Öntakımı hallettik derken, sen nerden çıktın Şanzıman :( ?

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar geçen hafta aracın 4 amatsörünü disklerini amatsör başlarını fren balatalarını salıncak baslarını değiştirdim 450 tl parça 100 tl işçilik tuttu parcalar yansanayi sadece diskler valeo balatalar bosch amatsörlerin markasını bilmiyorum ama amatsör basları üçel di

neyse arabayı yaptık yola cıktım ertesi gün rot balans için sanayiye gidecektim ve giderken arac fena halde ses yapmaya basladı ugultu sürtünme tarzı bi ses, sanzuman aklıma bile gelmedi ön takımda bişeyi eksik yapmısızdır dedim yarn goturürüm diye acele etmedim ertesi gün aracı sanayıye goturdüğümde acı gerceği öğrendim. aracın daha öncede sanzumanı yagsız kalmıstı 4. vites dişlisi ses yapıyordu ama rahatsız edici bi ses değildi... arac sanzuman dağıtmıs kitlemek üzereymiş indirdik sanzumanı dişli fiyatları sanzumandan pahalı geldiği için cıkma sanzuman almayı tercih ettik üzerideki brodwaylarla aynı olan sanzumanı cıkardık megane sanzumanı taktık ankara ostimden geldi 1100 tl ye

sonuc olarak 1400 tlye mal oldu vites aralıkları arttı 2.vites kesiciye kadar 95 km lere kadar gidebiliyor
5. vites 30bin devir sabitteyken 115-120 km arasında gidiyor gidiş olarak cok rahatladı :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun toprağım. R9 vites aralıkları kısadır megane tercihin iyi olmuş ayrı bir zevki vardır şimdi senin için.:eyv

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim yorum yada sorum neden silinmiş acaba bilmeden bir kusur mu işledim pardon vites geçişi ile ilgili soru aynı yerde diye sormuştum yanlış bir şeyse özür dilerim herkesden :(

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim yorum yada sorum neden silinmiş acaba bilmeden bir kusur mu işledim pardon vites geçişi ile ilgili soru aynı yerde diye sormuştum yanlış bir şeyse özür dilerim herkesden :(

Abi konuyu benden başka hiçbir yöneticimiz görüntülememiş henüz ki bende birşey silmedim. Özür dilenecek bir durum yok ortada. Cevabın konu üzerine kayıt edilmeden çıkmış olabilirsin.:eyv

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun abim

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. vitese ve 3. vitese geçmiyor debriyaj teli değiştirmiştim dedimde bu konuya yazmıştım diye hatırlıyorum gündüz telefondan ama burda görmeyince acaba hatamı yaptık dedim sildiler kızdılar diye düşündüm birden :) pc den bakınca hiç yorum göremeyince öyle sandım birden

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefondansa bazen bende yaşıyorum o sorunu.:)

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun toprağım. R9 vites aralıkları kısadır megane tercihin iyi olmuş ayrı bir zevki vardır şimdi senin için.:eyv

Tabi kullanış olarak hoş oldu ama 1 hafta içinde 2000tl para harcamam çok koydu simav sanayisinde yaptırdım aracı :)

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende geçenlerde arka ammasörleri sordum monreo çift fiyatı 20tl dedi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi kullanış olarak hoş oldu ama 1 hafta içinde 2000tl para harcamam çok koydu simav sanayisinde yaptırdım aracı :)
geçmiş olsun beterinden korusun 20 sene gitsin en az :) değişen parçalar