Ön Kaputu Komple Boyatıyorum!!

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadar boya koruma yaptırırsam yaptırayım, ne kadar parlatırsam parlatayım bir türlü yok edemediğim kimi boyacıya göre güneş yanığı, kimi boyacıya göre motor sıcaklığından kaynaklanan renk değişimini kafama çok takıntı olduğundan dolayı komple boyatmaya karar verdim. Ve bu gün arabamı boyacıya teslim ettim. Ne kadar rahatsızlık verici olduğunu göstermek için bir kaç fotoğraf aldım. Onları sizlerle paylaşmak istedim. Boya bitikten sonra çektiğim fotoğrafları yine bu başlık altında yayınlamaya çalışacağım.

Yuumlkle5.jpg

Yuumlkle6.jpg

Yuumlkle7.jpg

Görüldüğü gibi. ...GİRİŞ...

DSC_0017.jpg

...GELİŞME...

DSC_0023.jpg

DSC_0022.jpg

...SONUÇ...

An itibarı ile aracımın görüntüsü bu şekildedir.

Son düzenleme:

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun abim :( Boyanmasi gereiyomuş gercekten abi peki bundan sonrası ıcın branda kullansan nasıl olur abim ?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda ekstra bir şey çok sevmediğimi bilirsin Tayfun. Bir daha renk değiştirirse bir daha boyatırım.ıslık

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi boyatmadan önce keşke zımpara deneseydiniz. Su zımparası geçip sonra kalın ve ince pasta belki düzelirdi.. Düzelmezse zaten son çare boyatmak.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac birandasindan bahsediyorum abim en azindan güneşle %100 temasünü engellemiş olursun :eyv

http://www.modacar.com.tr/otm08a364

Bulunduğum şehir ve oturduğum konum itibarı ile çok rüzgar alan bir bölgedeyim. Branda kullanırsam sürtünmeden dolayı aracımın her tarafı çizik çizik olacaktır. O yüzden pek düşünmüyorum Tayfun kardeşim. Yinede teşekkür ederim teklifin için.:eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi boyatmadan önce keşke zımpara deneseydiniz. Su zımparası geçip sonra kalın ve ince pasta belki düzelirdi.. Düzelmezse zaten son çare boyatmak.

Zımpara değil fakat kalın ve ince pasta bir kaç kez uygulandı. İlk bir kaç gün düzelmiş gibi görünüyor sonra yine aynı eski haline dönüyor. O yüzden son karar olarak bunu aldım ve boyatıyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hayırlısı olsun abi,boyadan sonra ön tamponun ayarını da yapıversinler,o boşluk kapansın...:eyv

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten boyaya ihtiyacı varmış size herhangi zararı olmazNeden boyandı diyenlere resimleri göstermeniz ikna edecektir buda nazarlığı olsunGeçmiş olsun

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece pasta düzeltmez zaten. Önce kaput komple zımparalancak ondan sonra kalın ince pasta. Tabi bu işlem verniği alacak bundan sonra daha dikkat etmek gerekiyor. Ben bundan daha kötüsünü hatta boyacıların bu olmaz boyanıcak dedikleri derece bozuk olanın düzeldiğini gördüm. Ama kimsede uğraşmak istemiyor açıkcası bu tip şeylerle