oto müzik sistemi için destek

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
babacan yorymun net ve açıklayıcıydı benim araç joy paket ama rnav alıcam ona göre bi sistem kurmak istiyırum ve aracımda döşeniş tesisat mevcut ben elimdeki anfiye bağlamak istiyorum aldığım subu.... aklımda jbl 20-25 cm sub vardı ona bagaja göre kabin yoptırcaktım....sen bahsettiğin kenwooddaki spıker level input özelliği dikkatimi çekti bağla tı şeklini deck çevirici olmaksızın anfideki teyip çıkışına bağla demişin rca değil demişin onunla ilgili bi detaylı bağlantı açıklaması yapsan bizim orjinal teyibe bağlamak için sesi net almak için ....saygılar

dostum sana yorumum r-nav m-nav geç, inan bana geç eğer çok navigasyon lazımsa,şekillen beğeniyorsan vs birey diyemem ama ona vereceğin paraya 10 numara ondan 1000 kat daha etki yaratacak ciddi ana üniteler alabilirsin.

diyorum ya 4 hoparlör,2 anfiden daha etkili bir fark yaratıyor ses kalitesi anlamında tek başına ana ünite, temelin güzel olması şart,temel kötüyse üzerine yapılacak en kral işleminde anlamı yok bir yere kadar gider.

yok eğer r-nav olacak hocam bu net diyorsan:

speaker level input oku:

http://www.crutchfield.com/S-K1hKAQIFeVj/learn/reviews/20030812/oem_amps.html

anfide nereye bağlandığı (üstdeki anfili foto):

http://www.glasswolf.net/papers/oeradio.html

burada dahada belli low level dediği rca, high level dediği speaker input,speaker level oluyor yani aynısı terim farklı araba vasıta gibi:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71dYVR0WCxL.jpg

burada montajcın eşşek dedğilse zaten bilir, hocam benim ana ünitemde rca çıkışı yok,deck çeviricide almayacam ana ünitemdeki kabloları direk anfiye high level/speaker level inputa bağla de eşşek değilse yapar ve bilir gayet sıradan ve basit alt tarafı sağ sol ön ve sağ sol arka ana ünit kablolarını girişe takacak okadar.

sana 1000 montajcıdan 999u deck çevirici şart,olmazsa olmaz yada olmazsa kalite yakalayamazsın diyecek kanma,düşme inanma bizdeki ünite eskideki palioda bulunan uyduruktan sistem değil bizdeki lg ana ünite çokyüksek voltlu,sıkıştırılmış detaylar barındıran sistem asıl tam tersine 14v dan 2v a düşüp süzgeçten geçip anfiye girmek kadar salakça bir adım olamaz.

ve başka forumlardada birçok arkadaşta zaten deck çevirici sonrası iptal edip direk high level olarak anfiye bağlayınca ses çok daha iyi oldu diye teyit etti,bizim araçlarda böyle ve boşu boşuna o high level yok o anfilerde :)

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet abiler kardesler selam,
Bugun sistemi baglattim.
Konunun icinde bahsettigim son sistemi kurdurdum.

Sony amfi xm-n1004
Sony mid xs-1620c
Kenwood sub kfc ps3016w
Netex deck td22

Sub gayet tok caliyor ve midlerde gayet berrak bir ses veriyor.

Ben begendim.

Iyi forumlar....

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet abiler kardesler selam,
Bugun sistemi baglattim.
Konunun icinde bahsettigim son sistemi kurdurdum.

Sony amfi xm-n1004
Sony mid xs-1620c
Kenwood sub kfc ps3016w
Netex deck td22

Sub gayet tok caliyor ve midlerde gayet berrak bir ses veriyor.

Ben begendim.

Iyi forumlar....

Güle güle kullan, beğenmen önemliydi ve öylede olmuş çok sevindim kardeşim.

şu an eğer anfinin oraya gidersen anfiye giren input kısmında rca kabloları bulacaksın, eğer fırsatın olursa yakınındaki bir arkadaşta yada müzik marketinde açık bir güzel teyp var ise onu öyle 5dk denemelik rica et.

o anfiye giren inputları çıkar ve kısa yada uzun farketmez yine denemek için rca kabloları rica et bunları teyp output ile anfi inputlarının arasında bağla ve birde öyle dinle setini fark oluyormu var ise büyük bir farkmı yani teyp değiştirdiğine değermi görebil değerlendirebil.

böylelikle sadece denemelik bagajdan bağlayacaksın kesme biçme yok en fazla 5dk alır, ben beceremem dersen git bir tesisatçya abi öyle 5dk teyp denemek istiyorum geçiçik bağlarmısın bagajdan de ve elindeki usb yi ver ordan bir parça çaldır kıyas yap.

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet abi saol.
Dediginide bi ara yapicam.
Kesinlikle daha iyi sonuclar cikacaktir.
Suan bile dinledigim gibiyse direk rca cikis teypi tahmin edemiyorum.