Megane II'nin Olumsuz Yönleri ve Kronik sorunları nelerdir ?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısmetse aracı değiştirmeyi planlıyoruz . Yeni arabamız tekrar RENAULT olacak .
1.6 16V Megane 2 Dynamique 2004 SEDAN Model bir araç düşünüyoruz .
Ben sunroof'unun olmasını istiyorum ama herkes sunroofların sorunlu olduğundan bahsediyor .

Babam Renault Megane 1 RXİ istiyordu , Megane 2'de karar kıldım :D

Megane 2'nin çok yabancısıyım .
Her ne kadar şimdiye kadar eski Renaultlar kullansak da :
Kullanılan teknolojinin farklı olduğunu düşünmüyorum sadece donanımsal yabancıyım . ( Dijital klima vb. )

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğimde Megane 2lerde sunroof sorunu var.Ben iyileştirilmiş olmasına güvenerek sunrooflu aldırdım bizim arabayı yerinde olsam cesaret etmem Kadir :)
Bilgisi olanlar yazacaktır gerisini, şimdiden hayırlı olsun :)

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Simdiden Hayırlısı olsun öncelikle temiz megane II bulmak çok zor kolay gelsin şimdiden :) Eski bir Megane II kullanıcı olarak ben 1.5dci kullanmıştım ama başıma gelen kronik olan sorunlardan bahsedeyim. Benim aracımda sunroofsuzdu ancak dediğin gibi sunroofluların cok problemli ve ses yaptıgnı cok duydum. kronik olarak benim başıma gelenler - kapı kolları soyulması 2004 - 2006 arası bütün meganelarda olmus neredeyse ama servis ücretsiz değiştiiyor bildiğim kadarıyla. Deri direksiyon ve vites topuzu soyulması 115 binde tamamen soyuldu benim aracımın servis ikisine 500 lira gibi rakam cıkarmıstı ama dışarda kaplatılabilir 150 tl civarında. Tıkırtı sesleri cok sık olan bişey ön konsolda özellikle radyo bilgi ekranının orası cok tıkırtı yapıyor ama oda ufak bi yalıtım işlemiyle ses kesilebiliyor. Benim başıma gelenler bunlar.
Ama konfor,genişlik,esp olmamısına rağmen yol tutuş bence çok çok güzel. Dijital klima olayı çok rahat ve kullanımı cok kolay. yağmur sensörü ve far sensörü bulunuyor dynamique'da farlar otomatik karanlıkta kendi yanıp sönüyor.silgeç kolunu 1 tık yukarı kaldırdığında yağmur sensörü yagmurun şiddetine göre hızını ayarlıyor senin yapman gereken tek şey yola odaklanıp aracı sürmek oluyor buda çok büyük bi rahatlık.. Camlar Ve sunroof açık olsa dahi aracı kapatıp indiğinde kumanda düğmesine 2 defa hızlı bi şekilde bastıgında otomatik camları ve sunroofu kapatıyor.. aklıma gelenler şimdilik bunlar genel anlamda konfor yol tutuş genişlik güvenlik bakımından o paralara alınabilicek en iyi araçlardandr benim gözümde.. Hayırlısı olsun inşallah temiz bi megane II bulabilirsiniz. :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temiz Megane 2 yok :D 2000 modelden aşşağı arabaların çoğu 2-3 parça boyalıyken , Megane 2lerin çoğu hasar görmüş . %25i komple boyalı :D
Çok temiz MEgane 2 yok .

O tıkırtı sesleri olursa ben vaz geçerim bu işten :D Çünkü şuan ki arabamızdan öyle tıkırtı gelmiyor ( Maşallah )

