Mrb.egzos emisyonunu kontrol ettirin alarmi veriyor.

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6 ay önce aynı arıza ışığı yandı bu konuyada yazmıştım. 2. 3. 4. enjektör değişecek dedi servis. ben arızayı sildirdim devam ettim. çok şükür 6 aydır sıkıntı yok.

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6 ay önce aynı arıza ışığı yandı bu konuyada yazmıştım. 2. 3. 4. enjektör değişecek dedi servis. ben arızayı sildirdim devam ettim. çok şükür 6 aydır sıkıntı yok.
Bu sıkıntı neden kaynaklanıyor acaba yakıtı nereden alıyorsunuz

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sürekli shell den alıyordum yakıtı arıza verdiği sıralar bp de kampanya vardı bi kaç kez oradan aldım ondan olduğunu düşündüm artık almıyorum bp den. sadece shell den alıyorum sıkıntı yok. shellinde kendinin işlettiği kendi şubesinden alıyorum yakıtı diğer bayilerinden değil. bp de aynı şekilde kendi işlettiği şubenin yakıtıyla diğer bayilerinin sattığı yakıt arasında çok fark var bizzat şahit oldum. güvenilir bayilerden alın yakıtınızı.
Bu sıkıntı neden kaynaklanıyor acaba yakıtı nereden alıyorsunuz

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

descartes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo ısı kaptöründen yapabilir.
mrb.benim 2011 fluence 1,5 edc aracimda da egzoz emisyon kontrol ettirin uyarisi veriyor.serviste 1-2-4 nolu enjektörler problemli diyor.özel delpi enjektör servisi ise enjktörler sağlam,araçta kisa devre vardiyor. Kime inanacağimi bilemedim.sizin de ayni sorunu yaşadiğinizi okudum.sorunu nasil çözdünüz? Lütfen yazarmisiniz.

Galip06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba fluance 2011 MODEL 1,5 dizel otomatik 110 bg Privillage modeli aracım 15 gün önce enjeksyon arızası verdi servise gittim arızanın DPF (dizel partekül fifltresi) sıcaklık sensörü arızası olduğu değişmesi gerektiği söylendi servisteki fiyatı ise 540.00 tl idi yaptırmadım aracımda herhangi bir performans kaybı vs yoktu Bir hafta sonra egzos emisyon kontrol ettiriniz arızasıda yandı bir gün sonra motor hasar riski arızası crusie kontrol devre dışı kaldı vs bende aracıma partekül filitre temizleme sıvısı koydum depoya ve takriben 30 dk 3. viteste 3700-3900 devirle sabit otobanda kullandım sadece enjeksyon arızası yazısı gitti diğer arıza lambaları yanmaya devam etti bu arada obd cihazı bağlatarak DPF kurum miktarına baktırdım takriben 33 GR kurum olduğunu gördüm ve sonunda seçgin pompaya(Ankara İvedik) servis şefi ali ile görüşerek arızanın giderilmesi için DPF temizliğine bakan Kaan Bey ile Tanıştık Bugün (17/04/2020) cihaza bağladık ve DPF temizliği için maifolttan DPF arkasına kadar keserek çıkarttık Katalizör ve partekül Temizliği Yapıldı temizlik sonunda DPF kurum seviyesi 33 Gr dan 2-3 Gr düştü fakat arıza lambası yine yanıyordu ve ısı sensörünü çıkarttık yeni sensör aldım reno yedek parçaçıdan 350Tl ye bağladık fakat o sensörde arızalı çıktı sıcaklık okumadı ve yenisi tekrar istedik ve taktık sonuç arızlar silindi ve aracı perfomansı gerçekten hissedilir derecede arttı şükür hallettik belki bu arızası olan arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum DPF temizliği 800tl sensör 350tl total 1150 tl hallettik şükürler olsun teşekkürler seçgin pompa Ali Bey Kaan Bey Şiddetle Tavsiye ederim

dabann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba fluance 2011 MODEL 1,5 dizel otomatik 110 bg Privillage modeli aracım 15 gün önce enjeksyon arızası verdi servise gittim arızanın DPF (dizel partekül fifltresi) sıcaklık sensörü arızası olduğu değişmesi gerektiği söylendi servisteki fiyatı ise 540.00 tl idi yaptırmadım aracımda herhangi bir performans kaybı vs yoktu Bir hafta sonra egzos emisyon kontrol ettiriniz arızasıda yandı bir gün sonra motor hasar riski arızası crusie kontrol devre dışı kaldı vs bende aracıma partekül filitre temizleme sıvısı koydum depoya ve takriben 30 dk 3. viteste 3700-3900 devirle sabit otobanda kullandım sadece enjeksyon arızası yazısı gitti diğer arıza lambaları yanmaya devam etti bu arada obd cihazı bağlatarak DPF kurum miktarına baktırdım takriben 33 GR kurum olduğunu gördüm ve sonunda seçgin pompaya(Ankara İvedik) servis şefi ali ile görüşerek arızanın giderilmesi için DPF temizliğine bakan Kaan Bey ile Tanıştık Bugün (17/04/2020) cihaza bağladık ve DPF temizliği için maifolttan DPF arkasına kadar keserek çıkarttık Katalizör ve partekül Temizliği Yapıldı temizlik sonunda DPF kurum seviyesi 33 Gr dan 2-3 Gr düştü fakat arıza lambası yine yanıyordu ve ısı sensörünü çıkarttık yeni sensör aldım reno yedek parçaçıdan 350Tl ye bağladık fakat o sensörde arızalı çıktı sıcaklık okumadı ve yenisi tekrar istedik ve taktık sonuç arızlar silindi ve aracı perfomansı gerçekten hissedilir derecede arttı şükür hallettik belki bu arızası olan arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum DPF temizliği 800tl sensör 350tl total 1150 tl hallettik şükürler olsun teşekkürler seçgin pompa Ali Bey Kaan Bey Şiddetle Tavsiye ederim

Reis Sağolasın aynı sorunları bende yasadım. Dediklerini yaptım 3. vites 3.000 - 3500 devir arası 20 km yaptım. İlk enjeksiyon hatası yolda giderken söndü. 2 saat sonra da aracı soğuk calıstırdıgımda emisyon arızası söndü.Crusie Control de aktif hale geldi. çalışmıyordu. Haftada bir kere arıza sildirip sensör değiştiriyordum. Basınç Sensörü , map sensörü vs. Ustalarında anladığı yok zaten. Uzun süredir de girmemişsin foruma. Aracı sattın sanırım. Eyvallah Sağolasın.