Motor hasar riski

murkes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 2013 model clio icon 1,5 90 bg aracımda dün stop ve sonrasında motor hasar kaydı uyarısı verdi. arabayı stop ettim 1 dakika sonra tekrar çalıştırdım normale döndü. sonra yola devam ettim 4-5 km sonra enjeksiyon kontrol ettir uyarısı verdi. tekrar durdum ve stop ettim. çalıştırdıktan sonra herhangi bir uyarı ile karşılaşmadım. bu sabah arabayı çalıştırdığımda arıza işareti sürekli yanar durumdaydı bu kez de egsoz emisyon kontrol uyarısı verdi bu şekilde 10 km yol gittim. böyle bir durumla karşılaşan ve bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan var mı. bugün servis ile görüşeceğim. teşekkürler...

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forum kurallari geregi Öncelikle kendinizi üye tanitim bölümünden tanitin lütfen...

hknvlkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba . Bu soylediklerine benzer bir problem bende yasiyorum . Iki gun once 2014 clio4 icon 1.5 dci edc aracimda birden egzoz emisyon kontrol ettir yazisi cikti . Araca fren sistemi hatasi cikiyor . Enjeksiyonlari kontrol ettir cikiyor arada . Araci stop ederken arada motordan gelen bir sarsinti oldugunu hissediyorum . Pazartesi araci servise birakicam . Sizin probleminizde ne gibi bir cozum oldu acaba ?

SM-G850F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu okudum sonlara doğru direk aklıma gelen şey ulan bir kere de şu sağlam uyarısı ver mübarek oldu. geçmiş olsun umarım kısa zaman içinde sorun çözülür.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen servise götürmelisiniz aracı.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 2013 model clio icon 1,5 90 bg aracımda dün stop ve sonrasında motor hasar kaydı uyarısı verdi. arabayı stop ettim 1 dakika sonra tekrar çalıştırdım normale döndü. sonra yola devam ettim 4-5 km sonra enjeksiyon kontrol ettir uyarısı verdi. tekrar durdum ve stop ettim. çalıştırdıktan sonra herhangi bir uyarı ile karşılaşmadım. bu sabah arabayı çalıştırdığımda arıza işareti sürekli yanar durumdaydı bu kez de egsoz emisyon kontrol uyarısı verdi bu şekilde 10 km yol gittim. böyle bir durumla karşılaşan ve bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan var mı. bugün servis ile görüşeceğim. teşekkürler...

servis ile görüşebildiniz mi sonuç ne oldu acaba ?

khayyin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birkaç ay önce benim de başıma geldi benzeri bir olay. önce birkaç defa enjeksiyon kontrol ettirin uyarısı, ardından da egsoz emisyon kontrol ettirin uyarısı. Arabayı servise götürdüm garantiden bu egzoz sisteminde baya bir şeyi değiştirdiler. Garanti olmasa toplam 1500.-TL civarı bir masraf olacaktı. aynı araç 2013 dci 90 bg. Garantisi devam ediyorsa bir an önce götürün.

hknvlkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhaba . Benim problemimde aracin beynine yeniden program atildi . Fakat problem yine devam etti . Simdide akuden kaynakli oldugunu 8 saat sarj edilmesi gerektigini problem cozulmezse akunun degiscegini soluyor servis . Bakalim bekliyoruz . Son durumu teslim alip test ettikten sonra yazarim arkadaslar .

hknvlkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyu sarj ettiler old diye teslim ettiler 10 dk snr e5 de ayni problemler. Geri getirdim simdi akuyu degistiriyolar garantiden . Bir gunumu yediler sabahtan beri . Ins duzelirde bu g u nu atlatiriz sag salim . Son durumu paylasacagim ....

hknvlkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aku degisti olmadi . Aracin elektrik aksaminda kisadevre var kalicak dediler biraktik bakalim