karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski aracım bende ufaktan aktarayım tavsiyelerimi. Bunlar yaşlı arabalar. Yağ değişimini 8.000 km de bir yaptır. Zararı olmaz faydasını görürsün ben öyle yapıyordum. Benim coupe şehir içi 8,5-10,5 lt arası yakıyordu. Uzun yolda ise 5.8 lere kadar indiğini gördüm sabit hız düz yolda. Uzun yolun ortalamasıda 6.2 gibiydi karma. Çoğu 1.6 araçtan az yakar.

gktg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kaç resim yüklüyorum

İlk 2 resimde yuvarlak içine aldığım butonların tam olarak ne işe yaradığını söylerseniz sevinicemm. Diğer 2 resimde yine arabanın içinden toplamam çok zor olcak içini baya bişey çalışmıyor.

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk resim yukardan aşşağıya yuvarlakları açıklarsak ilk sana gelen havayı kesen perdenin açma kapama dümesi
ikincisi gösyerge ışık parlaklığı ve far yükseklik ayarı
üçüncü yuvarlakla işaretlediğin sağ sol aynayı ayarlamak için kullanılan buton

ikinci resim ise ortadan gelen havayı kapatmak için onu aşşağıya doğru kapatırsanız perde kapanır böylece hava üflemez

Son düzenleme:

gktg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk resim yukardan aşşağıya yuvarlakları açıklarsak ilk sana gelen havayı kesen perdenin açma kapama dümesi
ikincisi gösyerge ışık parlaklığı ve far yükseklik ayarı
üçüncü yuvarlakla işaretlediğin sağ sol aynayı ayarlamak için kullanılan buton

ikinci resim ise ortadan gelen havayı kapatmak için onu aşşağıya doğru kapatırsanız perde kapanır böylece hava üflemez
Teşekkürler :) Bir de A.C butonu var o neydi tam olarak?

gktg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada gözüme çarpan eksiklikler şunlar;
*Hız göstergesi çalışmıyor,
*Merkezi kilit çalışmıyor,
*Araç içi lambalar çalışmıyor,
*Sağ arka kelebek cam açılıp kapanmıyor,
*Sunroof çok az açııyor ve tam kapanmıyor ve altındaki sunroofu kapatma sürgüsü yarım,
*İçeride killitleme çalışmıyor,
*Silecekler ses çıkartıyor,
*Hoparlörlerden biri çalışmıyor,
*Bagaj kapısı sabit durmuyor açıldığında,
*Camlar bulanık özelikle arka camdan geriye bakmaya çalışırken zorluk çekiyorum,
*Uzaktan kumandası çalışmıyor,
*Bir de Büyükçekmece'den çıkarken 4,5 lt benzin aldım sonra yolda bi 4,5 lt daha aldım Avcılar'a geldim ancak gösterge 0'ı gösteriyor şu an. 20 km'de 9 lt benzin yemiş olamaz değil mi?

Ufak tefek şeyler gibi duruyor ama yine de korkutuyor beni açıkçası. Sizce ne kadar masraf çıkartır sadece bunlar? :)

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
*Sunroof çok az açııyor ve tam kapanmıyor ve altındaki sunroofu kapatma sürgüsü yarım,
*Camlar bulanık özelikle arka camdan geriye bakmaya çalışırken zorluk çekiyorum,
*Bir de Büyükçekmece'den çıkarken 4,5 lt benzin aldım sonra yolda bi 4,5 lt daha aldım Avcılar'a geldim ancak gösterge 0'ı gösteriyor şu an. 20 km'de 9 lt benzin yemiş olamaz değil mi?

Ufak tefek şeyler gibi duruyor ama yine de korkutuyor beni açıkçası. Sizce ne kadar masraf çıkartır sadece bunlar? :)

Kardeş bu saydıkların pekde ufak tefek değil hani

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yani bu saydıklarını toplarsan hiçte ufak meblalar çıkmaz.Öncelikle sunroof sıkıntılı iş ya dişlisi çatlamıştır,ya motorunda arıza vardır ya kızaklarında sıkıntı vardır.Dişli yada motor ise 150-200tl civarı masrafı olur.Ama kızaklar ise o zaman çıkmacılardan komple sunroof seti alman lazım ki bu en aşşa 500-600(sadece kızak raylar için fiyat cam motor falan dahil değil)
Hız göstergesi dediğin olayın çıkması 150-200 tl civarılarında.
Silecekler 10-15tl
camlar bulanık demişsin.Ön cam atermik 1000tl gibi bi rakam arka cam ise 650-700tl civarında fiyatı var
bunun üstüne geri kalan işler içinde bi 500 eklersen toplam maliyet ciddi bi mebla tutar ki fotoğraflardanda aracın içi pek temiz gözükmüyır:(

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence servise git hesap çıkarttır kafana yatarsa garantili bir şekilde yaptır ..tabiki dışarıda bunlar yapılabilir ama ayrı ayrı ustalarla uğraşıcan birde ustasını bulacaksın filn 2. Seçenek senin için zor olur anladığım kadarı ile arabayı da tanımıyorsun bilen birinin yanında olması şart ..tercih senin...