Mrb.egzos emisyonunu kontrol ettirin alarmi veriyor.

denizberk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4-5 ay aradan sonra sildirdiğim EGZOZ EMİSYON KONTROL ETTİRİN İkazı yine çıktı.Sizce ne yapmalıyım???

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4-5 ay aradan sonra sildirdiğim EGZOZ EMİSYON KONTROL ETTİRİN İkazı yine çıktı.Sizce ne yapmalıyım???

İsi saglama almak isterseniz servisten destek alin derim. Ben bu olayi goz ardi ettigimde 5500 liralik enjektor ve sisteme mal oldu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsi saglama almak isterseniz servisten destek alin derim. Ben bu olayi goz ardi ettigimde 5500 liralik enjektor ve sisteme mal oldu.

anlamadığım bişi var, partikül filtresi tıkalı ise enjektörü mü bozuyor? bu filtre temizlenmiyor mu?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anlamadığım bişi var, partikül filtresi tıkalı ise enjektörü mü bozuyor? bu filtre temizlenmiyor mu?

Benim olay neden kaynaklaniyor bilemiyorum detayini ama ilk uyariyi verdiginde servisten sildirdim. Sonrasinda iki hafta icinde ayni arizayi tekrarladi yine sildirdim. Akabinde ayni arizayi verdi ve enjektorler vs bi suru parca degisti. İslemler yetkili serviste yapildigindan fatura yuksek cikti ama ben sizin basiniza da muhtemel enjektor sikintisi gelmemesi adina uyarida bulundum. Siz detayli olarak araci elden gecirip arizayi tespit edecek bi servisle gorusun buna gore yol izlersiniz.

denizberk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar partekül filtresini ölçtürdüm temiz çıktı.Egzoz emisyon kontrol ettiriniz ikazı ondan deyil yani.Şimdide baskı balata problemi olabilir diyorlar.Ne yapıcağımı bilemedim.tecrübesi olan lütfen yarmıcı olsun lütfen.

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ODBII cihazı ile hatayı okut. bende 1. enjektör çıktı.

Arkadaşlar partekül filtresini ölçtürdüm temiz çıktı.Egzoz emisyon kontrol ettiriniz ikazı ondan deyil yani.Şimdide baskı balata problemi olabilir diyorlar.Ne yapıcağımı bilemedim.tecrübesi olan lütfen yarmıcı olsun lütfen.

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bende baskı balatadan dolayı çıkmıştı..aracınız edc ise kontrol ettrimenizde fayda var yoksa daha büyük masraf çıkaracaktır..

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten sıkıntılı bir durum edc ise baskı balata ya batırın

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denizberk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Matchmaker siz sorunu nasıl çözdünüz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Matchmaker siz sorunu nasıl çözdünüz

Gecmis olsun. Umarim en maliyetsiz sekilde cozersiniz sorunu. Emisyon uyarisi basit bi uyari olmakla beraber zamaninda mudahale edilmezse ciddi kulfetler getirebiliyor. Yani cok cok ucuza halledilebildigi gibi zamaninda mudahale olmazsa ciddi sikintilar cikartiyor. Oncelikle araci yetkili servise goturup ariza tespiti yaptirin. Arizayi ve maliyeti ogrenin ki gikir sahibi olun. Ucuz bi islemse serviste cozersiniz. Servis yuksek fiyat verirse en azindan dogrudan sorunun ne oldugunu bilerek sanayide arayisa girersiniz. Bu uyariyi ben aldigimda bilgisayardan sildirdim ikinci kere verdiginde bu uyara yi akabinde 5.500 liraya ve enjektorlere mal oldu.