Motordan gelen ses ACİL YARDIM

phezuq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımla uzun yol yaptıktan sonra arabayı Stop ettip tekrar çalıştırdığımda motordan ses geliyor. Aracı bugun bu şikayetten servise götürdüm. Serviste aynı sesi çıkartmadı. Ses çıkmadığı için yardımcı olamadılar. Bende dedim ilk bu şikayetle gelen ben miyim diye Evet cevabı aldım. BANDIRMA SOMTAŞ A.Ş----- Daha onceki Konularda okumuştum bununla ilgili sorunları. Bu sorunları yaşayan arkadaşlar hangi ilin hangi servisinde şikayetine çözüm bulan yada bulamayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

phezuq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar hiç boyle bi sorunla karşılasan duyan olmadı mı ben daha once bu forumda okumustum boyle bi sorunu nerede o arkadaşlar nasıl yaptılar hangi servise götürdüler

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Motorun neresinden ne sesi çıkıyor?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayışlardan geliyordur

maxneo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğin ses bende var bazen yapıyor motordan bir parça kaputa bir yere carpıyormuş gibi oluyor

OZİ35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane amma salladın kayışlar diye bianda kayışlar sağ tarafta ses soldan pedalın alt kısmından geliyor direksiyon hidrolik motoru elektirikli olduğundan ben direksiyondan diyorum benim kanımca phezuq aynı sorunu bende konu başlığında attım

kalipso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses bende de oluyor ama 1-2 sn kadar anca sürdüğü için servise henüz gitmedim. Boş bir zamanım olunca sormayı düşünüyorum aslında. sanki bişey zorlanıyormuş çekerken gibi bi garip ses..

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi cızırtı sesi gibi bi ses mi? eger öyleyse dreksyondan falnada değil öncelikle aracınız ne kaç model motoru ne bunları söylemeniz lazım ki yardımcı olmamız daha kolay olsun ses hangi durumlarda geliyo ne taraftan geliyo ne tarz bi ses bunlarıda konuya ekleyin sadece motordan sesgeliyor demekle olmaz birsürü nedenle çok farklı sesler gelebilr motordan ayrıca meganne kayışlardan demekle bence sallamış değil hiç bi tarif bi bilgi olmadıgı için ilk söylenebilecek şeyi soylemiş fikirlere açık değilseniz burdan fikir sormayın

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi cızırtı sesi gibi bi ses mi? eger öyleyse dreksyondan falnada değil öncelikle aracınız ne kaç model motoru ne bunları söylemeniz lazım ki yardımcı olmamız daha kolay olsun ses hangi durumlarda geliyo ne taraftan geliyo ne tarz bi ses bunlarıda konuya ekleyin sadece motordan sesgeliyor demekle olmaz birsürü nedenle çok farklı sesler gelebilr motordan ayrıca meganne kayışlardan demekle bence sallamış değil hiç bi tarif bi bilgi olmadıgı için ilk söylenebilecek şeyi soylemiş fikirlere açık değilseniz burdan fikir sormayın

Clio 4 bölümüne konu açılmış. Haliyle araç Clio 4.

Emir Kapoğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses benim aracımdan da geliyor 1.2 75 bg aracım arabayı uzun süre kullandığımda ve yüksek devirde kullandığımda bi 5-10 dakika rahat sürüyodur ben motor kendini soğutuyodur diye hiç takmıyodum ama eğer bir sorun teşkil ediyorsa yarın servise götüreyim..