Orjinal R-Link

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Youtube da yapan biri vardı procar olması lazım

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayır.Onlar hep makyajlı kasa.
Makyajlı kasada, geçen sene yazın ben de bir arkadaşın arabasında hem 10.1 inch, hem de 7 inch olanı çalıştırdım.Tıpkı o arkadaşın yakınlarda yaptığı gibi.
Eski kasada çalışmaz. Ama ben üzerindeyim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Maalesef.Şu an için makyajsız kasaya makyajlı kasa gösterge paneli takılıp çalıştırılamıyor.
Ama üzerinde çalışıyorum.Eğer çalıştırırsam paylaşacağım.

Teşekkürler...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

nazmikirma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın altyapısı easylink ile uyumlu diye biliyorum.Çünkü 2020 yılında r link 2 sona erdirildi.2021'de üretilen araçlarda easylink var.O yüzden r link 2 nin kablolaması, can sinyal parametreleri vb herşey farklı.R link 2 çalışmaz.Siz easylink kurdurmalisiniz.Easy link ekran, ana cihaz ve navigasyon birimi ile usb cihazı ve gps anteni almanız gerekiyor.
Aracınız makyajlı megane 4 değil mi?

Hem r link'te hem de easylink'te başka bir arabadan çıkan cihaz bir kez şasi numarası yazıldıktan sonra, birkaç sebepten dolayı başka bir araçta çalışmaz.
Hırsızlık koruma sistemi var.Bu kırılabilir.Ama etik nedenlerle ben dahil bu kilidi kıran olacağını zannetmiyorum.

Aracınız makyajlı kasa megane 4 ise sıfır easylink cihazı ve navigasyon birimi almanızı tavsiye ederim.Diğerleri çıkma da olsa olur.Bende mesela yeni tip usb var.Yardımcı olabilirim.
Ayrıca bende makyajlı kasa megane 4 talisman gösterge paneli de var.10.1 inch ve 7 inch paneller.O konuda da yardımcı olabilirim.

benim multimedya değişmesi lazım çıkma takma sansım yok mu ?

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube da yapan biri vardı procar olması lazım

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

procar’ın uyguladığı orijinal değil. Gösterge ayarlarında dikkat ederseniz renkler yazılar vs. bariz belli ediyor sistemin çakma olduğunu. Ben de çok araştırdım ama hala denk gelemedim orijinal göstergenin takıldığına. Bu işi Vwag’da çok kolaylıkla yapanlar var Renault’da bu kadar basit değil ya da kitlede uğraşan çok yok.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
O arkadaş yeni kasa analog göstergeli olana, yine yeni kasanın dijital ekranını takıyor. Dünyada ilk diye paylaştıklarının bir kısmının İtalyan ve Fransız renault ve megane 4 facebook guruplarında nasıl yapılacağının pdf olarak tarifi var. Oradan bakıp kendiniz de yapabilirsiniz. Mesela kör nokta montaj ve aktivasyonu, mesela ön park sensörü montajı (Arkadaştan 1 sene önce yapıp, fotoğraflı olarak tarif paylaşmışlar.).,Megane 4'e Radar montajı ile AEBS aktivasyonu yine tarifi fotoğraflı ve megane4'e ilk olarak aslında İtalyanlar yaptılar. vb.

Eski kasaya yeni kasa gösterge takılamıyor. Sinyal mimarisi tamamen farklı. Ben baya ilerledim bu konuda. Ama bu iş vag'larda olduğu gibi kolay değil renault'ta çalıştıramazsınız.

Son düzenleme:

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
O arkadaş yeni kasa analog göstergeli olana, yine yeni kasanın dijital ekranını takıyor. Dünyada ilk diye paylaştıklarının bir kısmının İtalyan ve Fransız renault ve megane 4 facebook guruplarında nasıl yapılacağının pdf olarak tarifi var. Oradan bakıp kendiniz de yapabilirsiniz. Mesela kör nokta montaj ve aktivasyonu, mesela ön park sensörü montajı (Arkadaştan 1 sene önce yapıp, fotoğraflı olarak tarif paylaşmışlar.).,Megane 4'e Radar montajı ile AEBS aktivasyonu yine tarifi fotoğraflı ve megane4'e ilk olarak aslında İtalyanlar yaptılar. vb.

Eski kasaya yeni kasa gösterge takılamıyor. Sinyal mimarisi tamamen farklı. Ben baya ilerledim bu konuda. Ama bu iş vag'larda olduğu gibi kolay değil renault'ta çalıştıramazsınız.

Been aracıma kör nokta uyarı, otomatik park gibi donanımları eklettim sonradan... Gayet başarılı oldu... Keşke yeni kasanın kadranı da olsaydı.

Oktayç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar benim R link 2 3.3.16.980 versiyonunu birilerinin önerisiyle 9.0.37.210 ile değiştirdim.mualesef arabamda radyo,geri vites kamera,klima düğmeleri vb bir kaç fonksiyon çalışmaz oldu.çözüm arıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba geçmiş olsun. Serviste şasi numaranız üzerinden yeniden programlama yaptırırsanız düzelme ihtimali yüksek.v2 ve v3'ten v7 ve üzerine yükseltme sağlıklı olarak yapılamıyor. Önce ön yükleme sürümünüzün 5615'e güncellenmesi lazımdı. Şu an bir sansınız bu, diğeribise önce v2'ye -ki sizin aracınızın orijinal sürümü v3 ise bu işe yaramaz-sonra tekrar v3'e güncellemek.
En son ve istenmeyen çözüm ise cihaz değişimi.

Oktayç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı arabadan bir tane bulacaksın onun versiyonunu senin arabaya yükleyeceğiz olmazsa yeni radyo alacaksın dediler.ön yükleme sürümü bizde yok,.biz yapamayız dediler.yani anlayacağınız bayağı mağdur durumdayım.servis haricinde ön yükleme sürümü yükleme şansım yokmu?

Son düzenleme: