''Megane III Edc Dizel Kullanan Arkadaşların Bilgisine''

zaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla Megane almaktan vazgeçtim şu an. Emsalleri nedir ne değildir bilmiyorum ama bu çok mide bulandırdı.

Son düzenleme:

prolaktin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar bende de var bi edc ama dediğiniz durumları yaşamadım 1 den 2 yede 6 dan 5 de normal geçiyor..nazar değmesin ve 100 000 km oldu şu an...inşallah 3 sene içinde birşey olmaz kredisi bitene kadar :)...ondan sonra yemişim debriyajını kavramasını..ömürlük zaten ..birde trafikte vitesi N ye almaya karşıyım..zaten D iken frene basınca kavrama kendini boşa atıyor diye biliyorum..neyse öyle böyle kullanıyoruz..49500 e aldım temmuzda megane 3 sport tour full sunrooflu..şimdi o kadar çok özellik var ya bir de benim için hem konforlu hemde bagaj olayı süper..gelde ara eski puntomu..140 a gelince araba bana resmen in aşağı diyordu...49500 e başka bu özellikte ne alınabilirki..hayata hep olumlu bakmak gerekiyor...bizim komşu nisaan xtrail aldı sıfır aldı 140 bin verdi...ve araç uzun yolda daha 3000 km olmamışken hareket halındeyken gaz yememeye başladı çat kaldı yolda..şans işi...bayi ne diller döktü yok 10 sene garanti verelim yok 5000 bin tl lik yakıt hediyesi..ısrarcı oldu başka sıfır verdiler..demek istediğim bu otomatiklerin hepsi boyle ..teknolojı tam oturmadı ..otomatiğin daha 10 senesi var..baksanıza hiç bir servis edc yi sökmemiş bile....ne olduğu belli değil...arabanızı sevin silin süpürün..yolda kalmazsınız

tceber

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, edc vites ile ilgili bir sorunum var, konuyla ilgili bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
2011 model edc dizel megane III aracım var, 4 ay önce aldım henüz. Aracım bir kaç kere vites kutusunu kontrol ettirin uyarısı gösterdi ve bende servise götürdüm. araç bilgisayara bağlandı ve sonuç olarak partikül filtresinin kirlenmiş olduğu ve bu sebeple araç bilgisayarının vites kutusu arızası gösterdiği söylendi. filtreyi temizlediler ve tekrar arıza vermeyeceğini söylediler ancak bir hafta sonra tekrar aynı uyarıyı verdi. sizce ne yapmalıyım ve bu arıza neden olmuyor olabilir sizce. teşekkürler şimdiden

yavuz661

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstad sen ne yaptın yav şu an bende megane 2 var 3 almayı düşünüyordum kendime şart olarak otomatik ve sunroof belirlemiştim bu fiyatı gördükten sonra bisiklete binerim yinede otomatik almam galiba resmen beni vazgeçirdin otomatikten :)

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar benim anlayamadığım bir nokta var. İkinci el araç alırken sıfır araç mı aldığımızı sanıyoruz acaba? Adı üzerinde 2. el araç alıyoruz elbette parayı da ona göre ödüyoruz. Ben aracımı ful donanımlı olarak 1 sene önce 35.000km de 54.000 TL ye aldım. Bugün sıfır liste fiyatı (Meg4 için, sunroof da hariç üstelik) 100 küsür bin TL. Yani 45 bin TL ucuza aldım. Diyelim ki tuttu şanzımanım arıza verdi (hamdolsun şimdiye kadar en küçük şikayetim olmadı) ve debriyaj seti değişmek zorunda kaldım 5000 TL ödedim. Yine 40 bin TL karlı değil miyim? Adı üzerinde 2.el araç bu. Bu nedenle fiyatı düşük. Kaldı ki zaten değişenini henüz ben de duymadım. Almadan önce konuştuğum yetkili servis 100-150 bin km kullanıma göre ömrü olduğunu söylemişti. Eh müsade edin de 100-150 bin km sonra da değişsin 5000 TL ye. EDC şanzımanlar zaten manuelden bile daha ekonomik yakıtta. Dci motorlarımızın yakıt cimriliğini zaten biliyorsunuz. Bunu da hesaba ekleyin, 100-150 bin km de ne kadar tasarruf edip karşılığında ne kadar masraf yapacağınızı. Ha eğer bunlar bana ileride sorun olmasın diyorsanız o zaman gidip paraya kıyıp 0 km araç alacaksınız. Yanlış mı düşünüyorum acaba? Şunu da eklemek isterim. Bir BMW, Mercedes için aynı işlemin masrafını da bir öğrenmekte fayda var. Tahminim en az 5-10 mislidir.
Sonuç olarak alacağınız aracın düşük km olmasına ve önceki kullananımına dikkat edin yeter. Özellikle kiralıklardan veya şirket araçlarından uzak durun ve içiniz rahat alıp güle güle binin. EDC'nin keyfi gerçekten bir başka, kullanan bilir.
Herkese iyi forumlar.

koromako

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba. megane hb 1.5 dci edc ve fluence 1.5 dci edc icon arasında kararsız kaldım. Her ikisini de 2nci el düşünüyorum. megane en dolu paketi touch plus mı?? daha önce hiç renault sahibi olmadığımdan ötürü yardımcı olursanız sevinirim.

koromako

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba. megane hb 1.5 dci edc ve fluence 1.5 dci edc icon arasında kararsız kaldım. Her ikisini de 2nci el düşünüyorum. megane en dolu paketi touch plus mı?? daha önce hiç renault sahibi olmadığımdan ötürü yardımcı olursanız sevinirim.

mbozbasmegane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu paraları zaten yakıttan fazlasıyla kalıyor bence, megane 3 2012 model sport taurer var 55 litre ile şehirler arasında 1250 km yapıyorum şehir içinde 800-900 km arası gidiyor arada masraf açsın 2017 de nasip olursa yenisi ile değiştirecem başka düşünmüyorum.

Megane4HB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Geçen hafta itibariyle megane 3 ile ailenize katıldım. 2014 1.5dCI EDC 110BG Touch. Araçta şanjumandan geldiğini tesbit ettiğim bir inilti yani çalışan bir motor var ses dururken yürürken geliyor bazen artıyor bazen azalıyor, kısa süreliğine kesiliyor geri geliyor. Sanki bir su pompası var ve sıkışıyor zorlanıyor sonra rahatlıyor gibi. Sanayide eski araba ustama gösterdim oda şanzuman dedi ve servise götürmemi söyledi. Böyle bir durum ses ile karlılaşan veya görüş belirtecek olan var mı rica etsem. Servise biraz bilgili gitmek boş olmamak istiyorum. Birde yokuş kalkış çalışmıyor. Bana yardımcı olur musunuz. Sonra Yazılım program güncellemesi yapılıyor mu, bu ücretli mi. Yokuş kalkış bir arkadaşın fluancenda da çılışmıyormuş program ile düzeltmişler, açmışlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Tecrübeleriniz rica ediyorum.*
Teşeklürler.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi