Morale ihtiyacım var

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar, 2014 icon almıştım yaklaşık 2 hafta önce. Aracı çok severek aldım ve biniyorum ancak çevremdekiler,iş arkadaşlarım vs beni oldukça soğuttu. Yok kazaları çok kötü, yok yüksek hızda yol tutuşu çok zayıf vs vs oldukça olumsuz konuştular ve soğudum araca. Morale ihtiyaçım var, çünkü hiç iyi şey söyleyen olmadı.

Aracimi 2 sene once aldim. 2014 joy ( bis donanimsiz ) donanim. Aracin trim sesleri disinda bir sikintisi olmadi. Birde enjektor masrafi cikartti 5.000 lira. Araci 38.000 deyken aldim su an 110.000 de. Bu aracin klasik bir takim sorunlari var. Bunlar disinda o fiyata alinabilecek en iyi arac. Sanzimanin 1-2 gecisleri biraz sert olur bide trim sesi olur. Bunun disinda size sorun yasatmaz. Guvenlik konusuna deginecek olursak renault neredeyse tum modellerinden ncapten 5 yildiz almis bir marka. Araclar saglam artik eskisi gibi degil. 100 km uzeri hizda hangi aracla kaza yaparsaniz yapin kurtulma ihtimaliniz dusuk. 100 km hizdan kastim vurus esnasindaki suratiniz. Diger yandan birajlardaki savurma normaldir. Bu araclar yerden yuksek. Viraj performansi cok zorlamaya gelmez ama espngerekli yerde devreye giriyor. Onunda limitleri var tabi. Bu kadar kim zorlayacak bu araci derseniz bence kimse. Bu sorundan kurtulmak icin ben araci biraz dusurdum hem onden hem arkadan. Simdi yola ve viraja daha iyi oturuyor dengesini bozmadan cizgisinde rahatca aliyor viraji. Ayrica aracin yuksek olmasi sebebi ile duz yolda 140 km uzerine ciktiginizda yine yolda milimetrik oynamalar yapabilir. Ben arabayi dusurdukten sonra bu sorunda ortadan kalkti. Diger yandan bu arac 20.000 km de bakima giriyor. Sinifindaki hangi aracin bakim araligi bu kadar yuksek? 60 lt depo var sehir ici 1000 km yi gordugum zamanlar oldu. İci ve bagaj son derece genis. Bas diz mesafesi muazzam demek istersim ama emin olun 5 kisi rahatlikla seyahat edebiliyor. Ve en onemlisi focus jetta corolla gibi araclarla da muazzam fiyat ve donanim farki var arada.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

vitalhaus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim sıkma canını bende sıfır joy aldım iyi bir kullanıcıyım yol tutuşu gayet güzel virajda savurma yapmıyor gayette güzel ayrıca senin araba benim aracın fullü ben arada çok fark vardı bunu tercih ettim, Allah kaza bela vermesin sanada banada bizlerede gayet memnunum sıkma canını çok güzel bir araç kullan sıkılınca değiştirirsin.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
insanlar iki konuda cömertçe davranır
1. eleştiri
2. nasihat

yerinizde olsam duyduklarımla canımı sıkmazdım. kendimden örnek vereyim; yüksek yapısından dolayı yol tutuşu rakiplerine göre biraz zayıf, trim sesleri yatkınlığı mevcut, ncap 4 yıldızlı, toplumda reno alt seviye markası olarak görülüyor..... bunları sıkıntı ediyormuyum derseniz cevabım hayır ama farkındayım. teknik olarak aracımın limitlerini bilip zorlamadan kullanmaya çalışıyorum. ne zaman sıkıntı ederim o gün değiştiririm, param aynı model yılına yetmez ise düşük model alırım ama yine de değiştiririm çünkü gözden çıkardığım eşyaya üzülmem. aracımın birçok olumlu yanlarıda var ve artı yönlerininde bilincindeyim

siz şahsen aracınızdan memnun musunuz? memnun değilmisiniz? önemli olan bu. başkalarının sizin adınıza karar vermesine müsade etmeyin derim...

sonuç olarak kim ne derse desin moralinizi bozmayın

Allah cümlemizi kaza beladan korusun, gerisi teferruat

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayattan zevk almaya bak .

Hb araç aldım alınmaz dediler .
Station Wagon arac aldım keske almasaydı dediler .

Şimdide gözüm SUV model (kısmet olur ise )araç alacağım , dünyaya kaç defa geleceğiz

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak etme mercedes s 320 aracım vardı onada poh alamadıklarından, çok yakmıyor mu bu masrafı çok değil mi diyorlardı.benim aracının yakıtı milleti germişti sanki yakıt parasını aralarına toplayip bana veriyorlardı.

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı görenin hayırlı olsundan önce kaça aldın sorusunu sorduğu toplumda yaşıyoruz

Eskiden bu durum benimde moralimi bozardı. Artık umursamıyorum bile, aracımın keyfini çıkarıyorum.

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Destekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar, ya dedim ya takmamaya çalışıyorum, arabamı severek aldım, işte söylenenler midemi bulandırıyor. Ama çok sevdim aracı, geniş rahat, donanımlı.
Daha önce 3.5 yıl megane 2009 model kullandım, onu da aldığımda çok söylenen oldu, ama 3.5 yıl bir kez olsun sanayi yüzü görmedim.
Haklısınız, kim ne derse desin sonuçta ben binecem ben kullanacam. Allah herkese kazasız belasız araç kullandırmayı nasip etsin.
Desteklerinizin için tekrar teşekkürler.

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada arkadaşlar birşey sormak istiyorum araç ile ilgili.
Bugün hava sıcaktı klimayı açayım dedim, en alt seviyeye getirdim dereceyi ama soğutmuyor hiç, gazı azalmıştır acaba, veya bitmiş midir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar, 2014 icon almıştım yaklaşık 2 hafta önce. Aracı çok severek aldım ve biniyorum ancak çevremdekiler,iş arkadaşlarım vs beni oldukça soğuttu. Yok kazaları çok kötü, yok yüksek hızda yol tutuşu çok zayıf vs vs oldukça olumsuz konuştular ve soğudum araca. Morale ihtiyaçım var, çünkü hiç iyi şey söyleyen olmadı.
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize. Renault a marka olarak insanlar hep çamur atar fakat çarpışma testlerine bakınca misal Passat ve Talisman kafa kafaya değerlere sahip.

brvk1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

öncelikle bu forumdaki ilk yazım :)

benim de başıma defalarca geldi aynı konu.
bu ne demek biliyomusunuz.
milyar dolarlık piyasa değerleri olan ve hukuki sorumluluğu olan büyük firmalar bu işi bilmiyo biz daha iyi biliyoruz demek
maalesef bu böle
ayrıca yol tutuşundan bahsedebilmek için dört tekerin de eşit oranda dişle yola bağlanması lazım ki araçtaki sistemler bağımıs fren yaparak aracı yolda tutsun
yoksa haberlerde çok görüyoruz alman arabalarını yanlış lastikle çıkmış kara yakalanmış debeleniyo
ama kar lastiği olan kim olursa olsun daha rahat yol alıyo
çok basit işler aslında bunlar
fayda maliyet hesabı yapan herkesin yöneldiği marka aslında
ama dediğiniz gibi bu parayı buna vereceğime .... diyerek cümleye başlayan kişinin kafasndaki otomobil anlayışı çok farklı
bunlara kemikleşmiş müşteri diyolar
bu seçimlerde ne olursa olsun kafasındaki partiye oy verenler gibi
o nedenle size kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim ben...:)