Ön Taraftan Gelen Ses

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen kardeşim yaa çok sagoll..şimdi erkenden kalktım cıkıyom bakalım doggru tamirciye uyku tutmuyo iki gündür umarım en iyi sekilde acıtmadan hallederiz bugun bakalım....

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi hayırlısı olsun diyelim sabahın köründe cıktım gecenin yarısı smdi girdim eve arabayla ugrasırken aksam olmuştu bugun o parcacı bu parçacı dolaşmadıgımız yer kalmadı ama bulduk en sonunda komple Sol aks değişti orjinaliyle sorun düzeldi cok şükür ama epey acıttı:( Pulatın dediği gibi aks başı değişerek olmuyo komplesi değişmesi gerekti ama 1.6 16 valflik olanlar icin olsa aks başı değiştirerek çözebiliyolar sorunu ve hatta onca dolaştıgımız sanayinin en iyi tornacılarında ögrendim onlarda cıkma mııkma hatta orjinal denk geldi ama 1.6 modeller icin olanı...şimdi arka sag tekerden gelen sesle ugrasıyoduk olmustu derken azar azar gene basladı teneke sesi tekerlek döndükce ama halim waktim kalmadı artık ugrasmaya sıfırı tükettim..Sağlık olsun değer bu araba için f7 gücü için napalım...gülü seve dikenine katlanıcak..şimdi yeni sorunlara yelken acıcaz bakalım..

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kurtardıysan ne mutlu sevindim çook geçmiş olsun :) arkadaki sesi biraz açar mısın böle sürtme sesi gibi dimi geri vitese alınca çoğalan cinsten mi?

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaa böle şeylerle çook fazla ilgilendim hurda jettadan dolayı.böle nasıl desem hareket ederken vij vij vij ince bi sesse kaliperi çekiçleteceksin başka yolu yok ve için erir yeni balata taktığımızda bizimde başımıza gelmişti pay az olduğu için kaliperin sıkıştırmasından sonra kendini bırakmıyor oda öle iğrenç bi ses yapıyor çıldırmıştım yazın en sonunda üstaya götürdüm rot başına çekiçle öle bi vurduki anam dedim gitti ön takım :D:D sonra bi baktım ne ses ne başka bi şey herşey yok olmuştu. ama tıkırtılı bi sesse teneke diyorsun öle bi şey koruma kapağı falan varsa yapar sanırım :S ama teker döndükçe vıj vıj varsa onun çözümü o kaliperlerin bağlı bulunduğu yerden düzeltimesi gerek oda sağlam çekiçlemeyle oluyor için erir söylemesi benden :D

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
siyah olmasının nedeni balata yiyor bide hani dalgalı olması çok hard bi biçimde el freni kullanıyorsun veya kullanılmış disklerin genel yapısıda bozuk olabilir. yaptırmışsın gerçi ama torna işi çook iyi olmuyor. kendisi eğriyse disk i değiştirmen lazım disk ip gibi diyorsan kaliper zorlamadan bağlantısından eğmiştir onuda çekiçleticeksin. frene bastığında ses yok oluyor yola çıktın mı fren yapmadın mı geri geliyorsa seğir halinde %99 kaçarı yok.. ankarada olsan yapardık ama bursa biraz zor :D

Son düzenleme:

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaa aga dedim öyle kaliperler yamuk olabilir bak araştırdım dedim yok dediler cekiç mekiç vurmadılar olcak olsa keşke vuralım cekicle yaaa..o dediğim pistonu yaglayıp alıştırdıkları zaman düzeldi sorun şimdi ses azaldı ama hep teker dönerken cıkıyo işte ısınınca cıkıyo şimdi anladıgım kadarıyla.balataları değiştiriop denicem hic sanmıyom olsun ama piston mındar oldu sanırım genemi yağlıcaz yada dediiğin gibi cekiçlicez madem o kolay iş vururuz çekici yahu..of harbi ne bottan bi sorun hiçte yakısmıyo bu arabaya rezil gibi yahu beni bulur böyle kıl sorunlar kafa ütüleri:ütü bunaldım resmen bu aralar sıkıntıdan evliliğim tehlikede :(

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok baba benim dediğim olay bak görürsün onu çözemezsin boşa masraf etme yengeylede kapışma boşa. eğiklik var sistemde nerden olduğunu bul ve canın acıycak biliyorum ama vurdur yani :D kendine gelicektir seste kesilir :D bizim ustalara kalsa zaten komple aracı değiştirirler :D bağlantı noktası bile eğik olabilir o ses ondan balatalar ısınınıca yapıyor diyorsun :D aynısı aynısı benim kaynımdada vardı diye bi cem yılmaz esprisi yapım anla durumu :D eğikliği bulman önemli burda sök arka iki tekeride elin yatkınsa bu işlere bi kaliperleri ölç duruş açıları baktıkları yönlere kadar zayıf olan noktayı illa bulursun.type-r,jetta ikisindeki sorunda aynıydı ikisininde sorunu böle gitmişti. biraz toparlada kardeşim çözersin bunuda :) rolantiyi çözdün mü peki?

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim walla helal olsun okurken güldürdün şu garibi yahu walla çok tşk ederim ama aynen bunu uygulucam harbi bi boş zaman yaratınca ilk işimiz bu olcak çok iyi anladım ..:eyv
rolanti işinde stop etme yapmıyor artık bana buda yeterli .ama rolanti dalgalaması yapıyor cogu zaman warsın yapsın stop etmesinde..ama siteye yeni üye olan sponsor olan gazıyla msjlastım oda güzel bilgiler werdi paylaştım hatta lpg sorunları konusunda..o dedigi olaylara bakıcam bi çözülür belki dalgalanmada zaten fazla yakmayada başladı :S