Neden Clio 3 Almadık da gittik Punto Evo aldık ?

H_Yasar ALTUNTAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault un bu tarz eksıklerınden dolayı yemın bıllah soguyorum yaa

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi sonuna kadar almakta haklısın yani donanım olarak uçurum var aralarında
renault böğle yaparak akalitesinden ve prestijinden ödün veriyor
sanderoda arka koltuk başlıkları bile ops.:D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Konfor donanımını geçtim,ESP,ASR opsiyon listesinde bile yok...

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
adamlar basıt şeyleri bile listeye eklemiş..:halay
clıo 3 IN-:eyv
punto out ( cırt)-hehe
CLIO 3 Ü KULLANAN BILIR..KULLANMAYAN BILEMEZ..EURO CAP TESTLERINDEN 5 YILDIZ ALMIŞ BIR ARACI KIYASLAMAYIN BENCE..
arkadaşlar selamlar. GP almaya niyetim olduğundan sürekli bu araba hakkında bilgi toplamakdayım. çeşitli sitelere bakıp durum değerlendirmesi yapıyorum. aşağıda ki sorunları sizlerde yaşadınızmı yoksa bunlar tamamen şans mı ? teşekkürler

1-) FİAT Grandepunto'nun Çözülmek Bilmeyen Sorunları mertkalay [30 Aralık 2008, 09:00]
Aracımı alalı 6 ay oluyor. 3. Aydan sonra aracımda vites kutusunda bir lamba yanaraktan başladı her şey. Aracım vitese geçmedi. Durdum. Ardından tekrar çalıştırdım. Sorun gitti. Seyir halinde giderken aracım sinyal vermemeye başladı.

Yol bilgisayarı ve sus bilmedi. Aracım 3 vitesten yukarısını görmüyor. Vites atmadı. Serviste aldım soluğu. Aracım 6 gün yattı serviste. Test edilip bana verildi.

1 ay sonra bu uyarıları ara ara vermeye başladı. Artık 2 vitesten sonrasını görmez olmuştu. Daha sonra 1 vitesten sonra servise gitmekten usandım. Vites algılayıcı sensor 2 kere değişti ama aracım hala aynı.

Servisden çıktım, bayram öncesi yola çıktım. Aracımın yolda, bir anda bütün ikaz lambaları yandı ve hararet tavanı buldu, geri indi. Yol Yardım'ı aradım. Yardım ettiler. Dediler bu sefer de hararet sensörü.

Şimdi aracım evimin önünde yatıyor. Allah rızası için biri bana bu aracın 6-7 aylık olduğunu kanıtlasın.^^
++++

2-) FİAT Grande Punto Dökülüyor drckilic [28 Haziran 2009, 09:00]
Yaklaşık bir sene önce aldığım arabada değişmeye yer kalmadı gibi. Önce ön göğüs yanlış montajdan dolayı şişti ve komple değiştirildi. Arkasından göğüsün yanındaki sol dirsek yamuldu ve değiştirildi. Şimdi de tavan lekelenmeye başladı.

Biraz araştırdım, bu da Puntoların kronik sorunlarından birisiymiş. Şimdi de arabanın tavan döşemesi değiştirilecek. Arka kapı kolları zor açılıyor. Arabayı genelde tek kullanmama ve arka kapılar çok kullanılmamasına rağmen servisin dediğine göre arka kapı kollarının da değişmesi gerekiyormuş.
++++

3-) FIAT Punto'nun Tavanı Benek Benek adventure06 [08 Ocak 2009, 09:00]
2006 model Fiat Grande Puntom var. Garanti süresi doldu. Tavan döşemesinde siyah benekler var. Bu bir üretim hatası. Grande Puntosu olan herkesin yaşadığı bir sorun bu. Garanti süresi dolduğu için servise götürsem benden ücret talep edecekler. Bunun garanti kapsamında değiştirilmesini istiyorum. ^^
++++

4-) FIAT Grende Punto Aracım Stop Edip Duruyor! 126 [03 Eylül 2008, 09:00]
01.01.2008 tarihinde Sivas Tofaş bayisinden Grande Punto aldım. Araç ikide bir stop edip duruyor. Aracım aldığım aydan bir ay sonra bu arızayı yapmaya başladı.

