Megane III EDC şanzıman arızası (vites kutusunu kontrol ettiriniz)

Renosahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba dilerler aracın neresinde aynı arızayı verdi araç çalışmıyor

Renosahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım megane3 2011 model vites kutusu arızası veriyor ve araç çalışmıyor ne yapmam gerekir

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni uyariyi 2 ay önce bende aldim. 2 ayda 2500 km yol yaptim ve bu sürede bir uyari almadim. Ama hala takipteyim...

bulut2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım megane3 2011 model vites kutusu arızası veriyor ve araç çalışmıyor ne yapmam gerekir
Çalışmıyor derken devir yükseliyor ama hareket mi etmiyor. Eğer öyleyse bu işten anlayan bir usta bulman lazım. Bir dişli değiştirip arızayı gideriyorlar. Tabi onu anlayan bir usta olması lazım.

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bulut2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik edc şanzıman sorununu bende yaşıyorum. Vites kutusunu kontrol ettirin yazıyor. Yetkili servise gittim cihaza bağladılar ancak sorun yok diyorlar gönderiyorlar servise 4 kere gittim her defasın da sorun yok diyorlar. Renault yardım hattında da takip ediyorlar sorunu. Bugün yine uyarı verdi yolda kaldım kapat aç yaptım arabayı düzeldi hemen yetkili servise gittim bir sorun yok dediler.

Sorun devam ediyor. Renault Zeytinburnu hedef otodan çok kişi şikayetci. Bazı kişilerde memnun bence hedefe gitmeyin.
Sadece İstanbul hedef değil ki Türkiye'nin her yerinde aynı durum söz konusu. İstanbul da Otomatik beyin tamir eden birkaç yer varmış. Bulursanız bize de haber verin [emoji3]

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hkilic1965

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşım şanzıman beyni tamiri için hangi ustaya gitmiştin rica etsem iletişim bilgilerini verirmisin teşekkür ederim

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşım şanzıman beyni tamiri için hangi ustaya gitmiştin rica etsem iletişim bilgilerini verirmisin teşekkür ederim

Gebzede saral edc var o iyi anliyor edc işinden internet ten numarasini bulup bilgi alabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sıkıntı benim 2013 model 1.2 TCe EDC Captur da da var. Takip ettiğim kadarıyla daha çok sık trafik gibi ortamda yani sık vites değişimi olan yerlerde ve sıcak havalarda oluyor. Olduktan sonra aracı durdurup 1-2 saat bekleyince de hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyorum. Aklıma 2 olasılık geliyor; beyinde veya ona bağlı herhangi bir elektrik aksamında bir temassızlık problemi var ve sıcakta genleşerek ortaya çıkıyor ya da şanzıman yağı değişme/ekleme zamanı geldi. Kaç yere götürdüm, bilgisayar da bağlayan oldu, şahit olan da fakat hiçbir yer kesin konuşmadığı gibi hemen "abi beyin değişecek" diyorlar. Sanki buji değiştiriyorum! 10.000 liraya yakın masraf! Hadi tamam bilmiyoruz, inandık değiştirdik, kısa bir zaman sonra yeniden olursa ve sorunun beyinden olmadığı anlaşılırsa?? O beyini geri alıp paramı da iade edecek misin? Hiç bir yer güven veremiyor bu konuda! Renault da her zamanki gibi; sizin de söylediğiniz üzere hep "böyle bir konuda ilk kez sizden şikayet alıyoruz" muhabbetini tekrarlıyor. İnternette özellikle Fluence larda yaygın olan bu durumu Renault nun duymaması?!! Bir de genellikle bu arıza garanti süresi bittikten sonra bilerek yaptıklarını düşünmekteyim!

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samiaksu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Yıl 2020 EDC onarılalı (vites ayırma çatalı, debriyaj ayırma çatalı, debriyaj seti değişeli) yaklaşık 3 yıl ve 40.000 km oldu (şu an 142.500 km) . Dün itibarı ile yine aynı sorun olan "Vites kutusunu kontrol ettirin" uyarısı ile 1,3,5. vitesler iptal oldu. Aracı kapatıp çalıştırmam da yetmedi, 1 2 dakika bekleyip öyle devam ettim. Sanırım bu sorundan kurtuluş yok. Ne yapacağıma daha karar vermedim. Belki de aracı satacağım, ne zaman bu uyarıyı ekranda görsem moralim bozuluyor..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Yıl 2020 EDC onarılalı (vites ayırma çatalı, debriyaj ayırma çatalı, debriyaj seti değişeli) yaklaşık 3 yıl ve 40.000 km oldu (şu an 142.500 km) . Dün itibarı ile yine aynı sorun olan "Vites kutusunu kontrol ettirin" uyarısı ile 1,3,5. vitesler iptal oldu. Aracı kapatıp çalıştırmam da yetmedi, 1 2 dakika bekleyip öyle devam ettim. Sanırım bu sorundan kurtuluş yok. Ne yapacağıma daha karar vermedim. Belki de aracı satacağım, ne zaman bu uyarıyı ekranda görsem moralim bozuluyor..

Geçmiş olsun. Sıkıntılı durum. Benim araçta 150.000 de daha ne hata verdi ne işlem yaptık. Bi kaç kere yazılım gincellemesi yapıldı onun haricinde ellemedik. Son bakimda sanzimanda şanzıman yağı kacagi tespit edildi. Yağ şanzıman kecesinden siziyor fakat kece öyle illet bir yerdeki şanzıman motordan ayrilacak vs bir sürü işlem. Parça parası nerdeyse bedava ama gel gor ki iscilik devasa. Hal böyle olunca ve sanzimanda sorun yokken yaklaşık 15.000 km dir bu şekilde kullanıyorum. 1.5 saatlik dur kalk trafikte bile uyarı almadım fakat kalkislari hafif titreyerek yapmaya baslmaisti biraz daha kalsam o trafikte muhtemel uyariyi verecekti ama yol acilip hız artmaya baslayalinca şanzıman da normale dondu. Şimdi hal boyleyken hiç bir şekilde sanzimani actirip keceyi degistiresim gelmiyor. Yağ sizintisi çok minimal değil çok devasa da değil orta halli diyelim. Bu durum hem canimi kacak olması sebebiyle hemde sorun olmayan sanzimani actirip yaptirdiktan sonra basima dert olacak sorunlar çıkartacak endisesi ile ciddi şekilde sıkıyor. Benim araç 2014 model hatta şanzıman acilmisken beyin ve catallarin vs de guncel versiyon olan 2015 parcalari ile degistirirsem 1-2 kararsizligi ve 1-2 sarsıntılı gecisi de ortadan kalkacak şekilde beyanlari oldu. Yaklaşık 7-8 bin civari bir işlem. Bu sorunların tamamen ortadan kalkacagini bilsem inanin gozu kapalı yaptiririm ama berden bakaraaniz bakin her tarafta bir soru işareti olunca bende artık yolda kaldigi yere kadar kullanmaya karar verdim.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”