Megane IV de tespit edilen arizalarini burada toplayalim...

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar bende 2016 kasım çıkışlı icon 1.5 dci edc sedan var. yaşadığım sıkıntıları sırasıyla yazayım.1-arka sağ kapı tarafından özellikle stabilize yolda tıkırtı geliyordu. servisteki usta ile 3-5 km denemeden sonra sesi duydu ve kapıyı açtıktan sonra plastik bölümdeki kapağı açarak izolasyon uyguladı ses kesildi, tekrarlamadı. 2- radyatör arkasındaki fan özellikle soğuk havalarda dururken son turlarında ses yapıyordu. birkaç kez servise bıraktım tespit edilemedi ben videosunu çekip attım garantiden değiştirildi. 3- ön fren balataları ilk hafif frende ses yapıyordu, servisi ikna etmesi zor oldu ama garantiden değiştirildi.4- ayakla bagaj kilitten kurtuluyor ama yukarı kalkmıyordu, amortisörü garantiden değiştirildi(her iki yay tarafımdan biraz kısaltıldı) 5-direksiyon özellikle soğuk havalarda tıkırdıyordu, önce yağlandı olmayınca "açı kaptörü" garantiden değiştirildi. 6-geri görüş kamerası içine buhar aldığından görüntü bozulunca garantiden değiştirildi. 7- dört kapınında fitilleri(çıtaları)orta direğin üzerinde uçları içeri doğru eğildiğinden dolayı garantiden değiştirildi.

merhaba
bende ön fren balatalarını göstermeyi düşünüyorum. ilk basışta ses yapıyor. (aracım 2018 aralık üretimi megane 4 sedan joy)

Gökmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende 4 aydır 2016 megane4 1.2 tce hp kullanıyorum arabadan genel olarak memnunum ama kafama takılan iki sorun var araç hafif rampada zorlanınca nereden geldiğini tespit edemediğim ince bir sürtme sesi geliyor birde iki kere denk geldiğim dururken direksiyonu çevirince sanırım körüklerden gelen bir ses var bu ama her zaman olmuyor ,bu durumları yaşayan başka arkadaşlar varsa lütfen paylaşalım ben en kisa zamanda servise gostericem sonuclari tekrar yazarım.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
megane 1.6 joy (2018) kullanmaktayım. Teyp açıkken belirsiz aralıklarla arada ekran görüntüsü 2-3 saniye gidiyor ve tekrar geliyor. Radio yada mp3 modu farketmiyor. Servise sordum bununla ilgili şikayetler geldiğini ve merkezin üzerinde çalıştığını söylediler. başka bu arızaya denk gelen var mı?

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cenk bey siz görüşlerinizi yazmışsınız, saygı duymaktan başka bir şey yapamayız. Buna karşılık ben de kendi fikirlerimi yazayım istedim;

Nisan ayından bu yana kullanıyorum, sizin anlattıklarınızın hiçbirisi benim araba da yok,
- sert süspansiyon demişsiniz, neye göre sert, hangi mod da kullanırken sert,
- bozuk direksiyon,! anlamadım bozuk olan ne eğer bozuksa servise gidin baktırın, kestirip atmakla olmuyor bozuk derken bir açıklama olmalı bence,
- arka kapılarda ses falan yok yine aynı şeyi söyleyeceğim, servise baktırın.
- karmaşık r link demişsiniz ben rahatlıkla kullanıyorum,
- internet yalan demişsiniz, ben maillerimi de sms lerimi de rahatlıkla alıyorum, okuyorum ve araç zaten kendisi sesli olarak okuyor bunları, twit olayına gelince twitter kurmadım, kursam o da çalışır eminim. (mail için hesap oluştururken mail sunucusu Fransa'dan bağlandığınızı düşünüp güvenlik gerekçesiyle bir onay istiyor. Benim karşılaştığım tek sıkıntı bu oldu mail konusunda, onayı verdikten sonra da mail lerime ulaştım rahatlıkla)
- Motor ve tork olayına girmeyeceğim (1,5 dci edc gücünden ve torkundan memnunum) yakıt ş.arası fabrika değerlerinde, ş.içi kullanım ise kullanıcıya ve hangi şehirde ş.içi kullandığınıza bağlı.
308'i örnek vermişsiniz, 308 otomatik te 1 den 2 ye geçerken asıl bir şeyler kopacak gibi hissetmeniz lazım bi kullanın 308'i bence.
Araca bir şey olmasın diye nazikçe kullandığınızı yazmışsınız, ben tam aksine garantisi de bitmeden tabiri caizse eşek gibi kullanıyorum, ne çıkacaksa şimdi çıksın diye düşünüyorum.

Başta da dediğim gibi siz fikirlerinizi yazmışsınız saygı duyuyorum, ben de fikirlerimi yazdım. Hayırlı günler dilerim.
yıllar sonra mrb. lütfen megane 4 icon sahibiyim ve yeniyim, mail ayarı vs nasıl yapıldığını tarif eder misiniz?

