Navigasyon güncelleme ne zaman

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
"Cako67" ve "Befe"; sizler R-Link Store 'ye girdiğinizde site ingilizce mi yoksa türkçe mi ?
Benim R-Link Store 'de girdiğim site Türkçe. Fakat Befe 'nin video ile tarif ettiği site ingilice. Acaba size başka bir yabancı R-Link Store sitesine mi giriyorsunuz da sizde bu harita 2017.12 versiyonu çıkıyor ?

Her şeyi tek tek deniyorum ve acaba bu site İngilizce ve benim girdiğim site Türkçe, bu yüzden demi bende harita 2017.12 güncellemesi çıkmıyor diye düşünmeye başladım.

Merhaba.Ben rlink store Türkiyeden aracımı silip, rlink store İngiltere'ye kayıt ettim.Oradan yeni üyelik aldım.Ücretsiz uygulamalardan birini yükledim/ sildim.O zaman bir şey olmadı.Sonra harita güncelleme mesajı aldım.Ama yukarıda bahsettiğim gibi benim açık bir şikayetim vardı harita güncelleme ile ilgili.Onunla alakalı bir durum olabilir.Link: https://gb.rlinkstore.com/home

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Ben rlink store Türkiyeden aracımı silip, rlink store İngiltere'ye kayıt ettim.Oradan yeni üyelik aldım.Ücretsiz uygulamalardan birini yükledim/ sildim.O zaman bir şey olmadı.Sonra harita güncelleme mesajı aldım.Ama yukarıda bahsettiğim gibi benim açık bir şikayetim vardı harita güncelleme ile ilgili.Onunla alakalı bir durum olabilir.Link: https://gb.rlinkstore.com/home

Hakan Bey selam;
Sizin aldığınız güncelleme kesinlikle o dönem yaptığınız R Link Sisteminizi askıya alma işlemi ile alakalı. R Link Store tüm ülkeleri ortak olarak görmekte. Zaten siz yabancı bir ülkeye aracı kaydettiğinizde bir önceki kayıtlı olduğunuz ülkeden araç şasi no'su otomatik olarak düşmüştür.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Muhtemelen öyledir.
İnşallah Mais bu versiyon güncelleme işini yaparsa ,zaten harita güncellemeye gerek kalmayacak.:)

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Muhtemelen öyledir.
İnşallah Mais bu versiyon güncelleme işini yaparsa ,zaten harita güncellemeye gerek kalmayacak.:)

yüksek ihtimalle zaten o yüzden versiyon güncellemiyorlardır..harita satmak için..ticari sebepler tamamen duygusal..yoksa 2016 araçla 2018 aracın hardwareinde hiçbir değişiklik yok..

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.
Anladığım kadarıyla bu güncellemeyi ben ancak parasını ödeyerek elde edebileceğim. Benim R-Link Store 'deki satın alma bölümünde "MAP Up-Date Service Europe" 84.90 € görülüyor. Bir de MUS Europe var, 149 € 'a. Bunun ne hakkında olduğunu anlamadım. Ama "MAP Up-Date Service Europe" içeriğinde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi 86% 'lık kısmını kapsıyor diyor.

Ba6WgV.png

lqrP5p.png

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
yüksek ihtimalle zaten o yüzden versiyon güncellemiyorlardır..harita satmak için..ticari sebepler tamamen duygusal..yoksa 2016 araçla 2018 aracın hardwareinde hiçbir değişiklik yok..

Tamamen haklısınız.Almanya ve başka bir yabancı ülke renault forumunda bu güncellemesinin yani 2.xx ve 3.xx versiyonlarının tamamının Ocak 2019 gibi 7.xx versiyonuna dönüştürülebileceği hakkında yazılar varmış.Ben servisi aradım.Mais ile görüştüğünü söyleyen bir ustamız bana versiyon değişikliği içeren bir güncelleme gelmeyeceğini ancak radyo frekans kayması için versiyon değişmeden yama yazılım geleceğini söylemişler.
Ancak 2.2.19.300 olan yazılımını 3.xx ve 7.xx versiyonuna servis dışı değiştiren renault sahibi arkadaşlar var.Yakın zamanda bir takım gelişmeler olabilir.O yüzden biraz beklemekte fayda var.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geri dönüÅŸ ve bilgilendirme için teÅŸekkürler.
Anladığım kadarıyla bu güncellemeyi ben ancak parasını ödeyerek elde edebileceÄŸim. Benim R-Link Store 'deki satın alma bölümünde "MAP Up-Date Service Europe" 84.90 € görülüyor. Bir de MUS Europe var, 149 € 'a. Bunun ne hakkında olduÄŸunu anlamadım. Ama "MAP Up-Date Service Europe" içeriÄŸinde aÅŸağıdaki resimde gördüÄŸünüz gibi 86% 'lık kısmını kapsıyor diyor.

Ba6WgV.png

lqrP5p.png

Eğer versiyon değişikliği yapılamıyorsa 3 senelik güncelleme en mantıklısı.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2017-12 yazmıyor nasıl yapacaz servislerde güncel navigasyon var mıdır

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Güncelleme için illa ki abonelik olması gerekiyor.Servislerde de gunceli oldugunu zannetmiyorum.Benim 2 sene önce r link güncelleme işleminde eski versiyon harita yüklemişlerdi.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben 1 yıllık navigasyon güncellemesi satın aldım. 2017.12 versiyona güncellendi. Güncellemeyi kendimiz yapıyoruz. Servis yapamıyor.