Megane III EDC şanzıman arızası (vites kutusunu kontrol ettiriniz)

themaster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Değerli Forum arkadaşlarım,
2013 Megane 3 1.5 EDC Touch paket bir arabam var. Ağır bakımları temmuzda özel serviste yaptırdım. Kış başında da akü bittiği icin varta 70Ah akü ile değiştirdim. Yaklaşık 1 hafta önce arabam sabah çalıştırıp ise giderken vites kutusu arızası uyarısı verdi ve 3. Vitese geçmedi, daha sonra arabayı ışığa gelince stop edip çalıştırdıktan sonra uyarı silindi ve vites geçiş problemi kalmadı. Ancak dün akşam işten eve dönerken yine aynı hatayı verdi ve 3. vitesi yine kullanmadım. Işıkta yine stop edip arabayı calistirdigimda uyarı gitti ve vites geçişi de düzeldi. Sabah arabayı çalıştırırken ise bir bip sesi duydum ama herhangi bir uyarı almadım, viteslerde de bir sorun yoktu. Aynı bip sesini bir iki kez de ilk uyarıdan sonra araç sürerken duymuştum ama ekranda herhangi bir uyarı gelmeyince radyodan ya da dışarıdan geldi diye dikkate almamıştım. Bu konuda benzer sorun yaşamış ve çözüm bulabilmiş arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler ve iyi günler.
(Not:Ankara da ikamet ediyorum)

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabam 2011 Megane 3 1.5 DCI edc... 120.000 km... Kısa bir süre önce arabam kalkıştan hemen sonra VİTES KUTUSU KONTROL ETTİRİN uyarısı verdi... ÇOK KORKTUM... Biraz geriye gidip ( demek ki geri çalışıyor ) arabayı kapatıp yeniden açtım... Uyarı silindi... O saatte servis kapalı olduğu için sanayiide güvendiğim bir ustaya gittim... Arabayı bilgisayara bağladılar... Nedeni bilinmeyen bir arıza yazıyordu... Usta arızayı sildi bir daha olursa yine gel dedi... Soketleri kontrol edelim dedi... Ayrıca birde servise git dedi... Ertesi gün servise gittim... Arıza kodu silindiği için bir şey yapamam dedi servis ustası... Yine arıza verirse gel dedi... Araba full servis bakımlı... Araştırmalarıma göre yine arıza verirse önce soket kontrolü yaptıracam... Yine yaparsa Renault ile irtibata geçip iyi niyet garantisi kullanmak isteyeceğim... Tabii bu iyi bir servis ve usta şartı ile... Yada arabayı satarım durumu alıcıya bildirerek... Buna benzer bir sıkıntı yaşayıp çözüme ulaşan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde ilk gün gittiğim usta , araba bazen bu arızayı bir kere verir bir daha vermez dedi... Takip et bakalım dedi...

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3-4 günde 300-400 km yol yaptım , araba arıza uyarısı vermedi...

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9101017f839fecb8a803a9f8b0677ce4.jpg
Varta E 11 74 amper akümüzü aldik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fark var mı memnun musunuz ?

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fark var mı memnun musunuz ?

kalkistaki kararsızlık bende pek olmuyordu o yüzden bi fark olmadi gibi yada ben anlamadim daha kisa mesafe kullandim arabayi ilerleyen zamanlarda yine yorumlari yapacagım

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama arabanin çalışması daha iyi oldu gibi eski akü fabrikasyon du 2012 model aracim 10.2 çıktı ölçümü

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uyari vereli 1 ay oldu... Bir daha uyari vermedi...

celikhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik edc şanzıman sorununu bende yaşıyorum. Vites kutusunu kontrol ettirin yazıyor. Yetkili servise gittim cihaza bağladılar ancak sorun yok diyorlar gönderiyorlar servise 4 kere gittim her defasın da sorun yok diyorlar. Renault yardım hattında da takip ediyorlar sorunu. Bugün yine uyarı verdi yolda kaldım kapat aç yaptım arabayı düzeldi hemen yetkili servise gittim bir sorun yok dediler.

Sorun devam ediyor. Renault Zeytinburnu hedef otodan çok kişi şikayetci. Bazı kişilerde memnun bence hedefe gitmeyin.