Servise götürdüm. Bana sürücü hatası kelimelerini başıma sanki yağmur gibi yağdırdılar. Sonra tekrar servise götürdüm. Otomobilimi bilgisayara bağladılar. Bilgisayar sonuç göstermedi. Sorun yok dediler. Tekrar aynı işlemi yaptım ama içeri almadılar. Bence Tofaş alacağıma başka marka alırdım

++++

5-) FIAT Grande Punto İle Yolda Kalmaktan Bıktım recep1905 [16 Ağustos 2008, 09:00]
2007 model Grande Punto aldım. 32000 km'de. Aldım alalı herhalde 32 defa servise gitmek zorunda kaldık. 11. 08.2008 de servise girdi ama halen arızayı bulamadılar. Lütfen arabamın arızasını gideriniz çünkü onu seviyorum.
++++

6-) TOFAª 2008 Punto'da Debriyaj Sorunu keşanlılar [13 Ağustos 2008, 09:00]
2008 model bir Punto araç satın aldım. Araç daha 5000 km'ye gelmeden debriyaj kalkıºlarda titretmeye baºladı. 10000 bakımında durumu anlattım fakat garanti kapsamında değil, bakamayız dediler.

Bu nasıl satıº sonrası hizmet anlayıºı? Zaten bunların hepsi böyle, satana kadar çok sempatikler, sattıktan sonra servise gidince çay bile söylemezler, oturursun bekleme odasına beklersin. ^^
++++

7-) FIAT Grande Punto Aracımın Alt Takımlarından Ses Geliyor mudura [13 Mayıs 2008, 09:00]
2006 model Fiat Grande Punto aracım var. Garantisi bitmedi. Araç 40000 km'de. Arabada amortisör yok gibi küçücük lakalardan giderken cant taşa vurmuş gibi geçiyor.

Yetkili servisine gittim. Tıkırtı burcu dediler, 5 YTL'lik bir parça değiştirdiler. Tamam onlara göre, ama sorun giderilmedi. Hiç memnun değilim.
++++

:cool: FIAT Punto Aracımın Kapılarından Ses Geliyor! tarsus32 [22 Mart 2008, 09:00]
2006 model Punto aracım var. Arabamın kapılarından ses geliyor. Sanki 10–15 yıllık araba gibi. Camları kapatırken farların ışığı kısılıyor. Ayrıca yolda giderken arabanın içinden sürekli tıkırtılar geliyor. Uzun yolda müthiş ses yapıyor
++++

daha çok varda sorularımla sizleri daha fazla sıkmak istemem
city motor harici en çok yaşanan ortak sorun nedir ? (kronikleşmiş yada kronikleşmeye başlamış )

ALINTIDIR (ben yazmadım yani):naberhehe
A

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Renault'lardaki sorunları yazmaya başlarsak sayfa almaz kardeşim,seninde bildiğin gibi bende çok sorun yaşadım,frenlerden gelen tıkırtı hala devam ediyor bozuk yola girmeye korkar oldum ön takım inecek gibi geliyor,amortisör rulmanının 3.değişimi oldu,4.değişim yakındır,tavan kaplaması lekeden dolayı değişti,vites körüğü yırtıldığı için değişti,vitesin olduğu panel hala sallanmaya devam ediyor,direksiyon simidi değişti,direksiyon kondaktörü 3 kere değişti,klima kutusu değişti ve torpido komple indi,2.ye inmeyeceğinin garantisi yok,2 kapınında otomatik cam motorları değişti,ön direk kaplamaları yerine oturmuyor artık vs.vs bunlar benim yaşadığım sorunlardı,çoğuda kronik sorunlar...
Ama herşeye rağmen Kangoo mu seviyorum,eminim Puntocularda seviyordur,benim konu açmamdaki maksat donanım farklarını göz önüne sermekti,belki MAİS den birileri okurda Türk Halkına gereken önemi verir ve aldığı paranın karşılığında otomobiller satar...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her arabanın kronik hastalığı vardır kesin.

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
Megane'ların kronik sorunu konsoldan ses gelmesi...Sinir olmaya başladım konsolun sesine takır takır sesler geliyor

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her araba iyidir her araba kötüdür,arabanı ne kadar sevdiğinle alakalı bu bence.

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
eğer yolda teyp'i açmassam konsolun sesi rahatsız ediyor baya

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Şimdi bir konu açsam,araçlarınızdaki beğenmediğiniz yönler ve yaşadığınız sıkıntılar diye dökülür herşey ortaya...
Bizim hatamız araçlarımız kötülenmesin diye yaşadıklarımızı saklamamız,adamlar dürüstçe yazdıkları için daha fazla sorunları varmış gibi algılanıyor...