oto müzik sistemi için destek

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada Fatih önler 13cm doğru ama çok minik bir 5dk süren basit traşlama ile (her tesisatçı yapar) çok çok rahat 16 ve 16.5cm hoparlörler oturuyor için rahat olsun.

13lükler 16lıklara göre her daim zayıf çalarlar o sebeble alacağın hoparlörde muhakkak 16-16.5cm olsun 13 değil.

sen yaşadığın ilide yazki sana adam akıllı bir usta tavsiye edelim böyle bilmeden kandıran çok oluyor.

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamdir abi. Midleri degistirmeye gidecegim.
Istanbul anadolu yakasi.
16 cm olarak medimarkdan hangisini alayim ? Degisime gidecegim.
Sonra yanlis alinca kizma :)

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada bende jvc nin kd-sc3000 ana unite var, ise yarar mi? Resmi var ama eklemeyi beceremedim.12 3

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada 16 lik midlerin sıkıntı cikartmadan monte olabilecegine eminsin degil mi mrclio abi?

Sony Xsn1620c var mid medimarkda 100 lira farkla verebilirlermis, digeri 115 e gelmisti.

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam sana şöyle birkaç bileşen sunim:

anfi olarak bu fiyata mükemmel sakın kaçırma normalde muadilleri 400tlden başlar bu kargo dahil 265tl, ses ve güç denge süper:

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...l-Amplifikatör,103452,1781131.html?langId=-14

subwoofer olarak inanılmaz tonlu, tınısı güzel tatlı kaliteli bas çalan subwoofer hemde kabinli (pazarlık et muhakkak 195tlye bırakır)

http://www.otomuzikmarketim.com/JBL-GTO-804-20-CM-KABINLI-SUBWOOFER,PR-289.html

ana ünite muhakkak değişmeli onuda şöyle buldum , kralı değil ama asla para kaybetmezsin ve seste verir memnunda eder, 190tlye bedava:

http://www.hepsiburada.com/pioneer-...ma-wav-rds-tuner-on-aux-in-calar-p-OTMVH171UB

ön komponent hoparlör olarak yine 210tlye bedava tabi bu fiyata veriyorsa sen ara sor çaktırma :)

http://www.atakantuning.com/JBL-GTO-6508C-16cm-Mid-Bass-Takimi,PR-144.html

böylelikle toplam:

anfi 265tl

sub kargo dahil 210tl

ana ünite kargo dahil 200tl

komponentler kargo dahil 220tl

Genel toplam 895tl :) tam bütçende tabi işçilik hariç onada 150 maks 200tl alırlar.

işlemi yaptırırken ana ünitenin anteni ve toprağı yapılacak yeri zımparalansın boya kalmasın temiz demir yüzeye temas etsin aynı şekilde anfininde toprağıda öyle.

önde arabanda gelen hoparlörleri çıkarsın arka kapılara taksın bunlarıda ana ünitende gelen high level yani normal hoparlör çıkışlarına bağlasın ana üniteden gelen 18rms güçle çokkk güzel çalar.

ön komponentler elbetdeki anfiden çalacaklar, yine subwooferda anfide 2 kanal köprülenerek güç alacak.

anfiye ana ünitende bağlanmak için RCA çıkışı mevcut ordan bağlasınlar.

ustanın çok iyi olmasına dikkat et ve haftasonu değil haftaiçi gitki vakti olsun ilgilensin, işlem sonunda usta zaman harcıyarak anfinin güç ayarlarını ve ana ünitende olan equalizer ayarlarına özensin güzel yapsın.

bu setle ben memnun olmadım de sök bana gönder ben sana paranı veririm kardeşim emin ol çok ciddi bir fark olur :)
KAPTAN sen bu işlerden anlıyosun galiba benim bagaj dan sabuferi çıkartınça iç kabinler sinek vızıltısı gibi sesçıkartıyor sab buferı takınca ses tatmın edici anfiye ye kopru falanmı atmak gerekiyor acaba iç kabinler compenac .?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Motor sesi veriyor ise iceri gaza bastiginda cogaliyor ise o ses aynen kipru sart ama kendin de halledebilirsin o isi teypden sase yaptirman o sesi keser orjinal teyp kullanimlarinda o ses ile cok fazla karsilasiliyor bu bazen teype bagli bazen de kullandiginiz kablolarin kalitesizliginden kaynakli once onu bi arastirin derim

Samsung Edge ile gonderildi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada 16 lik midlerin sıkıntı cikartmadan monte olabilecegine eminsin degil mi mrclio abi?

