Neden Clio 3 Almadık da gittik Punto Evo aldık ?

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğiniz üzere Türkiye 4 mevsım yaşayan bır ülke.tabı ıklımsel faktörler,yollarımızın düzgün olmayışı gibi sebepler 'arıza ortalamasını diğer ülkelere göre çoğaltıyor.Her ne kadar araç uzun süreli denensede'farklı ülkelerde farklı (o ülkeye has bır arıza)arızalar yaşanıyor..tabıı bu olay fabrıka tarafından ve pıyasaya yönlendırdıklerı teknık ekıple servısleri gezerek yerınde analiz yapıp arızanın kusurunu' sayısını tespıt edıp ürün geliştirmede yardımcı olacak bılgılerı fabrıkaya ıletıyor.
fabrıkada üretılen bır parçayı iptal,iyileştirmek hakıkaten basıt bır iş değil..yaklaşık olarak 1-2 yıl sürebılıyor.
işin özü arkadaşlar şu demek..anlattığım sadece otobılde sınırlı değil.kullanacağınız cep telefonundan tutun da ,beyaz eşyaya kadar uzar gıder.......maalesef hava atma lüksümüzün yüzünden hemen pıyasaya çıkan bır ürünü kendınızde denetmeyın..benım söyleyeceklerım bu kadar..

2

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sonuna kadar haklısın kardeşim,bir daha piyasaya yeni çıkmış bir araç almam bundan sonra,en az 2 sene beklerim...:eyv

By_Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaza geldim arabayı saatıp sciricco alıcam =)))) lanet olsun renoya :D :p

bende megane 3 le ilkdefa reno kullandım hayatımda arabanın yol tutuşu -ekonomisi herşey güzel---ama bidaha reno alırsam ----
full+full almak gerekiyormuş bunu anladım -- ,,

Bence Renault'u Bu kadar kötülememen lazım:eyv

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende olsam clio 3 hb yerine Grande punto evoyu seçerdim ama evo olduğu için bu soruyu bir önceki clio da sorsan clio derdim.

Doblo mu kangoo mu diye sorsan kangoo derim biliyosunuz kangoo da yaşadığımız sorunları gittim partneride berlingoyuda dobloyuda caddy de test ettim içlerinde en sessiz en konforlusu caddy di ama onda bile daha 0km yeni caddy motor lambası yanıyodu yinede pahalı olmasa vede servisleri ucuz olsa caddy tercih ederdim.Ama bütçeye uygun olanlar içinde en uygunu kangoo.

Şunuda anladım yeni çıkan araba alınmazmış o kadar test boşuna yapılıyormuş kaldıki kangoo scenic 2 den türetme buna rağmen kronik sorunları çıktı.

Evet renault un biran önce kendine çeki düzen vermesi şart nasıl olsa satılıyor mantığından çıkmalılar Zaten Hyundai ona gereken cevabı veriyor renonun şansı rakip olarak fiatın zayıf olması ama şu yeni elentra yeni accent gelince görürüm renoyu hafif ticari işinede girecekler 5 yıl garanti..

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun abi. :D Kızma ama Clio'da eksikler olmasına rağmen daha güzel bir araba.Hem dizayn olarak hemde marka olarak hemde isim yapmış bir araba. Fakat söylediklerine katılıyorum.Renault malzemeden donanımdan çalmaya başladı.Bu yüzden bende artık sinir olmaya başladım. Sıfır araba sıfır arabadır ne olursa olsun hayırlısı olsun.Yengemiz güle güle binsin kazasız belasız.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Ersel arabada donanımın çok fazla olduğunu bldiğim halde ilk baktığım yer torpido lambası oldu...:D

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Ersel arabada donanımın çok fazla olduğunu bldiğim halde ilk baktığım yer torpido lambası oldu...:D

Sen hazıra konuyorsun abi bizde sonradan yaptırıyoruz tek tek napalım :D

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Ama haklarını yemeyelim,lambanın deliğini hazırlamış Renault...:D

Aynen anahtar var hani kapattığında denk gelsin boşuna yanmasın diye onu bile ayarlamışlar :D
Bundan sonra bakmadan almam zaten benim ilk sıfır arabam abi heyecandan vs aceleden ne yaptığını bilmiyor insan.
Bir daha araba aldığımda inciğine cinciğine bakarım :D. Yavaş yavaş tamamlıyorum ben yetişirim sizin yeni puntoya donanım olarak. :p

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Clio 4 çıktığı zaman yetişirsin kardeşim...:eyv