Megane II'nin Olumsuz Yönleri ve Kronik sorunları nelerdir ?

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ohoo denizde kum megane 2de kronik sorun :D

Egzantrik kaptörü,egzantrik açı kaydırıcı, egzantrik kasnağı,debriyaj bilyası ve bobin.Stoplara sinek girmesi gibi kronik sorunları var :D :D

Bizim başımıza egzantrik kaptörü,lpg olmadığı zamanlarda bobin ve kmsi gelmemsine rağmen debriyaj bilyası sorunu geldi.Bir de stoplara sinek böcek girmesi olayı :D

Ama 2004 model alcaksan şu ana kadar çoktan kronik sorunları çıkmış yenileri ile değişmiştir çoğu parça.

Full dynamique'lerde far ampullerin göz kırpması,sunroof ayakları da cabası.Arada da lastik basınç sensör hataları :D

Son düzenleme:

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
allaha şükür ben aldığımdan beri sorunsuz sıkıntısız biniyorum.ancak çok narin kullanılması gerekli diye düşünüyorum.çok fazla kronik sorunu olduğunu duydum bende onlardan farklı olarak ön kapıların zaman zaman açılmama problemi var.servise sordum 54 tl dedi kilit arızalıymış.bende yaptırmadım sıkıntı yok kullanıyorum :) keyfe keder sıkıntılar.r 19 dan sonra tadından yenmio :D hele ki 105 lik kangoları tokatlamak paha biçilemez :D birde lpg takılacaksa yada lpg olacaksa brc nin psa modüllü olanını tercih etmek gerekli bildiğiniz gibi araç hareket ettikçe lpg de iken benzinde çalışıyormuş gibi algılayıp benzin göstergesinde düşüş oluyor önemli bir sorun değil ama keyfe keder işte. r19 dan sonra bana biraz fazla elektronik kaçtı ama genel hatlarıyla aldığıma çok memnunum.temiz bulunur sabırlı olmak lazım ve birazda şansa ihtiyaç var :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş ciddiye bindi

Bakın son 1 aydır R-19 dan neler çektiğimizi biliyorsunuz . Sanaiye gir çık gir çık ustalar yüzümüze güler olmuştu .
Eğer MEgane da bizi sanayiden çıkartmayacaksa biz moral olarak biteriz gerçekten .

Megane 2 bizi ustalarla yüz göz etmez değil mi ?

meganix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2008 model plus paket var 50.000 de aslında çok memnunum performansı konforu tipi çok hoşuma gidiyor fakat en ufak tıkırtılı yollarda bile ön konsoldan tıkırtı sesleri geliyor ve çok canımı sıkıyor. şu ana kadar ne yaptıysam bu sesler kesilmedi bunu da bil. sağlam bi yalıtım yapılınca kesilir mi bilmiyorum bunun dışında çok şükür hiç bi sorunu olmadı. bundan önce megane 1 rxı vardı çok yakıyordu fakat çok kaliteli araçtı 8 sene kullandık iç aksamından en ufak bir ses gelmedi motor açısından da hiç bir sıkıntı yaşamadık. eğer sende benim gibi tıkırtıları kafaya takacaksan birkez daha düşün derim

ziganasport

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Aracım 2006 Model Megane II,Faz II, 1,5 Dci Privilege 100 Bg Plus Poyraz Gri
Şuanda 71,000 Km,de Sunrooflu En Full Versiyon.

Aracda Önkapı İç tutamaklarında soyulma oldu. 2012 Yazında Serviste Degistirildi.
Şuanda Direksiyon ve Vites topuzunda soyulmalar var. Bugun servise bıraktım Degiştirilecek. Sunroof Sitabilize yolda kapalı ıken tıkırtı ses yapıyor. Ön gögüs bölgesinde plastık aksamlar vidalı olmadıgı ve birbirine geçme oldugu için sitabilize yolda tıkırtı ve ses yapıyor. Airbag Sargı makarası 60000 km den sonra cıt cıt diye ses yapmaya başlar ve zamanla ses artarak kopar. sonuç airbag lambası yanar.

Baskada basıma gelen herhangı bır sıkıntı olmadı. Bakımları zamanında ve ehlı yarde yapıldıgı takdırde 350000km ye kadar bır sıkıntı olacagını sanmıyorum.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allaha cok sukur sorunum yok tek sorun babam. babam kullanmasa jantlar daha duzgun balans rot ayarlarim normal aracimin ici cok daha temiz olacakti . kapi tutacaklari soyuluyor bende de kronik olarak

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allaha cok sukur sorunum yok tek sorun babam. babam kullanmasa jantlar daha duzgun balans rot ayarlarim normal aracimin ici cok daha temiz olacakti . kapi tutacaklari soyuluyor bende de kronik olarak

Depo kapağı çok çabuk kirleniyor .
Arabayı yıkadığında kapı içlerinde çamur oluşuyor .
Sedanlarda bagaj kapağının kanalları ( Cam ile fitiller arasında ki buralarda çok kirleniyor )

Kapı kollarımı da beyaz karbon kaplıyacam ama bulamadım yaşadığım ilçede .
Ufak tıkırtı dışıında çook memnunum.

erol4006

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gardas hiç dusunme al bende 2005 1.6 16v dynamic var sanroof lu hic bi sikintisi yok kulaktan duyma sozlerle hareket etme ama temiz.kullanilmis bulmaya bak .

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende orjinal 62000kmde var hb benzin lpg li. Araç orjinal ama uzak dur kardeşim. Buraya yazmaya üşeniyrum kronik sorunları :) kısaca uzak dur parana yazık olur o paraya daha sağlam kaliteli araçlar var.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunlar daha az olsun derseniz 2006 ve üstünü alın. Ama 2004-2005 alıp kronik sorunları iyileştirme yapılmış parçalarla çözerim derseniz o da olur.