Motordan gelen ses ACİL YARDIM

Gokhan Doruk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Benim aracım 0,9 motor. Aynı sorun arabayı aldığım 2. gün başıma geldi ve halen daha devam ediyor. Bu ses için servise gittim ve orada herhangi bir ses gelmedi. Geçenlerde başka bir konu için servise gittiğimde bu konuyuda tekrar sordum ve birkaç kişi daha bu problemden geldiğini bahsettiler. Servis te araştırmış ve egzost sistemindeki klepelerden geldiğini öğrenmiş.

Motor sıcak iken stop yapılıp, sonra tekrar start olduğunda bu ses geliyormuş.

Şimdilik aldığım bilgi bu.

Selamlar...

Ekleme: Servisten bunun problem olmadığını söylediler...

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayara bağlayıp öğrenilecek bir sorun olmadığı için servisteyken bu sesin tekerrür etmesi lazım.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 bölümüne konu açılmış. Haliyle araç Clio 4.
sadece konuyu okumuştum ancak yinede yetrli bilgi değil bunu söylemeye çalıştım

MEZAMORTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bandırmada oturuyorum 0.9 icon var ve aynı ses benden de geliyor müsait bir zamanda somtaş servise götürmeyi düşünüyorum.
1. aracı uzun süre sonra çalıştırdıgımda sanki (hissettiğim kadarı ile) ilk susturucudan egzos kacırır gibi bir ses geliyor ama motor ısınınca ses kesiliyor
2. frene basıp aracı calıştırdıgımda sanki fren pedalının oralardan bir zorlanma sesi geliyor

bu şikayetlerle servise gitmeyi düşünüyorum ama bu sesler de orada cıkmaz ise bu sorunları anlatmam cok zor gibi gözüküyor....

gokhandoruk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bandırmada oturuyorum 0.9 icon var ve aynı ses benden de geliyor müsait bir zamanda somtaş servise götürmeyi düşünüyorum.
1. aracı uzun süre sonra çalıştırdıgımda sanki (hissettiğim kadarı ile) ilk susturucudan egzos kacırır gibi bir ses geliyor ama motor ısınınca ses kesiliyor
2. frene basıp aracı calıştırdıgımda sanki fren pedalının oralardan bir zorlanma sesi geliyor

bu şikayetlerle servise gitmeyi düşünüyorum ama bu sesler de orada cıkmaz ise bu sorunları anlatmam cok zor gibi gözüküyor....

Araç ile servise giderken biraz dolaşın ve öyle servise gidin, daha sonra servise gittiğinizde aracın motorunu stop etmeyin ustayı çağırın. Ustanın nezaretinde motoru stop edin ve tekrar çalışıştırın. Muhtemelen ses gelecektir diye düşünüyorum. Ben ilk servise gittiğim zaman ustayı çağırmadan stop ettim ve usta geldiğinde hiçbir problem görmedi ama daha sonra gittiğimde yukarıdaki gibi yaptım ve o zaman gördüler. Selamlar...

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio 2 1.2 16 v 75 bg aracımda klima açıkken kasisten geçerken ön sağdan motor kısmı çok az bir ses geliyor..sessizlikte duyuluyor kompresör sesi gibi bişey sarıyor gibi.. Bir arıza değil bence değişik bişey

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Captur 1.2 TCe de araç yoldan gelmişse motoru kapatıp çok kısa sürede çalıştırınca benzer ses veriyor,bir kaç defa oldu bu ses gelmesi,önemsenecek bir durum yok bence...

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Captur 1.2 TCe de araç yoldan gelmişse motoru kapatıp çok kısa sürede çalıştırınca benzer ses veriyor,bir kaç defa oldu bu ses gelmesi,önemsenecek bir durum yok bence...

Abi bugün sabah Kütahya-Eskişehir yaptım. 5.km'de benzin aldım çalıştırınca o sesi yine duydum yani uzun yol olayı değil gibi geliyor bana. Çalıştırınca rolantide gaz veriyormuş gibi gıcırtı sesi. Benim araçta 4. ya da 5. olmuştur bu sesi duyduğum. Farklı zamanlarda debriyaja basarak da denedim frene basarak da ikisinde de yaptı. Tez zamanda gidiyorum servise

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araçları yakında geri alacak renault:)) çıkmadık sorun kalmadı nasıl iştir anlamadım

MEZAMORTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkdaşlar öncelikle herkese merhaba. gecen hafta gelen iki farklı ses nedeniyle somtaş servise gittim ve orada çalışan bilgili bir usta olan Burçin ustaya iki gün boyunca sesleri arştırdık.
1- gıcırtı sesinin direksiyon kutusundan kaynaklandığına kanaat getirdik ve iyileştirme yapıldığında aracı servise çağırmak için arıza kaydı oluşturdu 1 aya kadar iileştirmenin yapılacağını söyledi.
2- motor soğukken gaza hafif dokunduğumda egzozun motora yakın tarafından egzos kaçırma sesi gibi garip bir ses geliyordu. çok şükür bu sesi duyduk ve usta mantıklı bir nedenle birlikte çok hoşuma giden bir cevap verdi :"abi bu f1 motoru bu sesin çıkması normal" bu cevaptan sonra iyiki 0.9 TCe dedim aracımdan ve motorundan çok memnunum.
2 gün öncede 2011 model 1.6 tdi polo kullandım ve bu düşüncemi sağlamlaştırdım ...