Sony Xsn1620c var mid medimarkda 100 lira farkla verebilirlermis, digeri 115 e gelmisti.

Fatihim bana kızma diyorsun ama beni cidden öldürdün be hocam :)

yahu ilk başta sen hepsini geri verip para iadesi alabiliyormusun onu öğrensene , bu çok önemli çünkü paranın tamamını alabiliyorsan al diyeceğim hiçbirşey media markat de değil.

eğer mükemmel olsun istiyorsan aldığın subda,anfide,hoparlörde değiştir diyeceğim sonucunda aynı paraya daha iyi anfi var, aynı paraya tokat delisi edecek hoparlör var ve subwoofer 400rms sendeki anfi köprülesen bile 180rms hocam bu 1.5 90 beygir olup 2500kg olan bir jeep sürmek gibi bir şey :)

yani ilk etapda tüm paranı alabiliyormusun yoksa hepsini sadece değiştirebiliyormusun onu öğren, media marktde mahkummuyuz yoksa paaranı alabiliyorsunda farklı yerlere gidebilirmiyiz onu bilmeliyiz hocam,

cevabını bekliyoruz

söylediğin jvc üniteyi hiç bilmiyorum ama arkasında rca çıkışı (en az 2 adet ve en az 2volt) olan ana ünite lazım.

ve evet %1 milyon 16cm olur merak etme bende 16.5 moreller var ztn 2dk traşlaycak montajcı okdr basit.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KAPTAN sen bu işlerden anlıyosun galiba benim bagaj dan sabuferi çıkartınça iç kabinler sinek vızıltısı gibi sesçıkartıyor sab buferı takınca ses tatmın edici anfiye ye kopru falanmı atmak gerekiyor acaba iç kabinler compenac .?

hocam şimdi önce soruyu iyice anlamak istiyorumki yanlış yönlendirmim.

sorun subı çıkarınca ön ve arka hoparlörlerden elektrik vızıltısımı geliyor diyorsun yani parazit yoksa sorduğun soru subı iptal edince ön ve arka hoparlörlerin cılız olduğunu ve sinek gibi vızıldaadığınımı soruyorsun?

eğer parazit var ise, kullandığın deck çevirici olma olasılığı yüksek, eğer güç kablosu ile hoparlör kablolarını aracın aynı tarafında çektiler ise oda çok yüksek ihtimal (genelde güç bir yandan hoparlör kabloları aracın tam tersi yanından götürülürki ses parazit yapmasın)

yine bir ithimalde torpakta sorun olabilir,anfi ve ana ünite toprak iyimi ölçmeli bakılmalı.

eğer yok hoparlörler cılız kaldı diyorsan ona yorum yapmak için aşağıdakileri bilmeliyiz?

1) ana ünite nedir? araç joymu,iconmu? ana ünite değiştimi

2) deck çevirici varmı varsa model markası?

3) anfi marka model

4) hoparlör marka model ön ve arka

5) sub marka model

6) sub ve hoparlör anfileri ayrı ayrımı yoksa tekmi nasıl bağladın herşeyi

7) anfiye aküden giden güç kabloları ile anfiden gelen hoparlör kabloları aracın her iki ayrı tarafındanmı bağlandı yoksa hepsi toplu şekilde bir tarfındanmı gitti?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

eğer muhakkak mediamarkt e bağımlı kalacaksan ve ordan almak zorundaysan 15tl hiçbirşey git 15tl daha fazlasını seve seve ver ve xs-gs1621c al.

yalnız sana bariz şekilde kazık atıyorlar onuda belirtim

söylediğin mac audio 2.13ler int media marktde 230tl xs-n1621ler yine 240tl arada 10tl var 100tl değil :)

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...280-W-Hoparlör,103452,1328117.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...llu-Mid-Takımı,103452,1642546.html?langId=-14

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi,
Simdi son durumu yaziyorum;

Senin tavsiyen uzerine midleri degistirdim. 16cm aldim.
Aldigim fiyatlarida yanlarina yaziyorum.
(Idda ediyorum aldigim fiyatlara hic bir yerde kimse daha altina bulamaz.)

subbas kenwood kfc-ps3016w 280tl (kabin dahil)
mid sony xsn1620c 180tl
Amfi sony xm-N1004 290tl
2awg de kablo seti aldim 50tl

Toplam 800tl

Ana uniteyi degistirirsem bir onun masrafi olcak birde orjin kasasi kesip bicilecek. Satmaya kalkincada teyp gidecek.
Ayrica ana uniteyi degisince direksiyon kumandasi nasil olacak?

Deck ile yapsam sen vurursun beni? :)

Yani ortalik karisik. :)