Motor yıkatan varmı

emrahuner16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru yıkatmayı düşünüyorum.yıkatan varmı.sorun olurmu.tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERDOGANES

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ERDOGANES GÜNAYDIN
1 defa yıkamışlığım var ama pişman oldum tabi
sonuçta motor'un sağında solunda elektirik'e bağlı sensörler var, zamanla oksitlenme olabilir.
motor spreyleri var ve hatta lastik spreyi sıkıp bez ile silebilirsin, şuan bu yöntemi uyguluyorum:eyv
Su ve köpük ile yıkatsan dahi kuruduğunda yoz çamur vs kalıyor:goz kendi aracımdan biliyorum.[/QUOTE]

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru yıkatmayı düşünüyorum.yıkatan varmı.sorun olurmu.tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yıkattım zamanında 1992 Brodwayimin motorunu bir sıkıntı olmadı, sonra 2005 model paliomunkini yıkattım onun bujilerinde problem çıkarttı araç silkeledi ve sonuç pek iyi olmadı. Genede yıkatacaksan işinin ehli bir yıkamacıya götür derim.

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın motoru yıkanmaz.
İletkenliği olmayan solüsyonlar sıkılarak süngerle temizlenir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yıkatmayın. Basınçlı su tabancaları devirdaim hortumunu kesebiliyor. + elektronik aksama su gider. En güzeli bezle silmek.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Metalin oldugu her yerde su sakincalidir. Araclarin dis karoserinde bunlarin koruyucu malzemeleri var fakat ozellikle kaput ve bagaj ici bolgelerde bu bolgeler yalitimsiz. Birde kaporta disinda elektronik aksam var. Motor yikatmak yerine isin ehli bir serviste sildirin veya getkili servisler motor dis yuzey temizligi yapiyorlar. Su kullanilmadan ilgili solusyonlarla temizlik yapiliyor elektronik, karoser ve plastik alanlarada bir zarari olmuyor. Ayrica sudan kalacak olan tortu ortadan kalkiyor ve kullanilan solusyonlar toz tutmadigindan uzun sure temiz kaliyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaş 2008 Cliosunun motorunu yıkattı, bir kaç gün sonra araba otomatik vites arızası verdi ve kesinlikle çalışmadı. Servise götürdü, vites kutusuna ait bazı kabloların deforme olduğu, bu kabloların Türkiye' de bulunmadığı ve Fransa' dan getirileceğini, maliyetinin 2000TL civarında olduğu söylendi. Arkadaş tanıdığı vasıtasıyla hatır gönül işi yaptırdı ancak parça değişmedi, arızalı olan kablolar onarıldı. Aracı aldıktan sonra araç ara sıra 'vites kutusunu kontrol ettir' uyarısı vermeye başladı. Arkadaş aracı sattı. Uzun lafın kısası, bırakın aracın motorunu yıkamayı su birikintisinden geçerken bile yavaş geçmeye gayret edin. Aracın motru muhakkak temizlenmesi gerekiyorsa bunun için satılan özel spreyler var. Bunu kullanarak ve bez yardımıyla motorunu temizleyin. Aksi takdirde başınıza büyük iş alabilirsiniz.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor temizleme maddeleri satılıyor. Onlardan alamıyorsanız bir bezi hafif nemli hale getirip o şekilde silin motorunuzu. Dışarıda motor yıkama yaparız denilen yerlere güvenmeyin. Motor güzel görünecek diye binlerce lira zarar etmeyin. Kirli motor en güzel olandır. :)

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evinizde kullanılan çamaşır makinası süpürge gibi aletlerin motorlarını yıkayan yada yıkatan birini duydunuzmu? Araba motorunu neden yıkamak ister insanlar hep merak etmişimdir.Çok rahatsız ediyorsa silerek temizleyin yeterlidir.Önemli olan motorun dış temizliği değil iç temizliğidir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Evinizde kullanılan çamaşır makinası süpürge gibi aletlerin motorlarını yıkayan yada yıkatan birini duydunuzmu? Araba motorunu neden yıkamak ister insanlar hep merak etmişimdir.Çok rahatsız ediyorsa silerek temizleyin yeterlidir.Önemli olan motorun dış temizliği değil iç temizliğidir.

Genelde eski arabalarin motor yag kacagini bulmak icin yikiyorlardi. Simdiki araclari yikamak mantik isi degil. Dediginiz gibi en iyisi silerek temizlemek ;)