaması sorunu da var. Servisten ayrılma Cotech belgesi olan bir ustaya götürdüm ve usta 2013 sonrasındaki megane ve fluence ların elektrikli direksiyonları yolda gezme yapmasın diye sert üretildi ve toplaması zor oluyor bu sebeple dedi. Forumdaki kullanan arkadaşlarda ve sizde böyle bir durum var mı?

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdem Bey,
Benim aracın direksiyonunda bir setleşme durumu mevcut. İlaveten, şerit değiştirirken zorlanma ve direksiyonun toparlanmaması sorunu da var. Servisten ayrılma Cotech belgesi olan bir ustaya götürdüm ve usta 2013 sonrasındaki megane ve fluence ların elektrikli direksiyonları yolda gezme yapmasın diye sert üretildi ve toplaması zor oluyor bu sebeple dedi. Forumdaki kullanan arkadaşlarda ve sizde böyle bir durum var mı?
Şahsen böyle bir sorun yaşamadım, yaşayanı da görmedim.