Motor soğukken gelen çırçır ya da şıkırtı sesi

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkurler bılgı ıcın..aynısı bende var.bı gıdemedım sanayıye hala.. sağ önden gelen bi ses bendeki.böyle lakırtı gıbı..arac ılk calıstıgında gelıyo genelde..bazen de rolantıdeyken gelıyo ama nadir..aynısı mıydı sizinde ?

Sağ motor takozu :eyv Bende de vardı motor takozunun üstüne 2 pul koydular kesildi şimdi. Tekrarlarsa motor kulağı değişecek dediler şuan sorun yok (Benim F3R ın 65 TL) :) İlk çalıştığında lakır lukur yapıyodu gaza basınca kesiliyo rölantide gene yapıyodu motor ısınınca azalan bi ses.

Isınınca azalmasının sebebini de KuBiiLaY açıklamış :eyv

Motor soğukken rölantide titreme çok olacağından sesi çok hissettirir ve duyurur.Motor sıcakken araçta titreme vs olmaz rölanti düzelir araç sessizce uyuma moduna geçer :)

Son düzenleme:

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Sağ motor takozu :eyv Bende de vardı motor takozunun üstüne 2 pul koydular kesildi şimdi. Tekrarlarsa motor kulağı değişecek dediler şuan sorun yok (Benim F3R ın 65 TL) :) İlk çalıştığında lakır lukur yapıyodu gaza basınca kesiliyo rölantide gene yapıyodu motor ısınınca azalan bi ses.

Isınınca azalmasının sebebini de KuBiiLaY açıklamış :eyv

ben emin olamadım omudur sebep dıye.cunkı hıc goturmedım sanayıye falan ama suanda ses tamamen kesıldı kendı kendıne..hıc gelmıyo artık..hava sogukken gelıyodu havalar normale döndü ses seda yok :)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben emin olamadım omudur sebep dıye.cunkı hıc goturmedım sanayıye falan ama suanda ses tamamen kesıldı kendı kendıne..hıc gelmıyo artık..hava sogukken gelıyodu havalar normale döndü ses seda yok :)

Sabah motor tamamen soğukken hiç çalıştırmadan kaputu aç motoru sırkala takozdan ses gelir sorun varsa :)

mehmetbilen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen...orda bir pul gibi bişi var ona 250 tl istiyorlar....o ayarda bir pul koyup sıkıştırınca olay kapanıyor....