Motor soğukken gelen tıkırtılar

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takoz banada mantıklı gelmiyor ısınnca kesmesi garip takozdan olsa bana göre bence gergi bilyalarından yada kayışla alakalı bişi kayış eskimiz veya kayısın döndürdüğü kasnakların birinn bilyası dagılmış ve bir süre döndükten sonra bi senkrona oturup sesi kesiyor olabilr diye düşünüyorum ayrıca motor takozu şansumanıda etkiler kasacagı için vites geçişleri sıkıntılı ve vuruntulu olur

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görmeden dinlemeden net bir şey söylenemez ama kanımca motor takozu değil ısınınca kesmez takoz sesi.bence de manifold dan yapabilir ..

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca Manifold çıkışında katilazör olduğu için tıkırtıların manifold veyatta katilazörden geldiği kanayitindeyim.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap veren herkese teşekkürler.

Vaktin bol olduğu bir günde ustaya bırakıcam motor soğuyana kadar bekliycez soğuyunca bakıcak.

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o takırtı tukurtu benim araçtada vardı ama ön soldan debriyaja bastığınızda kesiyo mu sesi?

Şanzuman bilmem ne bilyasından gelen, debriyaja basınca kesilen ses benim arabada da var ısınınca geçiyor. Genellike kışın yapıyor yazın pek duymuyorum. Halloldu mu sizinki

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap veren herkese teşekkürler.

Vaktin bol olduğu bir günde ustaya bırakıcam motor soğuyana kadar bekliycez soğuyunca bakıcak.

bi kaç yere gittim debriyaj bilyasından olduğunu söylediler yaptırım diye düşündüm biraz araçtırdım yaklaşık bi 10000 15000 km sonra yine başlıyormuş ses baskı balata değiştirdiğimde değiştirirm sanırım en uzun ömürlüsüde luk marka olanmış :)