Ön göğüs ile ön cam arası gelen sinir bozucu sesler !

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyigünler, fluence aracımın (2013 model dci touch), ön torpido ile camın birleştiği yerden zaman zaman çat çat diye ses gelmekte, parke taşı yollarda da zırıltı yapıyordu fakat cam ile torpido arasındaki boşluğa lastik kıstırarak bu zırıltıyı kestim fakat özellikle kasis geçişleri ve çukurlara girişte resmen ön göğüs cama çarpıyor :(, araştırmalarıma göre bu torpido montajlanırken bir keçe geliyor torpido ile camın arasına bu keçede sıkıntı olduğu besbelli, gerçi ne zaman servise gitsem bu sesi duyuramıyorum :sinirli onlarda duymadığımız sese bir şey yapamayız demekteler, esasında bal gibi biliyorlardır da işlerine gelmiyor tabi. Sorum şu bu torpido yu sökmeden bu sesi kesmenin bir yolu varmıdır, esasında lastik ile bu ses kesiliyor fakat lastik buradan zamanla yukarı çıkıyor lastiği sabitlyemiyorum, birde bir başka konuda silikon sprey yada benzeri bir sprey sıkılarak bu keçenin şişeceği söyleniyor bu sprey ne spreyidir? Uzun oldu ama forumda bu konuda muzdarip bir çok kullanıcı olduğuna eminim. Teşekkürler.

anidem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef araçlarımızdan zamanla değişik sesler geliyor.Aracınız garanti kapsamında ise bunun değişmesini servisten talep edin bence.olumsuz sonuç olursa maise mail atabilirsiniz belki ama dediğim gibi zaman içinde aracın başka yerlerinden ses gelmesi muhtemeldir.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben megane 2 aracımda slikon yağ sıkarak o iğrenç seslerin yok olmasını sağladım. Ama fluence de işe yarar mı bilmiyorum? İnternetten ararştırırsan yağı bulabilirsin. Umarım sıkıntından bir an önce kurtulursun.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakkı abinin dediği şekilde yaparsan %90 kurtulursun reno aldıgın zaman zaten kronik ses sorunlarını göz önüne almak gerekiyor bu ses benim megane 2 aracımdada vardı camla o ön gögüsün bittiği yere silikon sıkarak geçirdim

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 ayni sikinti vardi. Slikon spreyle servis yaglamisti. Kecenin sisdigini soylemislerdi yaglayinca. Bidahada duymamistim bence servise soyleyin yaglasinlar onlarin elinde oluyor bu yag..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Model araçın garanti süresi devam ettiği için duysun duymasınlar gerekli testleri yapıp müşteri memnuniyetinden gerekirse değişim yapmak zorundalar :eyv

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault otomobiller yaratır :Dgeçmiş olsun :)

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Model araçın garanti süresi devam ettiği için duysun duymasınlar gerekli testleri yapıp müşteri memnuniyetinden gerekirse değişim yapmak zorundalar :eyv

Servismi maalesef işin içinden çıkamadığı anda öyle güzel kullanıcı hatası diyor ki hiçbirşey yapamıyorsunuz veya duyupta sesi duymamazlığa geliyorlar :)

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silikon spreyi deneyeceğim teşekkürler.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fotograf ile ses gelen yeri isaretlermisiniz. Yardimci olayim size