Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
serviste ne gibi bir işlem yapıldı aracınıza acaba.yazarsanız sevinirim. tşk.

Şikayet vb. Kalmadı artık. 2018 model araçlarda da artık bu problemler YÖK millet biraz da abartıyor. Soğutmak için insanları gereksiz konuşmalar. Araç 10 numara

muratbirlik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım halen yapıyor, satamıyorumda cunki satsam başkasını kazıklamıs gibi olucam. 10 Numara kazık yedim.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım halen yapıyor, satamıyorumda cunki satsam başkasını kazıklamıs gibi olucam. 10 Numara kazık yedim.

Kaç model aracınız ki 2017 den sonra kinlerden özellikle 2018 lerde böyle problem yok. Algı yapmayın lütfen araçta sıkıntıyok

muratbirlik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaç model aracınız ki 2017 den sonra kinlerden özellikle 2018 lerde böyle problem yok. Algı yapmayın lütfen araçta sıkıntıyok

Aracım 2016 model subat 2017 trafik cıkıslı, 2016, 2017 model alanların suçu ne ozaman? 2018 lerde sorun yokmus,güzel. E bizler ne olacağız? İaf olaun diye yazmışsınız “Algı operasyonu diye” ben sorunumu ve bunun bana açtığı maddi ve manevi sıkıntıyı yazdım.

2016 ve 2017 arac aldıysanız şansınıza, 2018 lerde sorun yok ama.

Aracta sıkıntı oldugunu Renault Türkiye kabul etti, Fransa’dan haber çözüm bekliyorlardı. Kendi yaşadığımla , Renault’un kabül bilgisine mi güvenicem, yoksa içimden ne güzel kötülesim bindiğim aracımı dicem.

Alanlara saygılıyım sevende sever, sıkıntı çıkanlar yazmali buraya.
Aracta kapı fitillerinden ses gelir ne bileyim direksiyon sert olur falan bunlar genel sorunlar hepsinde var, ama şanzuman ciddidir.Bunu sana 15 yıllık makina mühendisi olarak yazıyorum,

İyi günler dilerim.

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2016 model subat 2017 trafik cıkıslı, 2016, 2017 model alanların suçu ne ozaman? 2018 lerde sorun yokmus,güzel. E bizler ne olacağız? İaf olaun diye yazmışsınız “Algı operasyonu diye” ben sorunumu ve bunun bana açtığı maddi ve manevi sıkıntıyı yazdım.

2016 ve 2017 arac aldıysanız şansınıza, 2018 lerde sorun yok ama.

Aracta sıkıntı oldugunu Renault Türkiye kabul etti, Fransa’dan haber çözüm bekliyorlardı. Kendi yaşadığımla , Renault’un kabül bilgisine mi güvenicem, yoksa içimden ne güzel kötülesim bindiğim aracımı dicem.

Alanlara saygılıyım sevende sever, sıkıntı çıkanlar yazmali buraya.
Aracta kapı fitillerinden ses gelir ne bileyim direksiyon sert olur falan bunlar genel sorunlar hepsinde var, ama şanzuman ciddidir.Bunu sana 15 yıllık makina mühendisi olarak yazıyorum,

İyi günler dilerim.
scale nickli arkadaşa güzel bir kapak olmuş yazdıkların. tebrikler. bendede 2016 icon hb var. aynı sorun devam ediyor.reno dediğin gibi kabul ediyor sorunu.ama bazıları kraldan çok kralcııı......

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gibi olaylar her markada yasanabilecegi gibi marka fani olmak yerine sorunlari varsa cozumlerini objektif bir sekilde ortaya koymak gerekir ki ayni sorunu yasayan dostlarimiz faydalanabilsin ki forumun amaci da bu. Belli seri uretimlerde sorun yasanmazken bazi araclarda sorun yasanmasi cok normal. Herkes tabi ki basina gelen sorunu paylasiyor. Kimsenin durduk yerde benim su sorunum var arac boyle sacmaliyor diyecek hali yok. Sorunu olmasa neden yazsin cozum bulmak istiyor nihayetinde. Benim kullandigim aracta sorun olmamasi tum modeli kapsamiyor kapsamaz da. Dolayisi ile bu gibi tartismalara girmeden konularin da amacini ve icerigini dagitmadan varsa bilgimiz sadece cozumu yazarak ortak sonuca birbirimizi kirmadan ve tartismadan uzak bir sekilde halletmemiz en dogrusu olacaktir.

Hedefte kimse yok zaman zaman tansiyon yukselebiliyor ama unutmayalim ki hepimiz ayni amac icin bu cati aldinda toplanmis gonulluleriz.

Keyifli forumlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
scale nickli arkadaşa güzel bir kapak olmuş yazdıkların. tebrikler. bendede 2016 icon hb var. aynı sorun devam ediyor.reno dediğin gibi kabul ediyor sorunu.ama bazıları kraldan çok kralcııı......

Renault bu sorunu çözüyor yazılımla .2018 yazılımı atarak ; muhtemelen sizin yaşadığınız problemin çözümünü yaşadığınız şehirdeki servis yeterince vakıf değil. Renault a söyledik deyip bulamadığı çözüm için vakit kazanıyor

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşım ne kapağı sözlerinize dikkat edin. Burası paylaşım yeri bende 2018 model ithal araçlarda böyle sıkıntı olmadığını söylüyorum. Servisinizde sıkıntı vardır .ithal araçlarda konu ile ilgili 2018 de yeni yazılımla çözülmüş. Neden bunları söylüyorum hakkınızı serviste arayın diye burda bana laf yetiştireceğine bu 2016 model aracınızdaki sorununuzu olmadı başka serviste 2018 model yazılımla güncelleme için uğraşın.servisiniz çözüm bulamıyorsa konuyla ilgili yapılamadığına dair belge isteyin . Bakalım verecekler mi. Çoğu ithal araçlardaki çözümü buldu. Daha konuyla ilgili bilgisi olmayan servisler var.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım ne kapağı sözlerinize dikkat edin. Burası paylaşım yeri bende 2018 model ithal araçlarda böyle sıkıntı olmadığını söylüyorum. Servisinizde sıkıntı vardır .ithal araçlarda konu ile ilgili 2018 de yeni yazılımla çözülmüş. Neden bunları söylüyorum hakkınızı serviste arayın diye burda bana laf yetiştireceğine bu 2016 model aracınızdaki sorununuzu olmadı başka serviste 2018 model yazılımla güncelleme için uğraşın.servisiniz çözüm bulamıyorsa konuyla ilgili yapılamadığına dair belge isteyin . Bakalım verecekler mi. Çoğu ithal araçlardaki çözümü buldu. Daha konuyla ilgili bilgisi olmayan servisler var.

Benim aracım sedan kasa ve yerli üretim, bizim araçlara çözüm yok o zaman... Ya da şöyle deyim, 2018 yerli üretim sedan kasa megane 4 lerde çözüm yok mu?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şayet söylendiği gibi ithal araçlarda çözüme ulaşılıp yerli üretim modellerde çözüme ulaşılamıyor ise; ya araçların yazılımsal tarafında farklılıklar mevcut, ya da Renault Turkiye bu duruma duyarsız kalıyor. Yine ilk seçenek doğruysa yerli üretime sahip araç sahiplerinin de servisleri sıkıştırarak bu durumun üzerine düşmeleri gerekir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi