Motor soğukken gelen çırçır ya da şıkırtı sesi

cakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 1 yıldır arabamda daha çok motor soğukken gelen bir şıkırtı sesi vardı. Birçok kişiye sordum hep kayışdan geldiğini söylediler. Derken birkaçgün önce arabanın eksoz muyanesi için gittiğimde yine aynı ses olunca reno servisiydi önce biri eksoz dedi. Ben de servise çektirdim içeride motor kulağı dediler kulağı tutunca ses gidiyordu. Ben de servis kapanacaktı çıktım. Daha sonra sanayide tanıdık ustaya gittim o da eksoz dedi derken gittim. Bu sorun genelde bizim arabalarda olurmuş.eksozcu işi biliyordu. ekozda bağlantı yerinde yaylı civatalar vardı oraya pul koydu ve tüm ses gitti. hepsi 10 lira yoksa 300 küsür gidecekti. aklınızda olsun :)

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

cakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben tşk ederim ne kadar paylaşım yuaparsak o kadar az başımız ağrır

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Merhaba 1 yıldır arabamda daha çok motor soğukken gelen bir şıkırtı sesi vardı. Birçok kişiye sordum hep kayışdan geldiğini söylediler. Derken birkaçgün önce arabanın eksoz muyanesi için gittiğimde yine aynı ses olunca reno servisiydi önce biri eksoz dedi. Ben de servise çektirdim içeride motor kulağı dediler kulağı tutunca ses gidiyordu. Ben de servis kapanacaktı çıktım. Daha sonra sanayide tanıdık ustaya gittim o da eksoz dedi derken gittim. Bu sorun genelde bizim arabalarda olurmuş.eksozcu işi biliyordu. ekozda bağlantı yerinde yaylı civatalar vardı oraya pul koydu ve tüm ses gitti. hepsi 10 lira yoksa 300 küsür gidecekti. aklınızda olsun :)
tesekkurler bılgı ıcın..aynısı bende var.bı gıdemedım sanayıye hala.. sağ önden gelen bi ses bendeki.böyle lakırtı gıbı..arac ılk calıstıgında gelıyo genelde..bazen de rolantıdeyken gelıyo ama nadir..aynısı mıydı sizinde ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çözüm güzel :) ama sormadınız mı soğukken neden yapıyor da sıcakken yapmıyor

cakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrusu sormadım ama benim gözlemim öyleydi. Gaza basınca ses kayboluyordu. Birde servise gittiğimde o ses varken eksozu/motor kulağını tutunca ses kesiliyordu. Bu ek bilgi de işinize yarar sanırım

kasim kaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor soğukken rölantide titreme çok olacağından sesi çok hissettirir ve duyurur.Motor sıcakken araçta titreme vs olmaz rölanti düzelir araç sessizce uyuma moduna geçer :)

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bir paylaşım sağolun

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı bendede war birde stop ederken oluyor
bende baktırayım , sağolun