Merhaba Arkadaşlar R 11'ler hakkında aklıma takılan birkaç soru var...

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
a9faea7e33ea5fd5eb0476d9ed6bd07f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim bu kadar bilgi yeterli oldu. Uzun şanzumanı severim. Fakat usta ve bakım yönünden çok çaresiz araçlar mı 1.7 flashlar? Arızası hiç mi giderilemiyor? Bu arada temiz rainbow ucuza bulamadım. Bu su kaçırma olayını şu an gittiğimde anlamam mümkün mü? İstanbulda kullanıcam aracı. Dur kalk esnasında soğutma yetersiz olursa yandım ki ne yandım!

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçbir aracın tamiri imkansız diye bişey yok tabi, her hastanın vardır bi doktoru. Su eksiltme aralarda biyerlerdeyse anlamanız çok zor. Uzun vadede anlarsınız ancak. Karar sizin Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah istediğiniz sorunsuz bir 11 bulursunuz.:eyv

cengizkhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a herkese . arkadasm oncelikle bende 1.7 93 model flash s var araba kacmaya kaciyor 160 ibre gordum arabada ama fren sistemi korkuttu beni yavasladm yakiti dusuk sehirler arasi 200 km ye 22 tl yaktim. Bir tek sikintisi parca konusu fazla denk gelmiyor gelse bile biraz pahali satiyolar ve her usta kolay kolay bakmiyor cunki motor buyuk ve biraz karmasik bu araclari alirken ozellikle karburator ve silindir contasina baktir silindir contasi yakmasi neredeyse kronik bir soruna donmus ben ilk aldigim zamanlar yakmistim ve 650 tl ye geldi bana ve suan 2. Conta yakma derdi var basimda karburator baglantilari ve silindir contasina felan baktir yakittanda korkma kasa hafif motor buyuk iyi bir lpg beyni ve guzel bir bakimdan sonra yakit baya dusuyor buji ve plantinlerine baktir kardesim birde umarim faydali olur benim basima gelenleri aktardim sana

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Halil beyin yayınladığı mesaj beni oldukça etkiledi ve gidip bir usta bulup sorma ihtiyacı duydum. Önce bir yedek parçacıya gidip flaşların parçalarının rainbow, gts ve broadwaylere oranla ne kadar pahalı diye sordum ve bazı parçalarının olmadığını ve olanlarının da oldukça pahalı olduğunu aktardı. Sonra oradan çıktım tanıdık bi kalbüratörcü abimize gittim. Orada da tamir gören bir flaş vardı. Tamirciye de bu araçlar nasıl diye sordum adam önce yaka silkti sonra "Flaşlar renonun lanetli arabaları aman kardeşim uzak dur aklın varsa beş kuruş verme (arabayı göstererek) bak bunu 1 haftadır adam edemedik. Bu arabaların temizi dahi olsa tamirciden öte gidemezsin. Paran varsa gel bizi zengin et." diyince vazgeçtim. Rainbow ve gtsleri sordum. Onlara lafımız yok onlardan alabilirsin onlar düzen tutuyor r9 motorlu onlar dedi. Şimdi ise rainbow ve gts bakıyorum. Bulabilirsem tabi temiz bir broadway. Alternatif olarak. Skoda favorit ve mazda 323 de önerdi.Ben de şimdilik flaş sevdamdan vazgeçtim. Araba aramaya devam ediyorum yani... Forumda varsa temiz broadway gts ya da rainbow, talip olabilirim... :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Eger usta bi soforlugunuz yoksa flash almayin ya takla atarsiniz yada duramaz birine arkadan toslarsiniz.

1.7 kullanicisi olarak soyluyorum. Arabanin kronik bir sorunu yok. Yagina suyuna dikkat edersiniz bunun motoru 600.000 700.000 lere kadar gider. Yolda birakmaz. Gaz ayarinini tutturamayanlar gaz beynini degistirsin karburator girisinin %70 ini bantlasin. Benimki gaz 2.50 iken uzun yolda 0.19krs yakiyordu.
Flasin tek sorunu otobanda giderken 130 140 la otobus kamyon sollarsaniz dikkat edin savuruyor. 90 li yillarin arabasi olmasina ragmen Hala tipini begendigim bir arac. Eger birgun param olursa bir tane flash alip ralli arabasi yapmayi planliyorum :)

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eger usta bi soforlugunuz yoksa flash almayin ya takla atarsiniz yada duramaz birine arkadan toslarsiniz.

