Megane2 devir kesici iptali olurmu

cemsah

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda aracı tekrar dyno testine sokacağım fakat farklı bir yerde. Çelişki içinde kaldım. 2 faz megane 2 lerin 105 değil 110 hp olduğunu biliyorum. Test sonucuna göre hareket edeceğim. Tabi şunlarda var ki aracımda 17 inç cant var normal cantlarıyla belkide 190 yada 200 ü çok rahat görür. Yazılım attırmak istiyorum sadece seri olması için. Şuda bir gerçek hız felakettir 210 u görmek yerine 180 ile devam et. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hayırlı günler

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
225 lastik kalınlığı 18" jantlarla yine 190 ın üzerine rahatça çıkabiliyorum ama motor biraz kurcalandı bende, dyno konusunda istanbuldaysanız önereceğim bi kaç yer var.

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dyno konusuna çok takılmayın derim çünkü her dyno cihazı farklı :) 5 farklı yerde sokun 5 farklı sonuç alırsınız :)

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm dünyanın kabul ettiği dyno sonuçları var gidip çiğköftecide ölçtürdüm mü farklı çıkar, dynodinamic ve mustang dyno gibi dynolarda ölçüm yapılmalı.

ataabjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Hersey bir Yana siz yapıyorsunuz abilerim :) ne gerek var boyle şeylere :) canınızı bu kadar mı hıc sevmiyor musunuz :)

herşey bir yana Dizel Aracın fazla devir ceviremedigini bu forumda ogrendiğimden. Benzinli arac kadar hız yapacagını zannetmiyorum.

sadece yorum yanlışşsam kusura bakmayın :)

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Hersey bir Yana siz yapıyorsunuz abilerim :) ne gerek var boyle şeylere :) canınızı bu kadar mı hıc sevmiyor musunuz :)

herşey bir yana Dizel Aracın fazla devir ceviremedigini bu forumda ogrendiğimden. Benzinli arac kadar hız yapacagını zannetmiyorum.

sadece yorum yanlışşsam kusura bakmayın :)

Sende kendine göre haklısın bi yerde ama tercih meselesi bizimkisi biraz :) 5 bin devirde kesen ve e46 m3 geçen çok dizel araç biliyorum tamamen dişli oranlarıyla ilgili bi durum :)

mendel50

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizellerde turbo basıncı yükseldikce basınc tahliye sistemi devreye girer ve motoru limitlerde sınırlandırır , fabrika bilmiyormu son raddesine kadar zorlamasını ? dizel motor ekonomi motorudur fazla yüklenmemek gerektiğini düşünüyorum ,benim dci ile 170 yaptım bi kere dahada o hızları görmedim uzun yolda 130-140 sabit giderim radar yoksa sürekli yüksek devir dizelin düşmanıdır

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
85 lik dcı ile düzde 170 ten yukarı çıkmadıgıda oldu . 185 e kadar cıktığımda oldu karadeniz sahil yolunda düzde max.170 ankara corum arasında düzde 185 . son hız ise 195 hafif eğimli yolda gördüm yol bitti. ama ideal kullanımları 120-130 da sıkıntı yok 150den sonrada güvenemiyorum pek hıza yollara arabaya frene basınca araba yükseliyor birden ucuşa geciyormuş gibi oluyor :))