Megane IV de tespit edilen arizalarini burada toplayalim...

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BU Cenk denen arkadaş kesin vw veya leon kullanıcıdır.Demedi demeyin.Reno tüm araçları ezip geçecek golfleri passatları ellerinde patlayacak diye korkuyor ortalığa çamur atıyorlar.Sana inanmıyorum Cenk kardeş.Sen megane kullanıcısı değilsin.Şayet senin kullandığın megane ise benimkine yanlış marka takmışlar.Bmw ayarında bir konfor ve sağlamlık var.Ayrıca hiçbir yerinden de tık sesi gelmiyor.Sizin tabirinizle kapılardan tok sesi bile bir başka iyi geliyor.

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim arabamda da sport modda suni motor sesi gelmiyor hoparlörden. Birçokayar güncelleme yapmama rağmen olmadı

saxbri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1000 km de ikinci el diyemeyeceğimiz bir araç aldım. çok araştırdım. megane 3 kullanıcısıydım. aracı aldığım günden bugüne zevkle kullanıyorum. yerli üretim megane 3'e göre biraz daha sert amortisörleri var. tabi o 16 janttı. bu kullandığım 18 jant. bu jantla da yolu daha fazla hissetmek normal. hatta bir arkadaşla 17 jantı değişsek diye düşünüyorum. :) aracın hiç bir yerinden trim sesi gelmiyor ki ben çok takık biriyim. megane 3 de yaşadığım bleutooth bağlantı sorununu aynen bu araçta da yaşıyorum. samsung note4 bağlantısını sürekli koparıyor. bir önceki aracımda da note2 kullanırken sürekli çat sesiyle birlikte kopuyordu. note 4 de düzelmişti. ancak yeni aracımda da note 4 sevmedi. servisle görüştüm. çağırıyor bakalım göreceğiz. ki ıphone ile denedim sıkıntı yok. AFU acil fren destek sistemi de anlamlı gelmedi bana. önümdeki araca çok yaklaştığımda ekran da mesafenin çok azaldığı bilgisi geliyor ancak bir müdahale araçtan gelmiyor. sesli uuyarı da almadım. belki ben çok yaklaşmadım bilmiyorum. park halindeki iki aracın arasından çıkarken yakın mesafede araç arkaya kayıyor. otomatik el frenini kullanmam gerekti. arkaya çarpmaya korktum. aracın her yanındaki sensörler bazen geç uyarı veriyor. bir otopark alanında plastik dubalara sürttüm. sürttükten sonra uyarı sesi ve ekran da görüntü geldi. ancak arka tekerlekler dubanın üzerindeydi. genel anlamda güzelliklerini saymadım ama adabtif hız sabitleme ve uzun far asistanı bir harika.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin açıkçası 1 senedir renault tecrubem var. megane ilk çıktığında bayiye ziyaret gitmiştim. görünüşü özellikleri iç dekorasyonu çok çok hoşuma gimişti. o sıralar aldığım araç henüz 3-4 aylık bir araçtı çok iyide bir takas teklifinde bulundular ama en fazla neyi ne kadar geliştirebilirler ki düşüncesiyle vazgeçtim. yani sizleri bilmiyorum ama ben bir markanın bir sıfır modelinden soğuyunca o marka olduğu gibi gözümde kararıyor..
son zamanlarda çok araştırıyorum şu an aracımın yakıt ortalaması 11,6 olduğundan dolayı elektrikli renault zoe modelini. tasarımıda hoş. km başına 2 kuruş sarfiyatı var. pil kirası yok.vergi yok benzin yok mazot yok. fiyat uygun denilebilir 75bin lira kadar.
ama gel gelelim bir kere soğudum işte..

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
-arkadaşlar bende kasım ayında aldım aracımı rlinkte sıkıntılar mevcut en sinir bozucu durum klima ekranı acıkken mp3 veya radyo değişimi yapamamam.
bu r link bende daha önce 1 kere yazılar çiftleşti servise göstermeye gittim aracı stop et usta gelsin baksın dediler stop edince düzeldi. sonra 31mart gecesi eve giderken mp3 cırt diye bir ses cıkardı sonra ekran çiftleşti yazılar bir birine girdi dondu bu sefer kontrol edilmiyordu. sonra kenara cekip stop ettim kapanmadı ekran sonra uzaklaştım aractan kapandı ve tekrar acılmadı. ibrelerin oldugu hayalet ekranda mp3 ün adı halen duruyordu. ögleden sonra arabayı calıstırdım düzgün bir şekilde calışmaya devam ediyor o saatten sonra. durumu servise bildirdim bana telefon yapıyor alttaki boşluga telefon koyma dedi (zeka fışkırıyor) zaten telefon cebimde oldugunu söyleyince güncelleyelim dedi ztn güncelleme istiyordum eksiklikler vardı.. dün güncellendi eksiklikler halen var

-klima ekranı durumu aynı. tabela okumuyor. hız sınırını ibrelerin orda göstermiyor..

-1keresinde elektronik el freni evreden cıkmadı 1kere oldu park a almak zorunda kaldım.

-dikiz aynasında tireme oluyor sürüş esnasında

-yol bilgisayarı tüketilen yakıtı litre bazında göstermiyor bu clio4 2011 aracımda vardı güncelleme ile de gelmedi bi yerlerdenmi acılıyor?

aracım megane4sedan icon edc full paket 115bin e ötv öncesi aldım.

bu durumları yaşayan ve önerisi olan varmı özel msj atabilirsiniz.

Son düzenleme:

rmzn.klync

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar, öncelikle forumda yeniyim ayrıca yeni bir renault megancıyım :)
benim araçta da(2010 megane 3 dinamik 1.6V benzinli otomatik) aldığım (ikinci el aldım) günden beri ne emniyet kemeri ikaz sesi, ne sinyal sesleri, ne kapı açık kaldığındaki ikaz sesi gelmiyor. nasıl yapabiliriz yaptırabiliriz yetkili servislerde komple takımın değişmesi gerektiğini söylüyorlarmış. bilgili olanlar yardımcı olabilirler mi

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gidin.Sanayide kurcalatıp başka yerlerinden elektronik sorun yaşamayın.

merhabalar, öncelikle forumda yeniyim ayrıca yeni bir renault megancıyım :)
benim araçta da(2010 megane 3 dinamik 1.6V benzinli otomatik) aldığım (ikinci el aldım) günden beri ne emniyet kemeri ikaz sesi, ne sinyal sesleri, ne kapı açık kaldığındaki ikaz sesi gelmiyor. nasıl yapabiliriz yaptırabiliriz yetkili servislerde komple takımın değişmesi gerektiğini söylüyorlarmış. bilgili olanlar yardımcı olabilirler mi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıl volkswagen caddy 1.9 tdi DSG 2009
2 yıl volkswagen caddy 1.9 tdi DSG 2011
6.5 yıl volkswagen jetta 1.4 tsi 122ps DSG 2009 comfortline
5 yıl volkswagen jetta 1.2 tsi 105ps 2012 maneul

Bunlar detaylı olarak her şartta kullandığım araçlar.

1.9 tdi volkswagen ile dizelden soğuyarak benzinliye geçtim ve uzun süre de dizeli reddettim.

Bütün motor sesi içeriye alır vw modelleri. 2019 passata binin 2007 model bmw dan daha fazla sesli olduğunu görürsünüz.

Sonra iş yerimize megane 4 dci araçlar alındı. Bindim ilk baya bir süre aracı benzinli sandım. Çünkü benzinli vw aracımdan bir tık daha sessizdi iç mekan.

Böyle başladı işte megane 4 sahibi olma hikayem :)

İstanbuldan izmire geldim araç ile. Henüz toplasak 600km yol yaptım araçla ancak ilk izlenim olarak çok çok memnun edici diyebilirim.

Megane 4 'ün üretilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ederim.

Not : Yaşayacağım en ufak eksikliği tarafsızca burada belirteceğim.

drtyana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2017 model megane sedan 4 1.5 dci icon edc sunroof 17 inç jantlı aracım var. Açıkçası severek aldığım araçtan iyice soğudum. Kendimi avutmaya çalışıyorum ama araçta sürekli bir arıza çıkıyor.
1. Sürekli cam tavandan ses geliyor. Daha önce serviste 1 kere işlem yaptılar ses kesildi ancak tekrarladı. Özellikle kasislerden geçerken resmen çatıdıyor.
2. Anahtarsız giriş çalışmıyor. Araca yaklaşıyorum, ışıkları yanıyor aynalar açılıyor ama muhtelif kapılarda kilit açılmıyor. Bazen şoför kapısı bazen arka kapılarda. Bazen hiçbirinden açılmıyor. Anahtardan açıyorum.
3.7 inç ekran zaman zaman çalışmıyor. Siyah ekran oluyor. Bazen hiç çalışmıyor bazen de klima off tuşu çalışmıyor. Açıp kapatıyorum ama nafile.
4.stop startı kontrol ettirin uyarısı veriyor. Sonra düzeliyor sonra tekrar veriyor. Soğuktan dolayı desem sadece çalışmazdı uyarı vermemesi lazımdı.
5.kol dayamayı öne kaydırdığımda çıkan gıcırtıyı tarif edemem. Normal yerindeyken ses çıkmıyor.
6. Ayakla bagaj açma ayda 1 falan çalışıyor sanırım.
7.emniyet kemerlerinin oralardan çatırtı sesleri geliyor.
8. Süspansiyonları çok sert. Özellikle bozuk yollardan geçerken heryerden gelen çatırtı sesleri ile beraber çok can sıkıcı oluyor.
9.yol tutuşu için yorum yapmayacağım, önceki aracım 182 beygir focustu kıyas kabul etmez ama çok da kötü değil
10.cam suyu fışkırtıcıları çok kötü. Hareket halindeyken hem çok kısa düşüyorlar hem de suyu dağıtmıyor. Bir de kaputu kaldırınca epey su akıyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

falcon26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar bende 2016 kasım çıkışlı icon 1.5 dci edc sedan var. yaşadığım sıkıntıları sırasıyla yazayım.1-arka sağ kapı tarafından özellikle stabilize yolda tıkırtı geliyordu. servisteki usta ile 3-5 km denemeden sonra sesi duydu ve kapıyı açtıktan sonra plastik bölümdeki kapağı açarak izolasyon uyguladı ses kesildi, tekrarlamadı. 2- radyatör arkasındaki fan özellikle soğuk havalarda dururken son turlarında ses yapıyordu. birkaç kez servise bıraktım tespit edilemedi ben videosunu çekip attım garantiden değiştirildi. 3- ön fren balataları ilk hafif frende ses yapıyordu, servisi ikna etmesi zor oldu ama garantiden değiştirildi.4- ayakla bagaj kilitten kurtuluyor ama yukarı kalkmıyordu, amortisörü garantiden değiştirildi(her iki yay tarafımdan biraz kısaltıldı) 5-direksiyon özellikle soğuk havalarda tıkırdıyordu, önce yağlandı olmayınca "açı kaptörü" garantiden değiştirildi. 6-geri görüş kamerası içine buhar aldığından görüntü bozulunca garantiden değiştirildi. 7- dört kapınında fitilleri(çıtaları)orta direğin üzerinde uçları içeri doğru eğildiğinden dolayı garantiden değiştirildi.