Opsiyonsuz İcon modele ön park sensörü

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, şuan Bika servisten geldim. Sağ olsun Fatih usta çok ilgilendi kendisine teşekkür ederim beraber montaj şemasına da baktık ama maalesef sistem sadece sesli ikaz veriyor. Beklentilerimizde olan ekran üzerinde görsel bir ikazı söz konusu değil yani Rlink e entegre değil, tüm merak eden arkadaşların bilgisine...
Yine hüsran [emoji17] [emoji17] [emoji17]
Bilgilendirme için çok teşekkürler

Erdoğan Saka

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatmış olacağım ama megane 4 icon sedan aracıma ön park sensörü taktırmayı düşünüyorum ama konuyu okuduğumda taktırsam bile orijinali gibi olmayacağını öğrendim. Fakat Dtt4all ile aracın bir çok özelliğini açıyoruz kapıyorum biraz uğraşsak yapılabilir diye düşünüyorum. Yok mu ön park sensörü taktırmayı düşünen benim gibi birisi bu işe bir yoğunlaşsak. Araçtan çok memnunum fakat bir tek aradığım ön park sensörü. Olsa çok iyi olacak.

sonofthewind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabi ki de takılabilir ancak servisler bu tarz spesifik olaylara girmiyorlar gördüğüm kadarıyla. bir bakıma da haklı sayılabilirler çünkü kendilerince bu süredeki işgücünü daha optimum değerlendirmek istiyorlar. şayet parça temin edilirse (sensörler ve kablo tesisatı beraber) beyin falan değişmesine gerek yok. ecu'ya tanıtılır, r-link sistem varsa ekranda görüntü de alınır. ama dediğim gibi orjinal parça olması lazım. bu da servislerde inanılmaz pahalıdır diye tahmin ediyorum. benim megane 4 ün ortadaki havalandırma yönlendirmesi kırıldı, garantiden değiştirdi servis, faturada 550 tl yazıyordu. plastik bir parça bile 550 tl ise, sensörleri varın siz düşünün artık. tavsiyem, ister servisten orjinalini, ister çıkma bulabilirseniz malzemeyi bulun, ben size tesisatın nasıl döşeneceğinin şemasını yollarım.
yalnız şöyle de bir konu var, bunu araştırmam lazım. bendeki megane tüm opsiyonları dahil edilmiş olan. öndeki ve arkadaki park sensörleri 6 adet. fazladan 2 şer tane kör nokta uyarı sistemi, 360 derece park ve otomatik park sisteminin parçası. ön taraf için 4 lü park sensörü var mı, araştırmak lazım. yani ön taraf için park sensörü istediğinizde 4 lü park sensörü olmayabilir. 6 lı olan için ise arka tarafın da 6 lı olması, dikiz aynasında radar olması gibi komple sistem gerekebilir.

Edit: talismanların touch veya joy modellerinde 4 lü ön sensörler olabilir. onlardan da bulunursa sisteme entegre edilebilir.

Son düzenleme:

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam uzun cevabınız için çok teşekkürler. Benim araçta sürüş pakedi mevcut fakat görüş pakedi yokç dolayıslya önde radar var. Nette yaptığım araştırmada aşağıdaki linkte megane 4 için ön park sensörü satılıyor. Acaba uygun olur mu?

https://www.arabaparcam.com/TALISMAN-KADJAR-MEGANE-IV-ON-PARK-SENSORU,PR-10074.html

Fakat montajı benim dışarıda yaptırmam gerek montajı yaptırdıktan sonra kendim Dtt4all ile deneme yanılma yaparak bunu rlink ekranına yansıtabilirim diye düşünüyorum.

sonofthewind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. sanırım bu olur. dediğiniz gibi, dışarda montaj yaptırmanız lazım. ön tamponun orta kısmındaki iki sensör için ek parça gerekebilir. r-link sistemine tanıtması dediğiniz gibi ddt4all ile yapılabilir.