motor hasar riski-esc kontrol ettirin-yokuş kalkış desteğini kontrol ettirin

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor subap değişimine gitti araba, 82bin km de motor subaplarınınyakmış bunun sonucunda piston çalışmaz hale geldi ve hata olarak esp kontrol ettirin ve yokuş kalkış desteği hatsı verdi araç. Sanayidd subap değişimi için 11 bin tl fiyat verdiler motoru indirildi aracın fiyat normal midir

Fiyat fazla gibi geldi. 22bin tl ye komple sıfır, turbosu, enjektörü herşeyi üstünde olan sandık motor satılıyor. Subab değişimi 3-4bin bilemedin 5bin olması gerekir 11bin neymiş.

Son düzenleme:

Efeylcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana da fazla geldi ama motor açılınca triger zincirinin ve bir kaç parçanın da değişmesi gerektiğini üst kapak contasının rektefiyeye gideceğinden yağ değişiminden bahsetti daha ücretini ödemedim yaklaşık 10 gündür yatıyor araba

mali3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim s.a. aynı sorun 2013 edc fuluence aracımda da var. sorunu nasıl cözdün yada çözüldü mü, ben servise gittim yakıt sistemi arızası deyip yaklaşık 30 bin gibi bir maliyet ten bahsettiler. sonrasında ustamın yönlendirdiği bir pompacıya gittim basınç regülatörünü değiştirdi bir kaç gün bin dene olmazsa diğer parçalara bakacağız dedi. sonrasında araç yine motor hasar riski arızası verdi.

Dediğim gibi kartal sanayide Hamit usta var . 0532 402 26 91 , Ona bıraktım aracı. sağolsun enjektörlerin 4 ünün de parçalarını değiştirdi. ayarlamalarını yaptı. 6 aydır problem yok. Sorun kesin olarak enjektörlerden , kötü ihtimal ise hem enjektör hem yakıt pompası. ben enjektörlerin bakımı ve iç yenilenmesi ile kurtardım.

Kolaygelsin.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğim gibi kartal sanayide Hamit usta var . 0532 402 26 91 , Ona bıraktım aracı. sağolsun enjektörlerin 4 ünün de parçalarını değiştirdi. ayarlamalarını yaptı. 6 aydır problem yok. Sorun kesin olarak enjektörlerden , kötü ihtimal ise hem enjektör hem yakıt pompası. ben enjektörlerin bakımı ve iç yenilenmesi ile kurtardım.

Yakıtı nerden aldınız ben shellden aldım EGR bozuldu.

mali3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben istanbulda opet shell po karışık alıyorum :) ne gelirse. araç zaten 6 aydır bende. bir sıkıntım yok

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana da fazla geldi ama motor açılınca triger zincirinin ve bir kaç parçanın da değişmesi gerektiğini üst kapak contasının rektefiyeye gideceğinden yağ değişiminden bahsetti daha ücretini ödemedim yaklaşık 10 gündür yatıyor araba

Triger falan bilyalarıyla 500 lira en fazla, devir daim de değişirseniz 350-360 falan da o tutuyor, üst kapak contası rektefiye olmaz yenisi alınıp takılır oda aşırı pahalı bir parça değil.

Yüksel METİN

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bizim 1.5 dci Motoru pistonları değiştirin turbo revizyonu dahil sıfırdan 15 bin TL ye topluyorlar isterseniz YouTube'de videolarında var İsmail usta mesela. Verdiğiniz fiyat çok ama çok yüksek geldi bana. Sizin araç benzinli yapılan işin çok daha ucuza çıkması gerekiyordu