1.7 kullanicisi olarak soyluyorum. Arabanin kronik bir sorunu yok. Yagina suyuna dikkat edersiniz bunun motoru 600.000 700.000 lere kadar gider. Yolda birakmaz. Gaz ayarinini tutturamayanlar gaz beynini degistirsin karburator girisinin %70 ini bantlasin. Benimki gaz 2.50 iken uzun yolda 0.19krs yakiyordu.
Flasin tek sorunu otobanda giderken 130 140 la otobus kamyon sollarsaniz dikkat edin savuruyor. 90 li yillarin arabasi olmasina ragmen Hala tipini begendigim bir arac. Eger birgun param olursa bir tane flash alip ralli arabasi yapmayi planliyorum :)

Siz böyle diyorsunuz onlar öyle söylüyor... Ne yapacağım ben şimdi? :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
S.a herkese . arkadasm oncelikle bende 1.7 93 model flash s var araba kacmaya kaciyor 160 ibre gordum arabada ama fren sistemi korkuttu beni yavasladm yakiti dusuk sehirler arasi 200 km ye 22 tl yaktim. Bir tek sikintisi parca konusu fazla denk gelmiyor gelse bile biraz pahali satiyolar ve her usta kolay kolay bakmiyor cunki motor buyuk ve biraz karmasik bu araclari alirken ozellikle karburator ve silindir contasina baktir silindir contasi yakmasi neredeyse kronik bir soruna donmus ben ilk aldigim zamanlar yakmistim ve 650 tl ye geldi bana ve suan 2. Conta yakma derdi var basimda karburator baglantilari ve silindir contasina felan baktir yakittanda korkma kasa hafif motor buyuk iyi bir lpg beyni ve guzel bir bakimdan sonra yakit baya dusuyor buji ve plantinlerine baktir kardesim birde umarim faydali olur benim basima gelenleri aktardim sana

93's de ne platinine baktıralım hocam anlayamadık?

cengizkhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba bana geldiginde oyle demislerdi banada bende ondan dedim yanlis bilgi verdiysem kusura bakmayin

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Umarım kendinize en uygun olan kısmet olur..

Araç ile oynamak, birşeyler yapmak istiyorsanız flash ların bloğu size daha uygun gelecektir.
1.4 - 1.6 lar aynı blokları kullanıyorlar. Flash bloğunun önü daha açıktır.

Parça olarak ise kesinlikle 1,4 - 1,6 lardan birisini yani GTS ya da Rainbow açık ara öndedir.
Şöyle düşünelim. 9 Spring, 9 Broadway, 9 Fairway, 11 GTS, 11 Rainbow araçlarda aynı blok kulllanılıyor
11 Flash, 11 Flash S ise ayrı blok kullanıyor. Türkiyede hangisi fazla? Tabiiki 1,4 ve 1,6 ların sahip olduğu blok.
Dolayısıyla 1,4 ya da 1,6 da ustalar daha profesyonel olacaktır.

Yerinizde olsam Rainbow alır keyfime bakarım.

Dip not: Türkiyede azda olsa 1,7 Renault 9 vs bulunmakta. 3-5 adet olduğu için dikkate almadım
Ayrıca Renault 9 ve 11 turbolar 1,4 tür :)
Blok herşeyi ile aynı, donanım farklıdır. :)

Mustaphalanx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Umarım kendinize en uygun olan kısmet olur..

Araç ile oynamak, birşeyler yapmak istiyorsanız flash ların bloğu size daha uygun gelecektir.
1.4 - 1.6 lar aynı blokları kullanıyorlar. Flash bloğunun önü daha açıktır.

Parça olarak ise kesinlikle 1,4 - 1,6 lardan birisini yani GTS ya da Rainbow açık ara öndedir.
Şöyle düşünelim. 9 Spring, 9 Broadway, 9 Fairway, 11 GTS, 11 Rainbow araçlarda aynı blok kulllanılıyor
11 Flash, 11 Flash S ise ayrı blok kullanıyor. Türkiyede hangisi fazla? Tabiiki 1,4 ve 1,6 ların sahip olduğu blok.
Dolayısıyla 1,4 ya da 1,6 da ustalar daha profesyonel olacaktır.

Yerinizde olsam Rainbow alır keyfime bakarım.

Dip not: Türkiyede azda olsa 1,7 Renault 9 vs bulunmakta. 3-5 adet olduğu için dikkate almadım
Ayrıca Renault 9 ve 11 turbolar 1,4 tür :)
Blok herşeyi ile aynı, donanım farklıdır. :)

Yanıtınız için teşekkür ederim. Modifiyeydi oynamaydı vs bunlardan nefret ederim. Hayat prensibim olarak herşeyin orjinali makbuldür. Bu yüzden ne araba alırsam alayım hiçbirşeyiyle oynamam ve oynanmış olanını da istemem. :) Bakalım araştırmalarımız sürüyor. Temiz, oynanmamış, bakımlı ve uygun fiyatlı bir R11 bulmak samanlıkta iğne aramak gibi...