zazu_bRS

Barışcan GÜZEY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düşündüğün aracın aynısı bende var, öncelikle lpg takmayı düşünmüyorsan benzine sayıp söveceksin çünkü şehiriçi ortalama 10,7-11,30 (tabi kullanımına göre 12-13) litrelerde tüketim oluyor, yazdığın kadarıyla full paket almayı düşünüyorsun, sunroof olması güzel özellik yazın çoğu zaman açık geziyorum kışın da perdesini kapatmıyorum içerisi aydınlık oluyor kutlamalarda, konvoy çekimlerinde gerekli olan bişey :) ama bozuk yollarda tıkırtı sesi geliyor ve sunroof ayaklarına gerekli bakımı yapmazsan açılıp kapanırken ses çıkartıyor ve yüksek hızlarda açık olduğunda çıkan ses rahatsız edici olabiliyor, dijital kliması da bakımlarını yaptırdığın sürece yeterli düzeyde, mercekli xenon far olması güzel bi özellik hem görüntü olarak hem de karanlık yollarda aydınlatma bakımından, cruise control uzun yolda çok kullanıyorum ayarlıyorsun uygun hıza çekiyorsun ayağını gidiyor direksiyona yön versen yeter ama yokuş çıkarken devrine göre 5-8 km düşebiliyor ama düzlüğe çıkınca ayarladığın hıza hemen geliyor ve uzun yolda tüketim konusunda tasarruflu oluyor, yol tutuşu fena değil zorlarsan önden kayma yaşayabiliyorsun ama isteyerek zorlarsan kayıyor kolay kolay kaymıyor, frenlerinden oldukça memnunum durma mesafesini ölçmedim ama bence oldukça kısa ve rahatça yönlendirme yapabiliyorum, iç genişliği ön/arka olarak oldukça rahat diz ve omuz mesafesi oldukça geniş uzun yolda sıkışma problemi yaşamıyorum, bagajı oldukça büyük ama tek dezavantajı bagajın giriş kısmı pek geniş değil bazen bavul veya büyük paket yerleştirirken sıkıntı yaratabiliyor, debriyajı biraz yüksek şehirçinde kullanırken özellikle de yokuşlarda stop ettirebilirsin alışana kadar elfreni yardımıyla kaldır geri kaydırma veya stop ettirme ihtimalin yüksek, en önemli konu olan kronik sorunları var tabiki zaten forumu araştırdıkça denk geleceksin, alacağın aracı iyi araştır garantili ekspertiz yaptır üzerinde yapılan işlemleri öğren varsa güvendiğin ustan ona da götür ve almadan önce kesinlikle test sürüşü yap, daha aklıma gelmeyen ama anlatılcak birçok şey var tabiki eksik olanları arkadaşlar tamamlar veya aklıma geldikçe de yazmaya çalışırım...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten çok iyi açıklamışsınız .Biz lpg takarız . Sıralı sistem Aldesa taktık mı kafa rahat .
Özellikle LPG kitini simit tank yaptıranlara gıcık oluyorum .

Bu güne kadar aldırdığım tüm arabalar modelinin ( TR de üretilen ) iyilerindendi .

Ben Megane II Dynamique Sunrooflu aldıracam .

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genişlik olarak kendi sınıfının en geniş aracı.az yaktıgını sagır sultan duydu artık:) Digital klima olayı cok kolay.bi kaç denemede hemen kavrarsın.Bizde 2007 model var daha bi sorunu yok Allah'a sükür 110 bin oldu araba.

fırtına_03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 model full megane II dynamique var. 2 sene oldu kullanıyorum. çok da memnunum. problem çıktı çıkmasına ama her aracın vardır böyle sorunları. bir çok aracı yanımda giderken iç dikiz aynasına alıp bakıyorum... : )))

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kullandım dinamik ve dizeldi 1,5 yıl kullandım ve çok memnundum fakat sıfır clio alacağımdan dolayı kendi kardeşime sattım.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sunroofunu herşeyde açmazsan yani hava olsun diye kullanmazsan ve sadece ihtiyaç olduğunda kullanırsan benc problem yok bende o şikayetler yok çünkü ihtiyaç duyduğumda kullanıyorum sürekli arabam daha güzel görünsün diye açmıyorum.bence kronik arıza yerine alırken dikkat etmen gerekenleri sor :), direksiyon arkası makaraya dikkat 500 tl yenisi direksiyonu çevirirken ses gelmemesi lazım sürtünme sesi ve tık tık diye bir ses , sende kopmasın makara.