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Developer mode ile mi yaptınız bir çok ayarı?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen EDC'yi D konumuna almak için 3 yıldır yaptığım gibi sakince yavaşça mandalına bastım bıraktım mandal koptu gitti. 1-2 ay mandalsız kullandım. Parmağımı içine sokup döner plastiğe basarak vites değiştirdim.

Aracımın garantisi geçtiğimiz Haziran ayı bitmişti.

İzmir kani yetkilisine gittim. 1000TL dediler. Sonra danışman arkadaş gitti geldi garntisi bitmiş ama biz yine ücretsiz değiştireceğiz dediler. Bir kahve ısmarladılar ve 15dk sonra yeni vites topuzu ile aracı teslim ettiler.
Aradan 1-2- hafta geçti tekrar aradılar ve bir sorun var mı herşeyden memnun musunuz diye sordular.

2008-2017 arası 4 farklı volkswagen kullanıcısı olarak gözlerim yaşarmadı desem yalan olur :D
Vag grubu olarak biz alışkındık servislerin bizim azımı... etmesine, yüzümüze bakmamasına. Sıfır araç alsak bize ne düzgün kullanaydın demelerine.

Renault bir kalp daha kazandın :)

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen EDC'yi D konumuna almak için 3 yıldır yaptığım gibi sakince yavaşça mandalına bastım bıraktım mandal koptu gitti. 1-2 ay mandalsız kullandım. Parmağımı içine sokup döner plastiğe basarak vites değiştirdim.

Aracımın garantisi geçtiğimiz Haziran ayı bitmişti.

İzmir kani yetkilisine gittim. 1000TL dediler. Sonra danışman arkadaş gitti geldi garntisi bitmiş ama biz yine ücretsiz değiştireceğiz dediler. Bir kahve ısmarladılar ve 15dk sonra yeni vites topuzu ile aracı teslim ettiler.
Aradan 1-2- hafta geçti tekrar aradılar ve bir sorun var mı herşeyden memnun musunuz diye sordular.

2008-2017 arası 4 farklı volkswagen kullanıcısı olarak gözlerim yaşarmadı desem yalan olur :D
Vag grubu olarak biz alışkındık servislerin bizim azımı... etmesine, yüzümüze bakmamasına. Sıfır araç alsak bize ne düzgün kullanaydın demelerine.

Renault bir kalp daha kazandın :)

Edc topuzunu ücretsiz değiştiriyorlar 1 ay önce 2ciyi değişim oldu sıfır arac üzerindekiyle beraber 3cü topuzu kullanıyorum.. başlarda benide arıyorlardı merkezden anket gelir olumlu cevap verirseniz seviniriz fln derlerdi ankette gelmiyor aramada...

bu arada benim tavan sesini cözemediler. kaldı gitti.

ek olarak garantisi varken 3.3 den 7.0 a güncelleme yapmadılar RLİNK i şuan da garantisi yok yükleme yaparken hataya düşüp acılmaz olabiliyor 14bin tl yenisi diyorlar. riski kabul edersen 300 tl işçilik ücreti ile yükleyeceklerini söylediler hem para verecem hemde bozulunca tamir edemiyecekler. tüketici haklarına aykırı bu söyledikleri ama avukat mahkeme uğraşcak insanyok..

4 bakıma 870 tl ödedim Antifiriz hariç olarak. bilgi olarak yazayım

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc topuzunu ücretsiz değiştiriyorlar 1 ay önce 2ciyi değişim oldu sıfır arac üzerindekiyle beraber 3cü topuzu kullanıyorum.. başlarda benide arıyorlardı merkezden anket gelir olumlu cevap verirseniz seviniriz fln derlerdi ankette gelmiyor aramada...

bu arada benim tavan sesini cözemediler. kaldı gitti.

ek olarak garantisi varken 3.3 den 7.0 a güncelleme yapmadılar RLİNK i şuan da garantisi yok yükleme yaparken hataya düşüp acılmaz olabiliyor 14bin tl yenisi diyorlar. riski kabul edersen 300 tl işçilik ücreti ile yükleyeceklerini söylediler hem para verecem hemde bozulunca tamir edemiyecekler. tüketici haklarına aykırı bu söyledikleri ama avukat mahkeme uğraşcak insanyok..

4 bakıma 870 tl ödedim Antifiriz hariç olarak. bilgi olarak yazayım
Aman ne diyorsunuz ya. Sürekli kırılıyormu bu topuzun mandalı..
Ben hemen yurtdışı sitelerden yedekleyim 1-2 tane o zaman. Gider bir özel serviste yere 20TL atar değiştirtirim :)

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aman ne diyorsunuz ya. Sürekli kırılıyormu bu topuzun mandalı..
Ben hemen yurtdışı sitelerden yedekleyim 1-2 tane o zaman. Gider bir özel serviste yere 20TL atar değiştirtirim :)

Merhaba,

20 TL vermenize gerek yok çok kolay değiştirmesi, sadece topuzu bulun, gerisi kolay.

Cozef95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajdan su alıyor 2020 model megane 4 varmı tecrübesi olan forumdaş