Müzik Konusunda bilgilendirme

ertu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize selamlarımı iletiyorum.Dün akşam itibariyle aracımı teslim aldım.Benim sormak istediğim konu flash belleğimdeki müziklerin gözükmemesi.Yani belleğimde 130a yakın şarkı bulunurken belleği araca taktığımda 30a yakın şarkı çıkıyo.Aranızda bu konuyla ilgili bilgilendiricek varsa şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bu şarkıların hepsi aynı formattamı?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de var ve çözemedim gitti aylardır.

on-cey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım joy modeli aynı sorunu bende yaşadım hep aynı 40 şarkı çalıyordu diğerleri gözükmüyordu sonra kurcalarken şarkıların farklı klasörlerde olduğunu fark ettim eğer joj modeli ise usb çalarken üstteki geri tuşuna bastığında usb içindeki klasörleri ayrı ayrı görebiliyorsun ordan klasör seçebilirsin yada usb içinde hiç bir klasör oluşturmadan şarkıları direk kullan belki sorun kalmaz ama belirttiğim gibi bu joy model için geçerli

ertu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet şarkıların hepsi aynı formatta.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
benim aracım joy modeli aynı sorunu bende yaşadım hep aynı 40 şarkı çalıyordu diğerleri gözükmüyordu sonra kurcalarken şarkıların farklı klasörlerde olduğunu fark ettim eğer joj modeli ise usb çalarken üstteki geri tuşuna bastığında usb içindeki klasörleri ayrı ayrı görebiliyorsun ordan klasör seçebilirsin yada usb içinde hiç bir klasör oluşturmadan şarkıları direk kullan belki sorun kalmaz ama belirttiğim gibi bu joy model için geçerli

Evet şarkıların hepsi aynı formatta.

hımmOldukça tuhaf birde dostumuzun tavsiyesini yap istersen ..

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belleğin formatı etkileyebilir mi acaba ?

atanur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım ya format sıkıntısı bende bunu denedim waw şarkı görünmüyor mp3 olması gerekli

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.si flashınıza attığınız mp3ler ayrı ayrı klasorde olmasın direk flash içine karısık oalrak atın bu sekilde sorun kalmaz.
2.si attıgınız mp3lerin türkçe karakterlerinden dolayı ekranda karısık yazılar cıkabilr bu normaldir sorun degildir.
3.sü attıgınız mp3ler 192kb değerinden yukarıdaysa araç desteklemiyor zaten genelde 128kbit degerindedir.

kendim mp3leri 256bit degerine aldıgımda mp3leri listesine almıyor bu konuya dikkat edin mp3lerin kaç bit oldugunu nereden anlarım derseniz mp3 üzerine sag tıklayıp özelliklere gelirseniz ayrınlar bölümünde görebilirsiniz pcde.

mp3 formatından baska wav formatını destekliyor ancak wav formatında mp3ten farklı olarak bir kaç extra özelliğe dikkat edilip ona gore pcde convert edilmesi gerekli bununla ugrasmayıp wavlarınız mp3 cevirin.

ertu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarkılar ayrı ayrı klasörlerde değil. Convert programıylada dönüştürdüm ama gene aynı :/ :/ :/